Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

  1. #1
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Ave,
    Jakiś czas temu postanowiłem nauczyć się obsługi kilku programów potrzebnych do tworzenia nowych jednostek pod M2TW.
    Żeby mieć na czym pracować jako cel obrałem sobie stworzenie kilku nowych jednostek dla naszej frakcji.
    Pierwsi na tapetę trafili tarczownicy . Jest to moja pierwsza jednostka tak pod kątem modelu jaki i tekstury.
    Niestety nie zaimplementowałem tego jeszcze do M2TW, więc to czym mogę się w tej chwili pochwalić to rendery z 3ds'a.
    Dotychczas zrobiłem tylko jedną wersję tekstury, ale traktuję ją jako poligon doświadczalny ucząc się nowych rzeczy i nowych technik.
    Jeśli chodzi o model, to niektóre elementy są nowe, inne przerobione.
    Wrzucam na forum, ponieważ jak powiedział mi to jeden z członków ekipy EBII, jest to najlepszy sposób aby uzyskać wskazówki od bardziej doświadczonych kolegów pod kątem modelowania, teksturowania oraz poprawności historycznej, a tym samym polepszania swoich umiejętności.
    Tarcza zostanie w najbliższym czasie zmieniona na tą z obrazka


    Rendery pierwszego tarczownika. W chwili obecnej pracuję nad stworzeniem tekstury twarzy na podstawie zdjęcia, więc twarz niedługo ulegnie zmianie.
    [spoiler:1z3r2kr7]


    [/spoiler:1z3r2kr7]
    Z racji tego, że mam już trochę wiosen i z czasem bywa różnie, postanowiłem po skończeniu prac nad jednostką wrzucać to od razu do sieci, dlatego mam nadzieję, że już niedługo będę mógł opublikować tarczowników.
    Czekam na wasze uwagi i sugestie.
    Prośba do moderatorów - nie wiedziałem czy to odpowiedni dział, więc temat wrzuciłem tutaj. Jeśli uznacie, że jego miejsce jest gdzie indzie, to proszę o przeniesienie.

    EDIT: Zmieniłem tytuł tematu, bo już jeden taki sam jest kilka wierszy niżej

  2. #2
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Mam pewnie problem, z którym próbuję się uporać od dwóch dni i zaczynam już tracić cierpliwość.
    Czy na forum jest ktoś, kto mógłby mi pomóc zaimplementować testową jednostkę do M2TW? Ja niestety nie wiem już co mam zrobić. Używam różnych tutoriali, ale muszę coś gdzieś robić źle, albo mój produkt jest wadliwy.
    Siedzę i robię ten model i tekstury do niego i pora sprawdzić jak ot wygląda i czy czegoś nie zepsułem przy przyporządkowywaniu poszczególnych elementów do szkieletu .
    Będę wdzięczny za pomoc

  3. #3
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Wcześniej nie zauważyłem tematu. To jest model stworzony od podstaw, czy zapożyczony i przerobiony?

    Co do wrzucenia jednostki do gry to nie mam pojęcia jak to w medievalu wygląda. Zwykłej podmiany modelu próbowałeś, czy od razu dodajesz całą nową jednostkę?
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  4. #4
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Cytat Zamieszczone przez Baal-Melkart
    Wcześniej nie zauważyłem tematu. To jest model stworzony od podstaw, czy zapożyczony i przerobiony?

    Co do wrzucenia jednostki do gry to nie mam pojęcia jak to w medievalu wygląda. Zwykłej podmiany modelu próbowałeś, czy od razu dodajesz całą nową jednostkę?
    Model częściowo robiony od podstaw, a częściowo zapozyczony. Nowe skiny oprócz twarzy.Od podstaw zrobiłem kaptur, włócznię, tarczę oraz kilka pierdół. Przeprosiłem tłów i głowę i nogi. W tej chwili mam już zrobioną nową wersję z nową tarcza, toporami za pasem. Dzisiaj powinienem zacząć tworzyć skiny :-). Jednostki pomógł mi zaimplementować kolega kruk, ale jeszcze nie do końca mi to wychodzi. W każdym razie jak tylko będę miał gotową jednostkę to wyrzucam na forum.

  5. #5
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Cytat Zamieszczone przez nazgool
    .Od podstaw zrobiłem kaptur, włócznię, tarczę oraz kilka pierdół.
    Nieźle jak na początek . Jeszcze trochę i będziesz mógł robić modele dla EB II 8-)
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  6. #6
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Cytat Zamieszczone przez Baal-Melkart
    Nieźle jak na początek . Jeszcze trochę i będziesz mógł robić modele dla EB II 8-)
    Wielkie dzięki , modelowanie idzie mi znacznie lepiej niż tworzenie tekstur, chociaż z drugiej strony nie spędziłem tyle czasu nad nauką teksturowania, co nad nauką modelowania. Tworzenie czegoś od podstaw jest o tyle trudniejsze, że później musisz to przyporządkować do szkieletu i tutaj jeszcze trochę kuleję .
    Wrzucę dzisiaj wieczorem jakiegoś screena z postępu prac, tzn. sam model w wersji docelowej w dwóch wariantach.
    Co do EB to się kiedyś zobaczy, ale jak na razie, to długa droga przede mną

    EDIT:
    Ok wrzucam rendery tarczownika. Modele jeszcze bez skinów, ale niedługo zaczną jakoś wyglądać. W sumie na tych dwóch przykładach znajdują się wszystkie elementy, które będzie zawierała ta jednostka. Jedna z tarcz ma kilka rodzajów "umba" i do tego dochodzą różne głowy, ale reszta będzie mniej więcej taka jak na tych renderach.
    Będę wdzięczny za jakieś fachowe rady
    [spoiler:2m08h1s8]Pierwszy tarczownik z toporem za pasem. Tarcza oryginalna, ale dodałem do niej umbo. Muszę jeszcze pomyśleć nad jakimś imaczem, ale chyba zastosuję coś takiego jak w tarczach wikingów.



    Drugi tarczownik z nową tarczą z pierwszego posta. Inny topór za pasem i inny pas. Koszula bez kaptura, ale ze spinką


    [/spoiler:2m08h1s8]

  7. #7
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Fajnie Ci to idzie . Jeśli chodzi o uwagi to proponowałbym dać więcej wygładzenia na zaokrągleniach tarcz. Widać tam trochę załamań. Co prawda jak tekstura przyjdzie to nie będzie się to tak w oczy rzucać, ale wg mnie warto troszkę poprawić. A tak poza tym, czy mi się wydaje, czy nawet nity przy umbie robisz w 3d? . Wracając do tych zaokrągleń - moje wypociny:
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  8. #8
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Ooo, widzę, że też się bawisz trochę w 3D. To dobrze Fajna tarcza i od razu powiedz jak zrobiłeś taką fajną teksturę metalu na umbie ?

    Tak przy umbie mam trójwymiarowe nity. Widziałem takie w renderach niektórych modeli, więc idąc tym tropem również postanowiłem sobie takie zaaplikować.
    Przy takich małych pierdołach jest sporo zabawy, ale tez staram się dzięki temu uczyć czegoś nowego . Poniżej większe zbliżenie.
    [spoiler:453ud362]
    [/spoiler:453ud362]

  9. #9
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Cytat Zamieszczone przez nazgool
    Ooo, widzę, że też się bawisz trochę w 3D. To dobrze
    Czasami
    Cytat Zamieszczone przez nazgool
    Fajna tarcza i od razu powiedz jak zrobiłeś taką fajną teksturę metalu na umbie ?
    Takie efekty przewyższają moje umiejętności graficzne. Jak będziesz robił Wikingów, albo hełmy ze starożytności to ta strona Ci się przyda jako źródło pomysłów na broń, tarcze no i tekstury: http://www.southernswords.co.uk/inde...sort=2a&page=1
    Cytat Zamieszczone przez nazgool
    Tak przy umbie mam trójwymiarowe nity.
    Hehe. Ja do swojej też dodałem nity i faktycznie wygląda lepiej. Tylko czy w grze ta różnica będzie dostrzegalna?

    Umbo do pierwszego modelu stworzyłeś oddzielnie i dokleiłeś czy "wyciągałeś" z tarczy? Pytam bo wygląda na tą pierwszą opcję, na wybrzuszeniu tarczy umbo zanurzone jest bardziej niż po bokach, przynajmniej takie mam wrażenie
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  10. #10
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach

    Re: Moje pierwsze kroki w modowaniu - jednostki dla Polski

    Dzięki za stronkę .
    W samej grze nie będzie pewnie tego widać, ale powinno być widać przy użyciu cinematic editora, w momencie jak będziesz robił screeny aby zaprezentować jednostki na forum.

    Cytat Zamieszczone przez Baal-Melkart
    Umbo do pierwszego modelu stworzyłeś oddzielnie i dokleiłeś czy "wyciągałeś" z tarczy? Pytam bo wygląda na tą pierwszą opcję, na wybrzuszeniu tarczy umbo zanurzone jest bardziej niż po bokach, przynajmniej takie mam wrażenie
    Stworzyłem i dokleiłem . Nie chciało mi się już tego zaginać na tym wybrzuszeniu. Opcja z wyciąganiem byłaby dobra w momencie gdybym tworzył tarczę od podstaw.

    Swoją droga ma ktoś może jakiś fajny tutorial jak zrobić fałdy na ubraniach ? znalazłem taki prosty z zastosowaniem pociemnienia i rozjaśniania, ale nie jestem zadowolony z efektów moich prac

    EDIT:
    Poniżej mały progres w pracach nad skinami. Jakby ktoś miał jakieś uwagi techniczne lub historyczne, to prosiłbym o jakiś znak , wszelkie sugestie mile widziane.
    [spoiler:2ar154cf]

    [/spoiler:2ar154cf]

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Pierwsze kroki w RTW
    By Przemas14 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 14:38
  2. Nowe jednostki dla Polski
    By Knecht in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 11:53
  3. XVII wiek - moje jednostki
    By temruk in forum Mody w produkcji
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 07:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •