Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: MG

  1. #21
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: MG

    sprzeciwiam się. Mam wojnę z Bizancjum i te miasta są w kręgu mojego najbliższego zainteresowania a z Tobą mam Pon stalowy. wiadomo więc po co ta wymiana.

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    No chyba żartujesz, zajrzyj do archiwum GG już w lutym pisałem o tej planowanej wymianie, tylko najpierw chciałem rozbudować miasta w Afryce.

    Wtedy się nie sprzeciwiałeś, więc teraz nie wydziwiaj.

    A te miasta "w kręgu najbliższego zainteresowania" to dopiero za 10 tur może będą w zasięgu jakiejkolwiek armii, albo nigdy.

    Bizancjum żadnej armii jeszcze nie zniszczyłeś, a już uważasz jego tereny za "swoje własne" - daj to do skeczu kabaretowego.

    A stalowego mamy do 30 tury, czyli jeszcze 9 tur raptem (czy 8 :?: - która teraz jest?).

    ==================================================

    Przypomnę może, o jakich obszarach rozmawiamy (na aktualnej mapie - Korynt i Durazzo bizantyjskie):



    Spójrz na mapę i zejdź na ziemię.

  3. #23
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Swoją drogą - do Barki i Darnah Zachar ma znacznie bliżej swoimi armiami i statkami niż do Nis, a tym bardziej Sardyki i Warny.

    Ma w końcu armię w rejonie Koryntu (w tej turze Bizancjum odbiło mu Korynt), a stamtąd jest kilka tur statkami do Afryki.

    Więc ewidentnie za protestem kryją się niskie pobudki w stylu "nie chcę żeby moi wrogowie legalnymi środkami powiększyli sobie dochody".

    wiadomo więc po co ta wymiana
    Po to, że korupcja zżera mi 50% przychodu z Barki i Darnah, Bizancjum miałoby z nich większy pożytek. Z kolei Sardyka jest słabo rozbudowana, szaleje tam zaraza, koszary są zniszczone a pod Nis jest dewastacja ziemi przez buntowników. Ja mam kasę, żeby to odbudować - Bizancjum nie.

    I z tych powodów chcemy się wymienić.

    Wymiana z powodów gospodarczych jest całkowicie dopuszczalna i nie powinieneś mieć pretensji. Powiem więcej - to nie Twoja sprawa :!:

    A tak jak pisałem, bezpośredniego zagrożenia ze strony wojsk Genui dla Nis, Sardyki ani Warny nie ma i jeszcze długo nie będzie, o ile w ogóle.

    To że jesteś dobrym graczem nie znaczy, że w chwili wypowiedzenia wojny masz prawo uznać całe państwo wroga za swoją sferę wpływów. :roll:

  4. #24
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: MG

    nie będę się za wiele powtarzał..ale dobrze wiesz, że moje główne uderzenie idzie na Bizancjum właśnie w tamtym kierunku.a ta wymiana ziem pozbawi mnie możliwości ataku. z rejonu Raguzzy , Durazzo, planuje atakować a ty chcesz stworzyć sobie mur dla Bizancjum. Nie miałbym nic przeciwko wymianie tych ziem afrykańskich na Warne i jakieś inne miasto, ale Nis i Sardyke uważam za ziemie na pograniczu.

  5. #25
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    z rejonu Raguzzy , Durazzo, planuje atakować a ty chcesz stworzyć sobie mur dla Bizancjum.
    Chyba coś pomyliłeś, bo ta wymiana wcale nie tworzy żadnego muru i wcale nie blokuje możliwości ataku z rejonu Raguzy i Durazzo.

    Gdzie jest Raguza i Durazzo, a gdzie jest Synopa, Warna czy Nis. Przeanalizuj mapę kampanii jeszcze raz.

    Mur to bym tworzył, gdybym chciał dostać od Bizancjum Skopje i Saloniki - wtedy zablokowałbym drogę na wschód swoimi ziemiami.

    ale Nis i Sardyke uważam za ziemie na pograniczu.
    Po drodze do Sardyki masz jeszcze 3 inne prowincje do zdobycia (Sardyka czwarta), a Nis jest na peryferiach państwa bizantyjskiego.

    Zanim zaczniesz atakować z rejonu Durazzo, radzę zdobyć to Durazzo... W tej turze jest dla Bizancjum znowu (odbija balistą).

    Nie miałbym nic przeciwko wymianie tych ziem afrykańskich na Warne
    W to nie wątpię, bo Warna daje Blackowi więcej forsy niż Nis i Sardyka razem wzięte, a chciałbyś go maksymalnie osłabić finansowo.

  6. #26
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: MG

    Ok. Wycofuję swój sprzeciw

  7. #27
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Dzięki. Masz rację, że ta wymiana może i jest dla Ciebie niekorzystna, ale prawie każda jest zawsze komuś nie po myśli, a regulamin nie zakazuje całkowicie wymian. Przecież każda wymiana "uszczupla potencjalne możliwości ekspansji", chyba że wymieniają się frakcje, które z nikim nie walczą.

    Wiadomo, że zabronione są wymiany ziem przy froncie, ale tu jeszcze front daleko. Poza tym pomyliłeś Ras z Nis. Następnym razem sprawdź.

    A tę wymianę planowaliśmy już dawno i nawet Ci o niej pisałem, czy nie będziesz miał nic przeciwko.

    Nie doszło do niej wcześniej, bo chciałem rozbudować Barkę i Darnah do kamiennego zamku i większego miasteczka, żeby Black nie musiał.

    A tak w ogóle to jeszcze Black nie odpisał czy się zgadza.

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MG

    Swoja droga ja tez bym sie na to nie zgodzil

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    1 539
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: MG

    Trzy forty Anglika w prowincji.

    > Krucjata 8 <
    Jeśli stoi KO z mojego powodu,proszę o info na PW.
    Kontakt tylko przez PW innych komunikatorów nie używam.

  10. #30
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: MG

    Niech MG sprawdzi w jaki sposób niby Sycylia jest w stanie pokonać moje 3 armie stojące obok siebie, z 3 nocnymi wojownikami.

    Prosiłem o przysłanie screenów gracza Sycylii, ale nie odezwał się, więc sprawa musi wylądować u MG.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •