Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Skad atakuja Mongołowie

  1. #21
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    To zastanów sie co piszesz. 20 nie pełnych to przeciez mało. Wjazd 3 dobrymi armiami zalatwi sprawę.

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    Szczerze to wątpię, bo jak masz walczyć 3 armiami, z 5 pełnymi jazdy, i 2 niepełnymi to dość trudno się walczy nie uważasz ? W jednej bitwie, ich nie rozwalisz, a że oni zazwyczaj chodzą w grupie to są trudni do pokonania ...

  3. #23
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    Ty wątpisz, wiec przegrasz, ja wierzę, wiec wygram...masz taki plus ,ze myslisz jak robisz armię i co ci sie przyda, a także kiedy sie wycofać. Te 3 armię miały by najlepszych generalow kraju, wystarczylo by ich dobrze poprowadzic skoro mówisz ,ze sama konnica to bym wystawił na przód ścisłą piechotę moze Spieszona polska szlachta czy jak im tam, gdyż sa średni. Mongoly by ich na chama zaatakowali ,a my ich od tylu joannitami i pancernymi. Jedziemy po moralach ze strata 100

  4. #24
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    Gorzej jak mają Mongolskich konnych łuczników Bo oni są szybcy, a jeszcze jak pójdą w rozsypkę to jest niezbyt fajnie

  5. #25
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    No masz racje...jak juz wszystkich zabijemy to robimy rozproszony szyk piechotą i szybka konnica w klinie rozproszonym dojechac-albo jak mamy dobrych strzelcow to ich wystawiamy na przód i od tylu konnica.

  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    83
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    Za kilka tur czeka mnie pierwsza konfrontacja z Mongołami i związku z tym mam kilka pytań.

    1) Czy te Armie które się pojawiają to cały najazd, czy będą kolejne fale?
    2) Czy Mongołowie to zwykła frakcja, czy ma jakieś bonusy (np w tworzeniu dobrych dowódców, armii z doświadczeniem itp)?
    3) Czy da się ja wyeliminować poprzez sprawnych zabójców?
    4) Czy Ona przejmuje miasta, bo na razie zajęła kilka miast Tureckich, ale po przejściu Armii są rebelianckie a nie mongolskie?
    5) Czy ma jakieś unikalne jednostki, których należy się obawiać?
    6) Czy można z Nimi prowadzić dyplomacje, zawierać sojusze, czy Oni tylko i wyłącznie chcą podbić całą Europe w jak najkrótszym czasie?

  7. #27
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    Mozna z nimi prowadzić dyplomację, zabójcami trudno ich zabic, jest temat juz o nich (jak ich zabic, poczytaj tam) mozesz sie spodziewać konnicy

  8. #28
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    Cytat Zamieszczone przez sefko1
    Za kilka tur czeka mnie pierwsza konfrontacja z Mongołami i związku z tym mam kilka pytań.

    1) Czy te Armie które się pojawiają to cały najazd, czy będą kolejne fale?
    2) Czy Mongołowie to zwykła frakcja, czy ma jakieś bonusy (np w tworzeniu dobrych dowódców, armii z doświadczeniem itp)?
    3) Czy da się ja wyeliminować poprzez sprawnych zabójców?
    4) Czy Ona przejmuje miasta, bo na razie zajęła kilka miast Tureckich, ale po przejściu Armii są rebelianckie a nie mongolskie?
    5) Czy ma jakieś unikalne jednostki, których należy się obawiać?
    6) Czy można z Nimi prowadzić dyplomacje, zawierać sojusze, czy Oni tylko i wyłącznie chcą podbić całą Europe w jak najkrótszym czasie?
    1.Pojawią się wszystkie armie, a jak zdobędą miasto to zaczną szkolić nowe armie itd ...
    2.Mają bardzo dobrych dowódców i armie, z srebrnymi odznakami ( prawie każdy oddział )
    3.Tak da się, ale bardzo dobrych
    4.Miasta przejmują po jakimś czasie dopiero
    5.Groźni są ich łucznicy, lub ciężka kawaleria, ale włócznicy i jakieś szybkie oddziały kawalerii powinny sobie poradzić .
    6.Oni bardzo rzadko podejmują dyplomację o ile w ogóle, jak zawiążesz z nimi sojusz ( co jest w 95% niespodzianką ) to i tak Cię w końcu zdradzą...

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    a ja mam trochę inne odpowiedzi na postawione pytania:
    1 mam wersje 1.5 i mongołowie najczęściej atakują falami , zniszczysz jedną za 10-15 lat pojawia się nowa średnio 4 armie na jedną fale. Raz z mongołami zabawiałem się 100 lat bo tak długo goniłem ich po mapie.
    2 jak juz zdobedą siedzibe dla siebie najczęściej kijów lub antiochia w zalezności z kąd jest bliżej do gracza. Przykładowo grasz Polską - Kijów , grasz anglikami i masz we władaniu ziemie świętą to chcą antiochie. Działaja jak inne frakcje z wyjatkiem ze wiekszosc ich jednostek jest darmowych (historycznie to mongołowie płacili swoim dowódcom za udział w wyprawie wojennej licząc na łupy).
    3 Nie da rady, zawsze znajdzie sie nowy łepek- próbowałem( śmieszne imiona mają niektórzy)
    4 U mnie zawsze tworzą imperium jak w pore sobie z nimi nie poradze, grając raz rosją poddałem sie i broniłem tylko kraków a oni podbili reszte moich dzielnic jakies 20, grając anglią nie interesowałem sie nimi w ogóle i raz wpisalem toggle_fow to w roku 1400 posiadali całą anatolie, syrie i egipt. Widziałem tez jak juz wyciągają macki po konstantynopol i trypolis.
    5 Konni łucznicy i ich przewagi liczebnej bym sie obawiał
    6 Dyplomacja owszem a to czy chcą całą europe to nie wiem bo nudzi mnie ściganie sie z nimi po mapie

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Skad atakuja Mongołowie

    Witam. Mam pytanie:jak długo Mongołowie dostają nowe oddziały?Osiedlili się w Kijowie. Bronie się Polską w Haliczu i Wilnie. Do tej pory obroniłem 12 szturmów i końca tej zabawy nie widać (jest rok 1349)

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Skąd pobrać SS 6.3 i 6.4
    By Doreq in forum Stainless Steel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 13:04
  2. Skąd ten prestiż
    By Rafi in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 10:30
  3. Mongołowie
    By Skierosiek in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 14:13
  4. Skąd się wzieli indianie?
    By Furiusz in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •