Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Casus Belli

  1. #1
    Gość

    Casus Belli

    Bardzo fajny mod...Nim, ktoś zacznie narzekać, że po włosku, niech go sprawdzi ...Ogólnie nacja ta ma ciekawe pomysły odnośnie modów, nie tylko pod Rome, czy inne gry z serii total war- u

    Casus Belli zawiera szeroki wybór nowych jednostek z nowymi teksturami i mapami, które mają dużą ilość nowych terytoriów i miast. Kampania rozpoczyna się w 170 p.n.e., 30 lat po bitwie pod Zamą i koncentruje się na obszarze Morza Śródziemnego. Kampanii towarzyszy dokładne oddanie, na ile jest to wogóle możliwe realizmu historycznego, zarówno wydarzeń, jak i przedstawienia zachowań jednostek.Z nową grafikę i i zmienioną muzyką
    Tutaj zaktualizowany link do pobrania moda, bo na zachodzie jest cały czas popularny...Dodano hotfixy, mod nie umarł
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=297143

    Tutaj link, do muzyki,


    link2: http://www.megaupload.com/?d=55HWVX2Q

    Instalacja moda, podajecie ścieżkę swojej gry, nie instalować w domyślnym
    Przykładowe screeny




  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Casus Belli

    Wyszła druga odsłona moda. Polecam. Musiałem coś źle zainstalować bo za każdym razem jak wychodziłem z gry to wyskakiwał błąd. Mod jest po włosku ale nie należy się zrażać, bo ja nie znając języka nie miałem problemów. Mod zaczyna się po bitwie pod Zamą. Rzymska frakcja jest jedna, mają tereny w na Półwyspie Iberyjskim odebrane Kartaginie, która jest mocno osłabiona po upokarzającej klęsce. Ma ona terytoria tylko w płn. Afryce. Jest też jedna frakcja w płn-zach Afryce obok Numidii (nie pamiętam nazwy, moda odinstalowałem bo w końcu biorę się za EB). Wiele frakcji ma możliwość rekrutowania odpowiedników legionistów rzymskich (np. Grecy, Pontyjczycy, czy Armenia). W ogóle jednostki są fajnie zrobione. Grecy np. mogą rekrutować falangitów Korynckich, Ateńskich, Spartańskich itd. w zależności jakie miasta posiadają. Wiadomo że skoro moda robili Włosi, to nacisk położyli na jednostki rzymskie. W zależności od posiadanych prowincji można rekrutować historyczne legiony (a właściwie są to tylko jednostki z legionów bo całego legionu jak w niektórych innych modach się nie rekrutuje). Jest większy niż w podstawce panteon bóstw, więcej jednostek, więcej rodzajów okrętów, większa mapa. Jednostki mają zmienione statystyki, regułą jest obrona około 30, bitwy są przez to dłuższe.
    Trochę chaotycznie napisałem, ale mod wart polecenia. Pozdrawiam.

  3. #3
    Gość

    Re: Casus Belli

    Wyszła druga odsłona moda
    Druga, jakiś link? Bo chodziła na włoskim forum wersja, która nie miała miejsca na twcenter...Zaraz zerknę, jakieś screeny? Bardzo lubię włoskie mody, bo są naprawdę ciekawie robione

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Casus Belli

    Najmocniej przepraszam, wprowadziłem w błąd. Jest wersja 1.7.0 Gold to do niej moje uwagi. Skoro już odpowiedziałeś to nie edytuję wcześniejszego posta. Screenów nie robiłem, jak napisałem biorę się obecnie za innego moda. Jednak tego jeszcze raz polecam. Dodam że trzeba odpalać za każdym razem skrypt (standardowo klikając na doradcę i "pokaż jak" - nie pamiętam jak jest po włosku). Niestety zdarzyło mi się nie odpalić skryptu i później już po kampanii... Jeszcze raz przepraszam za nieprawdziwą informację, po odpaleniu pokazuje się nazwa Rome Casus Belli Gold - to mnie wprowadziło w błąd. Link do wersji 1.7.0 jest w bibliotece modów.

  5. #5
    Gość

    Re: Casus Belli

    Cytat Zamieszczone przez Lucius
    Najmocniej przepraszam, wprowadziłem w błąd. Jest wersja 1.7.0 Gold to do niej moje uwagi. Skoro już odpowiedziałeś to nie edytuję wcześniejszego posta. Screenów nie robiłem, jak napisałem biorę się obecnie za innego moda. Jednak tego jeszcze raz polecam. Dodam że trzeba odpalać za każdym razem skrypt (standardowo klikając na doradcę i "pokaż jak" - nie pamiętam jak jest po włosku). Niestety zdarzyło mi się nie odpalić skryptu i później już po kampanii... Jeszcze raz przepraszam za nieprawdziwą informację, po odpaleniu pokazuje się nazwa Rome Casus Belli Gold - to mnie wprowadziło w błąd. Link do wersji 1.7.0 jest w bibliotece modów.
    Czemu przepraszać jest kilka wersji tego moda, gdyż często robią włoskojęzyczne i wcale nie maja zamiaru, wersji lepszych zangielszczać hehe, ale nie dziwie im się , jak nacja jedna w innym dziale modów zarzuca im niekompetencje związane z historycznością modowania, to po kiego maja jeszcze dodatkowo pracować
    Mod mimo ze nie jest młodzieniaszkiem, i mimo pewnych błędów nie jest taki zły, całkiem dobrze broni się przed młodymi wilkami

  6. #6
    Gość

    Re: Casus Belli

    Włosi mnie zawsze zadziwiają, podobnie jak Rosjanie odnośnie modów pod wszelkie gry z tej serii, jest następna wersja tego moda
    RTW CASUS BELLI GOLD 1.8.0 (Italian version) RELEASED
    , kiedyś lubiłem w niego grać, jest po włosku, więc dla wielu może być to utrudnieniem, ale warto spróbować, bo poprawili pewne błędy, i te ich mody jak chociażby Bellum Crucis pod Medka2, ma to cos co powoduje że człowiek gra
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=338854

  7. #7
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Istnieje już patch 1.92 Gold. Wystarczy wkleić do folderu z grą, w której zainstalowaliśmy już wersję 1.8.0 i nadpisać pliki. Podaję link do patcha:

    https://1drv.ms/u/s!AnvHC-cPlYQJjEPA...QxQmx?e=9bCP4P

    Mod jest po włosku lecz ja dysponuję spolszczeniem mojego autorstwa do wersji 1.92 Gold. Dysponuję też własnymi zmianami ( submodem ) do wersji Cassus Belli 1.92 Gold. Zainteresowanym mogę wysłać spolszczenie na maila.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Desperado32 za przydatny:


  9. #8
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    W Cassus Belli praktycznie nie sposób zmusić kogokolwiek by został moim wasalem grając Rzymem, no przynajmniej na poziomie normal, hard i very hard kampanii, poziomu easy nie sprawdzałem bo nigdy na nim nie gram jako weteran Total Wara... Czy ktoś wie jak zaingerować w pliki gry by nacja, której zostało ostatnie miasto, nad którą mam wielokrotną przewagę liczebną wojska, którą od cholery czasu gnębię oblężeniem i której sytuacja jest beznadziejna, zechciała mi służyć miast uparcie domagać się abym starł ją na proch? Będę wdzięczny za wszelkie porady.

  10. #9
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Desperado32 Zobacz posta
    W Cassus Belli praktycznie nie sposób zmusić kogokolwiek by został moim wasalem grając Rzymem, no przynajmniej na poziomie normal, hard i very hard kampanii, poziomu easy nie sprawdzałem bo nigdy na nim nie gram jako weteran Total Wara... Czy ktoś wie jak zaingerować w pliki gry by nacja, której zostało ostatnie miasto, nad którą mam wielokrotną przewagę liczebną wojska, którą od cholery czasu gnębię oblężeniem i której sytuacja jest beznadziejna, zechciała mi służyć miast uparcie domagać się abym starł ją na proch? Będę wdzięczny za wszelkie porady.
    Zerknij na discord Noyana, jest tam kilku jak ja bym to nazwał, z Nowej Fali fanów Medievala 2 TW i modyfikacji różnistych i znajdą się tam ludzie, co aktualnie coś w plikach "grzebią"
    Tutaj jest jak widać^^.
    Pozdrawiam
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Podobne wątki

  1. Jak zainstalować submod Causa Belli?
    By Asmodeusz666 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 14:40
  2. Zmiana bitew panoramicznych w Casus Belii
    By arturex8 in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 15:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •