Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Pytanie - kingdoms, Teutonic

  1. #21
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Pytanie - kingdoms, Teutonic

    Cytat Zamieszczone przez Lwie Serce
    Polska ma bardziej różnorodną armię i jeśli patrzymy pod tym względem jest lepsza. Myślałem że chodzi o porównanie najlepszych jednostek (czyli pancernych z rycerzami zakonnymi). Wtedy krzyżacy lepiej wypadają.
    A co do polskiej szlachty to są naprawdę doskonali i wszechstronni wielu krajom brakuje takich jednostek.
    nie armię, tylko konnice, piechote, to mamy zbyt dziadowską, zwłaszcza, że nasi spieszeni rycerze są osłabieni w porównaniu do podstawki, a i tak są dostępni dopiero w cytadeli. W dodatku nie tylko różnorodna ale ogólnie najlepsza

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie - kingdoms, Teutonic

    Jestem świeżo po kampanii Krzyżakami i jakoś tak mnie naszło żeby coś napisać

    Do tej pory najcięższa kampania w jaką grałem oczywiście poziom był vh/vh . Strasznie ciężko jest na początku odbić się od dna i pocisnąć Litwę bo brak środków permanentny ... Dodatkowo do walki włączył się Nowogród i Dania , w okolicach 20 tury byłem 3 miasta graniczne w plecy . W międzyczasie przejąłem kilka buntowniczych osad ale niestety nie poprawiło to mojej sytuacji finansowej . Potem zgodziłem się zostać wasalem Nowogrodu ,dzięki temu dostałem także pokój z Danią . Walki przygraniczne z Litwą ciągle trwały .

    Znaczące zmiany przyniosła dopiero 40-45 tura wtedy zebrałem kilka małych armii (kilka jednostek) i w ciągu jednej tury zabrałem Nowogrodowi 5 miast ,wcześniej wypowiadając sojusz. Wyszło na to że stałem się lokalną potęgą ,ale żeby nie było za łatwo to było dopiero preludium do prawdziwych problemów. Nie wiem czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ale w ciągu kilkudziesięciu następnych tur doszło do tego że każdy stopniowo zawierał pokój z każdym i skończyło się na tym że wszystkie państwa wypowiedziały mi wojnę czyli w sumie 6 . Naprawdę musiałem się postarać żeby przetrwać bo praktycznie w każdej turze miałem 2-3 miasta oblegane .Oczywiście sprostałem koalicji kompów i wykosiłem wszystkich przejmując 74 regiony . Pierwszy raz w historii doprowadziłem do totalnej dominacji na mapie . Wcześniej jakoś nie miałem takiego zacięcia.


    Na podsumowanie dodam że gra przy kilkudziesięciu regionach to masakra ,normalnie odechciewa się włączać Medievala .Polega to na tym że tylko robimy wojo,wojo i atakujemy kogo i gdzie popadnie ,żadnej strategi nie potrzeba a gra na tym dużo traci. Jednak najbardziej denerwujące jest przepakowanie kompa np. Polska przy 2 miastach posiadała 6 pełnych armii (inne nacje przy podobnych potencjale takie same siły). Bitwy z automatu nie szło praktycznie wygrać nawet gdy miałem 2-3 krotną przewagę doborowych jednostek jako przykład podam oblężenie Płocka gdzie musiałem zaangażować 5 pełnych armii żeby wygrać z garnizonem poprzez automat .Zazwyczaj wyglądało to że 2-3 bitwy musiałem w każdej turze rozgrywać ręcznie co zajmowało masę .

    No i to chyba tyle

  3. #23
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Pytanie - kingdoms, Teutonic

    Walka ze wszystkimi przeciwnikami zakonem to norma. Ale Krzyżacy mają najlepsze jednostki w całej grze to przy kilku manewrach i umiejętnym operowaniu konnicą można z powodzeniem pokonywać wiele liczniejsze armie zwłaszcza litewskie (wyjątkowo cienkie do czasu straży Dievasa, wybrańców Giltin lub rycerzy feudalnych).

    Niech żyje Gwardia!

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie - kingdoms, Teutonic

    Cytat Zamieszczone przez GandalfLvl80Wizard
    Dzień dobry mam pytanie dotyczące grania Litwą tudzież Polską, czy w czasie trwania kampanii możemy zawrzeć unię personalną lub unię realną między tymi dwoma państwami?
    Unii dosłownie zawrzeć się nie da, ale gdy Litwa przechodzi na chrześcijaństwo zawiera automatycznie sojusz z polską - przynajmniej ja tak miałem, a ponadto wyświetla się filmik o sojuszu obu krajów - szkoda, że go nie zachowałem - bo był rewelacyjny !!!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Kingdoms.exe
    By Ganjalf123 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 12:10
  2. [ROZWIĄZANE] Teutonic Campaign - Co daje Hanza
    By Samick in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 20:18
  3. Pytanie o Kingdoms
    By dawid96 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 15:25
  4. [MTW2 Teutonic](1v1)Finał turnieju Jesień Średniowiecza 2
    By Kapsul in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 14:59
  5. kingdoms
    By dunios in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •