Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Blue screen w bitwie

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Blue screen w bitwie

    Witam

    Mam następujący problem, podczas rozgrywania bitwy lądowej w momencie gdy następuje do zwarcia się wrogich jednostek, następuje u mnie crash systemu i słynny blue screen oraz uruchomienie ponowne komputera.

    Jest tak praktycznie w 99,9% bitew. Udało mi się do końca dograć dwie bitwy (i to o dziwo gdy było dużo jednostek). Po za tym nie ważne jak dużo jest jednostek, jakie ustawiłem detale grafiki i rozdzielczość zawsze dochodzi do crash systemu. Poprzedzone to jest wszystko wzmożoną pracą wentylatorów.

    Czytałem o podobnych problemach i tam pomagało instalowanie starszych sterowników do karty graficznej. U mnie ten manewr nie zadziałał. Próbowałem regulować rozdzielność, i detale grafiki, wielkość jednostek... Wszystko... Instaluje różne sterowniki do karty graficznej, DirectX i inne tego typu rzeczy. Wszystko bez skutku... A co dziwne, nawet w najwyższych detalach gra i bitwa chodzi mi płynnie, aż do momentu crash'u. Mój komputer bez problemu powinien grę udźwignąć. Dla tego już nie wiem co robić i bardzo proszę o pomoc...

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Blue screen w bitwie

    najlepiej by było jakbyś podał parametry swojego kompa, no wiesz, ile pamięci i jakiej firmy grafa, procesor, ram, zasilacz.

    Gdy BSOD (zawał systemu) atakuje podczas grania bardzo możliwe, że zasilacz nie wytrzymuje bo zarówno grafa jak i proc pobierają dodatkowe porcje energii, dodajmy do tego dysk/i, ram, napęd itp itd. Czy zdarza się to tylko w tej jednej grze czy wszędzie?

    wpisz sobie w google czarna lista zasilaczy i zobacz czy przypadkiem Twojego tam nie ma.
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Blue screen w bitwie

    Cytat Zamieszczone przez Gaius Julius
    najlepiej by było jakbyś podał parametry swojego kompa, no wiesz, ile pamięci i jakiej firmy grafa, procesor, ram, zasilacz.

    Gdy BSOD (zawał systemu) atakuje podczas grania bardzo możliwe, że zasilacz nie wytrzymuje bo zarówno grafa jak i proc pobierają dodatkowe porcje energii, dodajmy do tego dysk/i, ram, napęd itp itd. Czy zdarza się to tylko w tej jednej grze czy wszędzie?

    wpisz sobie w google czarna lista zasilaczy i zobacz czy przypadkiem Twojego tam nie ma.
    Ja bym raczej wyłączył opcję autorestartu przy bluescreenie, zapisał szczegóły błędu. Wrzucił do sieci, by zobaczyć kto zawinił .
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  4. #4
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Blue screen w bitwie

    Na początek odkurzanie kompa.
    BSD może być wywołane przez "system ochrony przed przegrzaniem".
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Blue screen w bitwie

    Komp to laptop:
    toshiba satelite: AMD turion II Dual Core 2,20 GHz, 4 GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 4600 1 GB

    I powiem, szczerze tylko na ETW mam problemy, gry typu np CoD 4, Battlefield 2 chodzą płynnie (na trójkę mam za słabego procka)...

    Ale generalnie już sobie z problemem poradziłem. Odkurzyłem kompa CCleanerem oraz odkurzyłem go z kurzu w środku, oraz... uwaga bo to ciekawe... Muszę trzymać laptopa na biurku
    Z laptopa korzystam w dwóch pozach, albo leże z nim trzymając go na kolanach/brzuchu (wszystkie wiatraki i radioatory odsłonięte) albo siedzę z nim przy biurku. I zawsze jak leże z nim trzymając go na brzuchu to mi ETW wywala, na biurku chodzi normalnie... Nie wiem;p

  6. #6
    Gość

    Re: Blue screen w bitwie

    Nie porównuj ETW do CoD4. CoD4 i BF 2 to stare gry...

Podobne wątki

  1. American Civil War - The Blue and the Grey [ETW mod]
    By Ensis in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 10-11-2020, 19:08
  2. Prośba o screen/y
    By Kroater in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 15:17
  3. Problemów ciąg dalszy... - Blue screen w trakcie grania
    By Gaius Julius in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 15:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •