Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Honor, Autorytet, Postrach

  1. #1
    Gość

    Honor, Autorytet, Postrach

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie wyżej wymienionych cech dowódcy. Czy są one całkowicie losowe i nie da się ich u żadnego dowódcy zmienić? I czy jeśli nie ma tej umiejętności a w cechach ma okrutny władca, to mimo, że postrachu nie widać, działa on tak jak powinien? Czy da się coś zrobić by Dowódca Frakcji z autorytetu miał postrach?

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Dopiero zaczynam swoją przygodę z Medieval'em, ale zauważyłem, że parametry się zmieniają. Np. postrach się zmienił gdy wyrżnąłem ludność całego miasta, które zająłem.

  3. #3
    Gość

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    No tak, to wiem to oczywiste, ale czy zauważyłeś, że jedne postaci mają postrach a inne w ogóle go nie mają, a w zamian np. autorytet. O to mi chodziło.

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Postrach dostajesz wtedy kiedy wybijasz ludzkość miasta, kontynuujesz bitwę w celu wyłapania jeńców lub wybijasz wyżej wymienionych. Honor wtedy gdy wypuścisz jeńców kończysz bitwę kiedy wróg zaczyna uciekać, lub po prostu siedzisz w mieście i dobrze rządzisz . Autorytet mają tylko królowie, zależy od atrybutów przed objęciem władzy i tym jakim królem jest postać. Generałowie mają zamiast autorytetu lojalność, tj. im większa lojalność tym mniejsza szansa na to, że go kupią, ucieknie z księżniczką lub po prostu zwieje z armią. Lojalność wzrasta po zwycięskich bitwach.
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Cytat Zamieszczone przez Nightskymimic
    No tak, to wiem to oczywiste, ale czy zauważyłeś, że jedne postaci mają postrach a inne w ogóle go nie mają, a w zamian np. autorytet. O to mi chodziło.
    Omfg. Autorytet:
    Kto go ma? TYLKO i wyłącznie przywódca frakcji! JEST tylko jedna postać z autorytetem na frakcję. I ten autorytet wpływa np: na lojalność oddziałów. Żaden inny charakter nie ma możliwości posiadania cechy: autorytet.
    Co do strachu i rycerskości, bo chyba o to Ci chodzi. Mordujesz, zabijasz ludzi (używanie agentów) , plądrujesz miasta, niszczysz jeńców - wpływa to na strach.
    Rycerskość - uwalniasz więźniów, zajmujesz miasta tylko przez okupację, bierzesz udział w krucjatach, dużo używasz dyplomatów, nie zdradzasz innych frakcji, itp. Dotrzymujesz także umów. Wtedy masz rycerskość.
    Osobiście bardziej polecam strach - jest go łatwiej utrzymać no i daje większy bonus moim zdaniem. I jest taki mądry cytat w grze o nim
    A autorytet dostajesz za wszelakie rzeczy, ale TYLKO u Przywódcy frakcji.


  6. #6
    Gość

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Dziękuje za odpowiedzi. To jak zdobywać cechy i na co wpływają wiedziałem. Również uważam, że postrach jest najprzydatniejszy. Ale czy np. Przywódca frakcji dostanie premię od postrachu, gdy ma cechę Okrutny Władca, a postrachu nie widać na tej karteczce obok? To samo do generałów. A np. zwykli komturzy dostają losowo rycerskość/postrach? I czy nawet gdy spadnie rycerskość do zera a ma on cechy dodające postrach, te premie nie zostaną uwzględnione? Bo nadal widać rycerskość tylko, na 0 a postrachu nie.

    Poza tym zdarzyło mi się mieć niejednego mistrza z postrachem/lojalnością a nie autorytetem.

  7. #7
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Jak rozumiem grasz w Teutonic. Jeżeli masz w premii np. +3 do rycerskości i dostaniesz +3 do strachu to przecież +3-(+3)=0.
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  8. #8
    Gość

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Cytat Zamieszczone przez vlad77
    Jak rozumiem grasz w Teutonic. Jeżeli masz w premii np. +3 do rycerskości i dostaniesz +3 do strachu to przecież +3-(+3)=0.
    Ale premia ze strachu nie będzie się liczyć? Tylko ujemna premia z braku rycerskości?

  9. #9
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Nie ma czegoś takiego jak rycerskość -2 jest tylko albo postrach +2 albo rycerskość +2, a że są to przeciwieństwa to się niwelują i jak masz 0 to jesteś gość neutralny, ani straszny, ani szlachetny. Jak masz tylko postrach to jesteś straszny, jak tylko rycerskość to szlachetny. Nie liczą sie tu atrybuty pisane z dołu, tylko te ikonki przy bohaterze. Atrybuty wpływają na nie.
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  10. #10
    Gość

    Re: Honor, Autorytet, Postrach

    Czyli jeśli mam więcej postrachu to ikonka rycerskości (hełm) zamieni się w ikonę postrachu (czaszka) i będzie naliczać punkty strachu?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Postrach czy Rycerskość
    By Witold in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 23:47
  2. Knights of Honor
    By Haller in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •