Zobacz wyniki ankiety: Czy uważasz, że kara śmierci powinna znajdować się katalogu kar?

Głosujących
89. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    62 69.66%
  • Nie

    27 30.34%
Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 248

Wątek: Kara śmierci

  1. #1
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Kara śmierci

    Temat chciałoby się powiedzieć stary jak świat, ale zawsze budzący emocje i prowokujący burzliwe dyskusje, dlatego zakładam. Celowo nie pytam w ankiecie o to, czy kara śmierci powinna zostać przywrócona, bo nie chcę by dyskusja sprowadziła się do mędrkowania, że jest to obecnie niemożliwie. Chodzi mi bardziej o cel kary śmierci, sens jej stosowania, argumenty za i przeciw obecności kary głównej w porządku prawnym.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Kara śmierci

    powiem krótko, zawsze byłem, jestem i będę przeciw. Dla mnie chrześcijanina, nie ma w ogóle nawet miejsca by nawet o tym rozmyślać. Skoro jednak podjąłem się tematu to dodam, że nikt na świecie nie ma prawa odbierać człowiekowi prawa do życia, podkreślam, nikt. Zabijając morderców stajemy się tacy jak oni. Nie tędy droga by zmniejszyć przestępczość.
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Kara śmierci

    Z punktu widzenia chrześcijanina - nie.
    Z punktu widzenia obywatela - Tak.

    - Koszta - martwy więzień ich praktycznie nie generuje.
    - Zastraszenie i przestroga dla innych w myśl zasady "Oko za oko". Stosowna kara za celowe uśmiercenie kogoś musi być. Zapewne nie można już teraz stosować ekskluzywnych klatek, łamania kołem, rozdzierania końmi etc, jedna taka egzekucja na jakiś czas na rynku głównym to się kilku osobom tam rozjaśni...

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kara śmierci

    powiem krótko, zawsze byłem, jestem i będę przeciw. Dla mnie chrześcijanina, nie ma w ogóle nawet miejsca by nawet o tym rozmyślać.
    O takim Panu jak Tomasz z Akwinu słyszałeś? Powinieneś, bo to czołowy chrześcijanin. Nie dość, że kara śmierci byłą tematem jego rozważań, to jeszcze widział możliwość jej stosowania w określonych przypadkach.

    Skoro jednak podjąłem się tematu to dodam, że nikt na świecie nie ma prawa odbierać człowiekowi prawa do życia, podkreślam, nikt. Zabijając morderców stajemy się tacy jak oni. Nie tędy droga by zmniejszyć przestępczość.
    Niby dlaczego tacy jak oni? Kara śmierci obowiązuje w przypadku drastycznego naruszenia norm społecznych i w założeniu ma być najwyższą formą kary, polegającą na odebraniu tego, co dla człowieka teoretycznie jest najważniejsze.

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Kara śmierci

    - Zastraszenie i przestroga dla innych w myśl zasady "Oko za oko". Stosowna kara za celowe uśmiercenie kogoś musi być. Zapewne nie można już teraz stosować ekskluzywnych klatek, łamania kołem, rozdzierania końmi etc, jedna taka egzekucja na jakiś czas na rynku głównym to się kilku osobom tam rozjaśni...
    Ponoć to nie działa. Kiedyś obiło mi się o uszy że jako straszak to się nie sprawdza. Nie pamiętam dokładnie ale może chodzi w tym o to że jak ktoś jest gotów pójść do więzienia na całe życie to jest też gotów umrzeć, znaczy dla niego takim samym końcem może być jedno i drugie. Może też taki niedoszły zbrodniarz nie sądzi że taka kara może go dotknąć. Należy też wspomnieć że jeżeli ktoś jest gotów zabić niewinną osobę to zbyt dobrze pod czerepem raczej poukładane nie ma więc i do takiej kary odnosi się pewnie inaczej.

    Innym rozwiązaniem zawsze jest przymusowa praca w kopalniach. Tylko że w erze poprawności politycznej, cackania się itp. byłyby z tym spore cyrki a koniec końców mogłoby się okazać iż jest to bardziej kosztowne niż normalne utrzymywanie.

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara śmierci

    Cytat Zamieszczone przez Gaius Julius
    powiem krótko, zawsze byłem, jestem i będę przeciw. Dla mnie chrześcijanina, nie ma w ogóle nawet miejsca by nawet o tym rozmyślać. Skoro jednak podjąłem się tematu to dodam, że nikt na świecie nie ma prawa odbierać człowiekowi prawa do życia, podkreślam, nikt. Zabijając morderców stajemy się tacy jak oni. Nie tędy droga by zmniejszyć przestępczość.
    Ah ta chrześcijańska hipokryzja... Czyli rozumiem, że każdy żołnierz, który walczy na wojnie będzie się smażył w piekle? Bez wyjątku?

    Co do kary śmierci: jak najbardziej jestem za. Uważam, że Ci najgorsi przestępcy(wielokrotne morderstwa, gwałty etc.) nie maja prawa do życia. I tak zgniją w pace, to po co wydawać na nich jeszcze hajs? Ponoć utrzymanie pojedynczego więźnia to ponad 2000 zł miesięcznie. Znacznie więcej, niż dostaje przeciętny emeryt. Czy to jest normalne? Nie sądzę. Kulka w głowę, trucizna w żyłę, popieścić prądem. Potem skremować i po problemie. Kara śmierci to moim zdaniem dobre rozwiązanie, bardzo ekonomiczne i adekwatne do zbrodni. Czy można wymyślić coś lepszego?

    A.K.A. Askorti

  7. #7
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Re: Kara śmierci

    Popieram poprzednika. Jestem również za karą śmierci dla najgorszych przestępców, którzy zabijają bez skrupułów. Jest to tylko niepotrzebne wydawanie kasy na nich. Najlepiej iść sobie do więzienia. Żyć za darmo, ćwiczyć grać na plejstation no różne czary.
    Jestem za jakąś trucizną by było to szybko i bezboleśnie. Dużo więcej pieniędzy byśmy zaoszczędzili.
    I ja jednak jestem przekonany, że gdyby weszło to w życie dany kryminalista chyba zastanowiłby się dwa razy...

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: Kara śmierci

    Potem skremować i po problemie.
    Lepiej do lasu wywieźć to się choć zwierzęta najedzą.
    Jestem za jakąś trucizną by było to szybko i bezboleśnie.
    Szybko i bezboleśnie to gilotyna albo klasyczna pętelka.

    A tak na poważnie- oczywiście jestem za karą śmierci przy ekstremie.

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Kara śmierci

    Cytat Zamieszczone przez Mopisłav
    Popieram poprzednika. Jestem również za karą śmierci dla najgorszych przestępców, którzy zabijają bez skrupułów. Jest to tylko niepotrzebne wydawanie kasy na nich. Najlepiej iść sobie do więzienia. Żyć za darmo, ćwiczyć grać na plejstation no różne czary.
    Jestem za jakąś trucizną by było to szybko i bezboleśnie. Dużo więcej pieniędzy byśmy zaoszczędzili.
    I ja jednak jestem przekonany, że gdyby weszło to w życie dany kryminalista chyba zastanowiłby się dwa razy...
    a slyszał o czymś takim, że więzień ma pracować na swoje utrzymanie?

    Ah ta chrześcijańska hipokryzja... Czyli rozumiem, że każdy żołnierz, który walczy na wojnie będzie się smażył w piekle? Bez wyjątku?
    morderstwo to morderstwo, tylko, że rozróżniamy kilka a może i więcej typów morderstw.
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara śmierci

    Cytat Zamieszczone przez Gaius Julius
    a slyszał o czymś takim, że więzień ma pracować na swoje utrzymanie?
    Słyszał... Ale w rzeczywistości tak się NIE dzieje. Większość więźniów siedzi po 20 godzin dziennie w celi. Ci, którzy robią na pewno nie robią tyle, by samych siebie utrzymać.

    A.K.A. Askorti

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MKO 27 niesłuszna kara
    By seba225 in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 19:03
  2. Usuniecie pkt regulaminu + kara dla Hallera
    By Joopiter in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 10:57
  3. Kara kulturowa
    By danieldamian PL in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 02:55
  4. Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:28
  5. Kara kulturowa
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •