Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Monarchia seleucydów

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Racja odsłanianie mapy jest przydatne czasami , ale grając kampanie Selkami zaczęły się dziwne rzeczy robić mi w osadach gdzie jest do 500 mieszkańców w okolicach germanii i do tej nacjii wcześniej należały zaczęły się robić bunty (jeszcze w czasie zanim zlikwidowałem germanów) mimo że ok 800 żołnierzy było w osadach a po zbuntowaniu prowincji były armie liczące ok 900 woja i to na maxymalnym doświadczeniu , jakim cudem mieszkańcy ok 500 osób utworzyli armie liczącą 900 osób

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    nie lubię oszukiwać w grze, mając taka kasę nie sztuka jest przegrać, jedyny kod jaki używam to toggle_fow na odsłonięcie mapy, komp i tak wie gdzie mam prowincje a fajnie jest sie zorietowac co sie dzieje w wielkim świecie
    Toggle_fow to jest też oszukiwanie. Widzisz wtedy wszystkie miasta i armię wroga, wiesz gdzie ma on słabe punkty itd.

    Co do Monarchii Seleucydów, grałem tą frakcją swoją drugą kampanię w Romie, na poziomie M/M. W szoku byłem jak mnie zaczęli wszyscy atakować, przez pewnien czas miałem tylko 3 miasta: Sydon, Damaszek i to pustynne miasto koło Damaszku. Z Azji mniejszej wyparł mnie Pont, Hatrę odebrała Armenia, a Selecuję sam opuściłem, bo i tak bym jej utrzymał (oczywiście wcześniej zniszczyłem wszystkie budynki). Udało mi się zrobić udany desant na Cypr, a z Cypru na Rodos, tam zbierałem armię która szykowała się do desantu na Pont. W tym czasie skupiłem się tylko na wojnie z Egiptem, przed Pontem i Armenią broniłem się na ulicach swoich miast, jednak nie umieli obejść falangi. Partia strasznie zamuliła i może 2 ataki wykonali na mnie przez całą kampanie. Punktem zwrotnym było zdobycie Jerozolimy, wtedy miałem już dwie pełne armie na froncie Egipskim, jedną z nich wbiłem się statkami od strony Aleksandrii, a drugą szedłem normalnie. W geograficznym Egipcie miałem jeszcze parę wielkich bitew, w końcu ulegli. Potem już był czas żeby się zabrać za resztę, jedna armia z Egiptu poszła pustynią na Partię, druga na Antiochię i dalej na Pont, a trzecia zaatakowała Pont z Rodos. Z Pontem miałem wiele, wiele bitew, jednak zostali zepchnięci do defensywy. Partia została łatwo podbita, Armenii zostało jedno miasto, aż tu nagle... crash i wywalenie do pulpitu. :shock: 1,5h gry poszło na marne, wkurzyłem się i przestałem grać tą kampanię.
    Selkowie mają trudną kampanię (prawie przegrałem), ale za to jest bardzo ciekawa. Polecam!

    Ps. ktoś to w ogóle przeczyta?

  3. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Cytat Zamieszczone przez Vonihidilix
    Ps. ktoś to w ogóle przeczyta?
    Ja przeczytałem

    A.K.A. Askorti

  4. #24
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Ja też ale i tak dziwne mieć na początku problemy z Parthią wystarczy oddziałami z Seleucia wyjść i zaatakować Susa oblegać nieco dłużej żeby łatwiej było wygrać po zdobyciu pokonanie ich powinno być banalne zresztą walka nimi jest prosta wystarczy armią ustawić się w rogu kończącym mapkę bitewną i przyjmować na siebie ataki: z przodu formacje phalanx pikemen lub levy pikemen z tyłu łucznicy i kawaleria (do ścigania uciekających) jedyny minus tej taktyki to ostrzeliwanie przez wroga z dystansu ale jak wróg ma mało strzelających lub ich nie ma to często zdarzają się Heroic Victory a wygląd po skończonej bitwie wygląda fajowo moi stoją a przed ich lasem pik stosy leżące

  5. #25
    Maharbal
    Gość

    Re: Monarchia seleucydów

    Cytat Zamieszczone przez lopez7
    Ja też ale i tak dziwne mieć na początku problemy z Parthią wystarczy oddziałami z Seleucia wyjść i zaatakować Susa oblegać nieco dłużej żeby łatwiej było wygrać po zdobyciu pokonanie ich powinno być banalne zresztą walka nimi jest prosta wystarczy armią ustawić się w rogu kończącym mapkę bitewną i przyjmować na siebie ataki: z przodu formacje phalanx pikemen lub levy pikemen z tyłu łucznicy i kawaleria (do ścigania uciekających) jedyny minus tej taktyki to ostrzeliwanie przez wroga z dystansu ale jak wróg ma mało strzelających lub ich nie ma to często zdarzają się Heroic Victory a wygląd po skończonej bitwie wygląda fajowo moi stoją a przed ich lasem pik stosy leżące
    Co za noobiasta taktyka... :? Tak jakby nie można było wygrać z komputerem, stosującym prymitywne taktyki i zagrania.....dobrze, że w turniejach red line camping jest zakazany.

  6. #26
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Ta taktyka to jak stosowanie save-load aż do wygrania bitwy... Nie da się przegrać przez to kampanii na singlu. Oczywiście ja tak robiłem jakiś tam czas temu jak młodszy byłem i nie dawałem rady Egipcjanom, ale psuje zabawę i satysfakcję takie coś.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  7. #27
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Wiem że to prosta taktyka ale po co też tracić sporo żołnierzy gdybyście byli generałami na polach bitew to pewnie byście mówili: a co tam straciliśmy tylko tysiąc żołnierzy zbierzemy znowu kasę i wyrekrutujemy kolejny tysiąc. Każdy walczy jak chce ale chodzi o to żeby w razie braku kawalerii do osłony skrzydeł a wróg ma sporo kawalerii to łatwo może nas okrążyć a poza tym w razie posiadania np tylko 6 jednostek np phalanx pikemen a wróg np 18 obojętnie jakich (oprócz chłopów oczywiście) to co lepiej stać czekać na wroga wybić z 300 a swoją cała armię stracić?

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    A czy taki generał gdy się schował na rogu mapy to nie można go okrążyć było to jest bardzo niehistoryczne i nie feer

  9. #29
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Ja walczę prawie samą piechotą + najemnicy.
    Z oddziałów walczących w falandze lubię tylko hoplitów.
    Dlatego rozwijam stolice aby móc rekrutować legionistów srebrnej tarczy.
    Jak mam nadmiar kasy to werbuje też katafraktów którzy są moją ulubioną jednostką konną.

    Co do kierunku ekspansji to:
    - 1 armia na Pergamon i Rodos, po ich zdobyciu kieruje ją na Pont.
    - 2 na Partów (Suza i ich stolicy, wiochy na pustyni na D... nie ruszam nawet jak ją zdobędą), następnie idę do Pontu przez Armenię
    - 3 armia na początku bronie się przed Egiptem, ale jak zaczynają wpływać pierwsze zyski z innych frontów, to przechodzę do ofensywy

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #30
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Monarchia seleucydów

    Właśnie nie można okrążyć chyba że w bitwie brałyby udział z 2 armie wroga i jeśli wybrać zły narożnik mapy to od tyłu mógłby zaatakować ten drugi przeciwnik ta taktyka może być przydatna w razie posiadania po swojej stronie małych sił a na przeciw ogromna armia wroga bo mimo wszystko to tylko gra ale po co tracić swoich ludzi zbyt dużo

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wielka Monarchia Seleucydów Greckich
    By Mnil in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 14:40
  2. Monarchia Seleucydów
    By PtaQ78 in forum Rome KO III
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •