Strona 11 z 61 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 608

Wątek: Dyskusja ogólna wersja 2.3 i starsze

  1. #101
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broken Crescent

    Cytat Zamieszczone przez Bronti
    No dobrze dobrze ale skąd wziąć tyle środków na dwie armię i silny garnizon w Antiochii jak co turę od samego początku rozgrywki dług rośnie o 3-4 tyś? Nie mówiąc już o rozwijaniu armii czy infrastruktury
    Z plądrowania zajmowanych miast jest sporo kasy. Poza tym trzeba zredukować kosztowną część armii (ciężką konnice) poprzez wykrwawienie jej w walkach. Tu najlepiej samemu wychodzić z akcjami zaczepnymi. I z tego też jest zysk - po rozgromieniu armii wroga (Egiptu) zawsze kilka tyś można wyciągnąć z okupu za wziętych do niewoli. Musisz toczyć ustawiczne wojny z Egiptem, nie ma innej opcji. Miasta zdobywam trickiem - wysyłam 3-5 ( w zależności od wielkości garnizonu) oddziałów konnicy, którym oblegam miasto. Oczywiście obrońcy zawsze wychodzą w pole, mają bowiem przewagę. Tyle że ja zręcznie manewrując konnicą eliminuje ich i tym samym zajmuje miasto. Tym sposobem co tura przyłączam do KoJ 1-3 settlementy i rosnę jak na drożdżach dochodząc do Gruzji i Yemenu. Kasy z plądrowań, okupów, kupców (też warto w nich inwestować) i podatków mam tyle, że w każdym mieście coś buduje i jeszcze mi starcza na uzupełnienia w armiach. W miastach - tych bezpiecznych - pozostawiaj minimalny garnizon i to złożony z tych wojów, którzy mają najniższy upkeep.

  2. #102
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Broken Crescent

    Gram obecnie Jerozolimą na 2.0 i mam pytania:

    -czy to w tej wersji po zdobyciu Kairu bye gra?
    -czy będzie dużo trudniej jak ściągnę patcha? Bo tu jest taki spacerek, że aż mi tego Egiptu szkoda.
    ...
    -jak prace nad kolejną ver?
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  3. #103
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Broken Crescent



    Goście goście

    Trzeba przyznać, że inwazja Mongołów w BC naprawdę robi wrażenie. Przybyli pod Bagdad turę po tym jak zająłem go Abbasydom.

    Dziękuję Ci Silesian za rady co do gry Jerozolimą. Na początku od pierwszej tury wojna z Egiptem. Bez żadnych reguł, litości czy honoru aż do całkowitego zniszczenia Ajjubidów. Po ich unicestwieniu moja uwaga skierowała się na Aleppo i Edessę gdzie w najlepsze urzędowali żołdacy Kalifa z Bagdadu. Muszę przyznać, że toczyłem z nimi naprawdę tytaniczne starcia zanim udało mi się dojść pod mury Bagdadu. Gra Jerozolimą bardzo wciąga i dostarcza mocnych wrażeń i nie należy do najprostszych

    Lecę szykować się do obrony Bagdadu. Jedyna nadzieja na pokonanie tej hordy to systematyczne wykrwawianie ich w szturmach na miasta. Nie widzę żadnych szans na pobicie ich w polu. Życzcie mi szczęścia. Będzie potrzebne

  4. #104
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broken Crescent

    Cytat Zamieszczone przez MateuszKL
    Gram obecnie Jerozolimą na 2.0 i mam pytania:

    -czy to w tej wersji po zdobyciu Kairu bye gra?
    -czy będzie dużo trudniej jak ściągnę patcha? Bo tu jest taki spacerek, że aż mi tego Egiptu szkoda.
    ...
    -jak prace nad kolejną ver?
    Co do pytań dotyczących 2.0 - nikt w to nie gra od pojawienia się 2.02. Nie mogę więc odpowiedzieć na te pytania. Patcha 2.02 też już nie ściągniesz, bo został włączony do głównej wersji, więc jedyna opcja teraz to ściągnięcie całego 800-megowego 2.02.

    Prace nad kolejną wersją postępują, raz szybciej, raz wolniej. Zapraszam na subforum BC na twcenter.net, jeśli ktokolwiek chce na bieżąco śledzić nasze prace (w przeciągu kilku najbliższych dni przedstawimy przegląd nowości graficznych; dla mnie gwoździem programu będą nowe interfejsy dla kilku kultur).
    Cytat Zamieszczone przez Bronti
    Trzeba przyznać, że inwazja Mongołów w BC naprawdę robi wrażenie. Przybyli pod Bagdad turę po tym jak zająłem go Abbasydom.
    Muszę powiedzieć, że dość rzadko się to zdarza, aby Mongołowie wykazali się taką agresywnością, większość graczy narzeka na ich ślamazarność - bo zatrzymują się na ziemiach Chorezmu i błąkają, bezcelowo i bez sensu.
    Cytat Zamieszczone przez Bronti
    Lecę szykować się do obrony Bagdadu. Jedyna nadzieja na pokonanie tej hordy to systematyczne wykrwawianie ich w szturmach na miasta. Nie widzę żadnych szans na pobicie ich w polu. Życzcie mi szczęścia. Będzie potrzebne
    Inną opcją jest pokój, obserwacja i atak w momencie, kiedy rzucają się na inną frakcję i toczą z nią zaciekłe boje (tą frakcją zazwyczaj są Seldżukowie).

    Ja się muszę pochwalić (robię to, kiedy tylko mogę, bo to zagranie wyjątkowo mi się udało), że grając Chorezmem wyprowadziłem Mongołów prosto na Seldżuków; straciłem przy tym tylko Merw, ale zyskałem z 5-6 innych miast. Mongołowie zajmowali te miasta, po czym opuszczali je, a one buntowały się, więc mogłem zajmować bez ryzyka wejścia w bezpośredni konflikt. W ten sposób najeźdźcy znaleźli się w nadkaspijskim Mazandaranie, z dala od ich głównych celów w Sogdianie, wciśnięci między mnie a Seldżuków, z którymi tłukli się, ile wlezie.

    Niestety, zmuszony byłem przerwać tę kampanię, ale może kiedyś do niej wrócę...

  5. #105
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broken Crescent

    Zapraszam wszystkich do zapoznania się z najnowszymi dokonaniami teamu BC3:

    1. Nowe statystyki jednostek: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=383800

    2. Nowa grafika dla BC3: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=392872


  6. #106
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Broken Crescent

    Muszę powiedzieć, że dość rzadko się to zdarza, aby Mongołowie wykazali się taką agresywnością, większość graczy narzeka na ich ślamazarność - bo zatrzymują się na ziemiach Chorezmu i błąkają, bezcelowo i bez sensu.
    Byłem przekonany, że mają ustawiony skrypt prowadzący ich do zdobycia Bagdadu


    Bardzo ciekawą sprawą jest powstanie mameluków w Egipcie i pojawienie się Osmana. czy grając Ajjubidami bądź Turcją armie te przyłączają się do gracza?




    Gram dalej

  7. #107
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broken Crescent

    Cytat Zamieszczone przez Bronti
    Byłem przekonany, że mają ustawiony skrypt prowadzący ich do zdobycia Bagdadu
    Nie, nie ma takiego skryptu. Nieczęsto się zdarza, aby tak daleko doszli.
    Cytat Zamieszczone przez Bronti
    Bardzo ciekawą sprawą jest powstanie mameluków w Egipcie i pojawienie się Osmana. czy grając Ajjubidami bądź Turcją armie te przyłączają się do gracza?
    Nie przyłączają się, ponieważ umocnienie się Turków Osmańskich wynikało między innymi ze znacznego osłabienia Seldżuków anatolijskich, zaś Mamelucy doszli do władzy, bo zamordowali ajjubidzkiego następcę tronu, Turanshaha.
    Cytat Zamieszczone przez Bronti
    Gram dalej
    Gratuluję.

  8. #108
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Broken Crescent

    Tak fajnie mi się grało Kwarezmem i niestety crash (i to taki, że na ekranie nagle pojawiają się jakieś dziwne kolory i dźwięk, więc ze strachu wyłączam komputer :shock: :shock: ). Jakoś da się to ominąć? Np. jak wczytam wcześniejszy save...
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  9. #109
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    68
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broken Crescent

    Cytat Zamieszczone przez MateuszKL
    Tak fajnie mi się grało Kwarezmem i niestety crash (i to taki, że na ekranie nagle pojawiają się jakieś dziwne kolory i dźwięk, więc ze strachu wyłączam komputer :shock: :shock: ). Jakoś da się to ominąć? Np. jak wczytam wcześniejszy save...
    Hmm, brzmi poważnie, nigdy się z czymś podobnym nie zetknąłem... A kiedy dokładnie masz tego crasha? Czy jest to zawsze ten sam moment (np. kończysz turę, klikasz armię itp.)?

  10. #110
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Broken Crescent

    Klikam koniec tury, lecą sobie frakcje, przychodzi Egipski dyplomata i na bodaj następnym kraju po Egipcie jest crash. Wrzucę sava później, powiecie mi czy też macie wariacje komputera na crashu.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

Strona 11 z 61 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •