Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Rise of Persia

  1. #1
    Gość

    Rise of Persia


    Rise of Persia to mod, którego akcja dzieje się w VI w. p.n.e.
    Jest to duża modyfikacja, wprowadza dużo zmian, między innymi 4 tury na rok, nowe świątynie, nowe tekstury na mapie kampanii i nowy system zarządzania.
    Nie ma sensu się dłużej rozpisywać, wiele informacji jest na stronie moda, a jak czegoś nie wiadomo, można spytać.
    Jest to switch-mod, więc nie nadpisze żadnych plików

    Frakcje:
    Mazaka
    Skudata
    Bessoi
    Magadh
    Kush
    Kemet
    Makedon
    Ionia
    Kyrene
    Lakedaimon
    Athenai
    Taras
    Saba
    Bâb Ilû
    Lydia
    Baktria
    Media
    Persja


    Strona moda, masa informacji i screenów
    Forum na TWC
    DOWNLOAD
    Screeny
    Stary post:
    Spoiler: 
    Przypominam tego moda, bo kilka osób pytało się, o ten okres historyczny...Mod stary, co nie oznacza, że zły. Można mieć zastrzeżenia, ale wszystko jest kwestią gustu

    Projekt ten koncentruje się na powstaniu dynastii Achemenidów perskich, od 559 do 490 p.n.e., w jaki sposób stali się największym imperium świata, rozciągającym się od Grecji do Afganistanu, i od Scytii do Nubii.

    link
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=171654

    link do screenów

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=158799


    Download:
    http://www.riseofpersia.com/downloads/R ... xe.torrent
    http://www.riseofpersia.com/downloads/?id=2

    Instalacja:
    Install Instructions

    -Download ROP v2.2
    -Install ROPv22_final.exe to the root of an unmodded installation of RTW v1.5. Vista users should install ROP using Administrator Mode (right click, execute as administrator)
    -Download and install the ROP v2.22 patch to the same root of RTW 1.5 folder (check this thread for changelog)
    -Play ROP by clicking the "Rise of Persia" shortcut on your desktop.
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 17-07-2014 o 11:42

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Pytanie typowe chyba dla mnie - działa jak switch mode (nie zmienia podstawki w którą da się grać równolegle) czy nie?
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  3. #3
    Gość

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Cytat Zamieszczone przez Furiusz
    Pytanie typowe chyba dla mnie - działa jak switch mode (nie zmienia podstawki w którą da się grać równolegle) czy nie?
    To, co napisałeś jest logiczne, ale zawsze powtarzam, że ja mam kopię zapasową gry w innym folderze, tak w razie czego....Dlaczego, skopiowanie, to kilka sekund, a raz w życiu się przejechałem na modzie, przez własne niedopatrzenie, ale zawsze ...
    pozdrawiam

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Gra ktoś oprócz mnie w ten świetny mod?
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  5. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    ja mam małe problem z tym modem, podaję ścieżkę: dyskC/program files/the creativ assembly/roma total war. po instalce pojawia mi się na pulpicie ikona rise of persja,chce zainstalować patcha i tu wyskakuje błąd że nie ma takiego folderu jak rise of persja :/ wchodzę do katalogu z roma i nie ma :/ klikam otwórz lokalizacje pliku i otwiera mi się folder w którym jest roma. Nie zniechęcony tym klikam na ikonkę RoP i wyskakuję mi zwykły romek tyle że bez sevów.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Wie ktoś jak można rekrutować inne swoje jednostki w podbitych miastach grając grekami? Do tej pory sądziłem, ze jest to związane z urealnieniem i tym, że greckie frakcje mogą rekrutować jednostki tylko u swojej stolicy, ale chyba nie. proszę o odpowiedź.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  7. #7
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    udało mi się w końcu zainstalować tego moda muszę przyznać, że miło mnie zaskoczył kilkoma rzeczami
    po 1 - system szkolenia wojsk - szkolimy jednostki regionalne dane dla danej frakcji daje nam to ciekawe możliwości tworzenia armii
    po 2 - żeby wyszkolić wojska w podbitej przez nas prowincji musimy wsadzić eo miasta generał i poczekać aż mieszkańcy zaakceptują dany system polityczny
    po 3 - w niektórych miastach na pograniczu kultur np barbarzyńców i hellenistycznej mamy możliwość wybory 2 rodzajów koszar albo szkolimy jedn. barbarzyńskie albo hoplitów
    po 4 - jednostki wyglądają ładnie, prowincje rebeliantów nie są takie łatwe do podbicia
    po 5 i ostatnie proponuję odblokować wszystkie nacje w desert starcie
    proponuję każdemu kto lubi coś nowego i ma dosyć rzymian ściągnąć i zainstalować tego moda
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #8
    Gość

    Re: Rise of Persia (ROP)

    A kto ci każe grać rzymianami?W każdej innej modyfikacji oprócz tej frakcji,jest kilka innych.Też z potencjałem np.Kartagina.Odnośnie modyfikacji.To ROP jest chyba jedyna cofającą nas w tak odległy okres.Nowe animacje ,inne kultury godny polecenia mod.Problem jest natomiast z wywałkami do windy.Jeśli juz ci taka sie przydarzy.Możliwe że za kilka kolejek cała gra ci padnie na amen.Pozdrawiam

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of Persia (ROP)

    po 1 - system szkolenia wojsk - szkolimy jednostki regionalne dane dla danej frakcji daje nam to ciekawe możliwości tworzenia armii
    Hmm szczerze - grając Sparta i Atenami, mogłem rekrutować albo najemników, albo jednostki w stolicy, flotę mogłem jedynie w innych miastach widać zależy od frakcji. Co mi się akurat podoba, nie wyobrażam sobie sytuacji w której po kilku latach spartańską falangę mógłbym rekrutować w Babilonie

    A kto ci każe grać rzymianami?W każdej innej modyfikacji oprócz tej frakcji,jest kilka innych.
    Nikt, Blackwood zwróć uwagę, ze Chochlik napisał jeśli ktoś ma dość Rzymian

    Co do wywalania do windy, mi się to nie zdarzyło, przeszedłem całość atenami, lidią, persją, babilonem, sparta i nic
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  10. #10
    Gość

    Re: Rise of Persia (ROP)

    Ja przez określenie dość , rozumiem dość gry nimi.Wiedz jeśli nie chce nie gram , tłumaczysz mi coś, jak bym był jakiś niedorozwinięty :?: :?: Wiadomo że w tym modzie taka frakcja nie występuje.Wiedz jeśli o to tylko chodzi...to można to ując inaczej(zresztą pal z tym) .CO do kraszów to ,takie cuda dzieją sie zawsze.Jednym wychodzi do windy drugim nie.Silnik TW jest nieobliczalny.Szczególnie jeśli mamy do czynienia z nowo napisanymi skryptami.Jednak tak jak pisałem godny polecenia modzik.Pozdrawiam

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Rise of Three Kingdoms
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2023, 20:18
  2. DLC - Rise of the Samurai
    By Montrose in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •