Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: Orient und Okzident

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Orient und Okzident

    https://totalwar-forum.de/index.php?...ent-downloads/

    Kliknąć w Datei speichaern.



    Lepsza sztuczna inteligencja (wypakować do folderu moda.np sega/medieval/mods/orient)

    http://www.sendspace.pl/file/b839fd8db46a5b59071dcc4

    Akcja zaczyna się w roku 1423.

    Filmik o grze Sycylią (niestety po Niemiecku)

    http://www.youtube.com/watch?v=6HfMlziN ... r_embedded

    Moje tłumaczenie z niemieckiego:
    Modyfikacja została stworzona przez twórców "Schwert und Speer"i odzwierciedla polityczną / wojskową sytuację 1423 roku. Punktem wyjścia jest czas Imperium Osmańskiego i upadeku Bizancjum. Mod posiada wiele nowych funkcji, nową, dużą mapę z wieloma prowincjami, szybkie tury, frakcje z różnych rodzin, wszystkie nowe grywalne frakcje mają nowe skiny, banery i jednostki, które są dostosowane do kryteriów historycznych, nowy interfejs, duża ilość eventów histoycznych mogących być włączonymi poprzez spełnienie odpowiednich warunków, mod posiada również znane skrypty zaciągnięte z SUS (Schwert und Speer), które gracz może dostosować do poziomu trudności, nowe budynki, skrypty i wiele więcej!
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 14-03-2021 o 18:48

  2. #2
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Wrzuciłem AI w pierwszym poście.

  3. #3
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ja miałem sobie zmienić to AI i zapomniałem
    Kilka wrażeń z gry Polską - pograłem trochę na h/h. Kaski za dużo nie ma na początku, udało mi się poodbijać prowincje rebeliantów i potem miałem kłopot. Pozycja startowa jest beznadziejna! Ściąganie posiłków z odległych prowincji jest męczące i chociaż udało mi się podbić to co chciałem to byłem w kropce jak grać. Grę zapisałem i dałem sobie spokój.
    Pograłem Turcją - gra się łatwo i przyjemnie. Jak mamy janczarów, to żadna armia nam jest niestraszna.
    Postanowiłem więc zagrać Timuridzinami - kiedyś jak grałem pierwszy raz - Mamelucy rozpowszechnili się mocno na Syrię i podczas walk z nimi doszedłem do roku gdy następuje przejęcie ich ziem przez Osmanów, i na tym zakończyłem grę. Teraz jak grałem do Turcja legła dzięki atakom z zaskoczenia - parłem głównie na twierdze zostawiając miasta w spokoju potem przyszedł czas na Mameluków, którzy zajęli się podbijaniem Afryki. Znów zaskoczenie przyniosło mi kilka strategicznych pozycji, a potem poszło jak prosto. ogólnie ciekawa nacja, zwłaszcza ich wyrzutnie rakiet

    Tak sobie myślę czy po podmienieniu AI nie spróbować zagrać Hafsanidami
    Wrzucę niedługo sreeny z zakończonej gry Sycylią i Timuridzinami.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Po zmianie ai, map.rwm usuń z katalogu base z moda, dla pewności i lepiej nową kampanię grać na nowym ai, bo tak w środku starej to różnie może być.
    Piter, a to ai robiłeś specjalnie do tego moda, czy to jest to co w Bellum?

  5. #5
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Po zmianie ai, map.rwm usuń z katalogu base z moda, dla pewności i lepiej nową kampanię grać na nowym ai, bo tak w środku starej to różnie może być.
    Piter, a to ai robiłeś specjalnie do tego moda, czy to jest to co w Bellum?
    To co w Bellum, AI bitewne przerobione oryginalne z tego moda.

  6. #6
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Bardzo fajne AI bitewne jest w tym modzie, przynajmniej po moich zmianach, ale ja bardzo wiele nie zmieniałem więc oryginalne pewno też dobre. Po tym jak komputer otworzył sobie bramy szpiegiem to podzielił kawalerię na 3 części i zaatakował przez 4 bramy, jedną atakował piechotą, nie wiem jakim cudem wygrałem, chaos się zrobił niezły. Tylko czasem generała łatwo daje sobie zabić, ładnie też potrafi okrążać gracza, tylko niepotrzebnie frontalnie atakuje kawalerią zamiast atakować ze skrzydeł. No i niezwykle pozytywnie mnie zaskoczył w walkach w uliczkach, bo w innej bitwie atakował głównymi siłami główną drogę ale też wysyłał oddziały naokoło i atakował rynek przez co straciłem ważne miasto. Sama mechanika walki też jest przyjemna, oddziały łatwo się załamują ale też szybko zaprzestają ucieczki jeśli nikt ich nie goni, oddziały piechoty nierealnie szybko gonią po mapie ale dzięki temu walka jest bardziej dynamiczna, a strzelcy z bronią palną nie bugują się jak w podstawce. Na otwartym polu za to potrafił zaatakować moją konnicę konnymi jednostkami strzeleckimi żeby ją zablokować i móc zaatakować lepszymi jednostkami i piechotą. Na oryginalnym AI komp miał ustawione dość wysokie wskaźniki ataków (czyli atakuj tylko jeśli masz 2x więcej sił w danym miejscu pola bitwy). Ja to znacznie zmniejszyłem, bo moim zdaniem tchórzliwa postawa AI tylko ułatwia zadanie dla gracza ale ciężko mi mówić jak to było przed moimi zmianami, bo nie grałem na oryginalnym AI z moda Ale po zmianach gra się bardzo przyjemnie.

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Dalej pogrywam w OUO i mam już 1725 rok chyba Szkoda, ze nie nie ma dopasowanych jednostek do tego okresu. Ciągle tocze walki na róznych frontach. Udało mi się tez doprowadzic do rozejmu z Wenecją na zachodzie. Od północy ciągle Polska mnie atakuje, a od wschodu Timurydzi. Kazde zablokowanie mojego portu w Konstantynopolu albo kazde obleżenie jakiegos mojego dużego miasta, to od razu spadek dochodów i minusy na kasie, a jak mam kasę, to staram się uzupelniac jednostki. Bardzo przydają się w wojnie rozbudowane twierdze i dobrze umocnione miasta.

  8. #8
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    To jeszcze na oryginale czy na moim?

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Gram na oryginale, bo nie chcialem zawieszac rozpoczętej kampanii. AI kompa w bitwach jest w miarę ok (jak na ai oczywiscie), troche gorzej jest jak wychodzę do bitwy podczas obleżenia mojego miasta, wojska ai dośc łatwo dają się masakrowac moim basztom armatnim, czesto wroga podpuszczam do nich, do tego dodaję ataki jednostek strzelajacych, które dopełniaja masakry. Oczywiscie, zeby dobrze pomasakrowac wroga, to trzeba miec miasta i twierdze z basztami armatnimi. Gdzies wczesniej bylo pisane o zasięgu jednostek strzelajacych, zauwazyłem , że łucznicy maja chyba wiekszy zasieg niż muszkieterzy. Dobrze, ze udało mi się zawrzeć pokój z Wenecją, teraz mam tylko na głowie Polskę na połnocy, Timurydów na wschodzie (bardzooo silni), i na zachodzie państwo kościelnne mające tylko jedną prowincję w.... Sarajewie. Z kolei Turków wywaliłem prawie całkowicie z Azji Mniejszej, maja tam tylko Trapezunt, który jest oddzielony ode mnie prowincją Timurydów. Turcy mają jednak nadal wielkie państwo w Afryce, ale po wywaleniu ich z Azji Mniejszej nie mam problemu z ich armiami lądowymi, co najwyżej z flotą. Dodam jeszcze, ze na Polakach udało mi się zdobyc 2 prowincje krymskie, a na Timurydach 2 kolejne prowincje nad M.Azowskim, a miałem tam wczesniej tylko jedna prowincję.

    Zapomniałem dodać Wencji wojnę wypowiedziało wreszcie Królestwo Sycylii, które bardzo dlugo siedzialo i nic nie robilo, do tego Wenecja ma jeszcze wojne z Węgrami.

  10. #10
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Pytanko na szybko. Grał ktoś może Osmanami? Gram nimi i mam 195 turę. Do ukończenie potrzebuje zniszczyć Mameluków oraz zdobyć Wiedeń. To ostatnie to pikuś chociaż Cesarstwo jest dość silne. Mamelukowie podbili Arabię oraz Libię i jakoś nie uśmiecha mi się prowadzić tak długiej kampanii, więc pytanie - Czy grając nimi mamy event o ich upadku i przejęciu ich ziem, czy tylko występuje on, gdy prowadzi ich komp?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •