Strona 31 z 32 PierwszyPierwszy ... 2129303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 316

Wątek: Dyskusja ogólna i download

  1. #301
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Tak coś mi się wydawało. Poprawię to oraz jeszcze jeden wpis, gdzie jest podobna sytuacja, a tyczy się jednostki piechoty.
    Pomyślę też nad dodaniem Kuszytom możliwości rekrutacji słoni, bo sąsiadują z regionami, gdzie jest kość słoniowa. Dużo z tym roboty nie ma.

    Piechotę skończyłem. Zostały mi jeszcze tylko jednostki strzeleckie. Machin oblężniczych nie ruszam, bo z tego co się orientowałem w nowej wersji ich rekrutacja nie jest uzależniona od kultury.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #302
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Miałeś rację @wino. Zrobiłem tak jak mówiłeś i jest już ok.
    Można powiedzieć, że skończyłem. Wyskoczył jednak pewien problem, bo nie wszystkie jednostki pomimo iż przypisałem im kulturę nie opierają się w rekrutacji na niej. Chyba sobie z nim poradziłem, bo testowałem rozwiązanie na jednej z nich. Przy dobrych wiatrach wiatrach powinienem wrzucić na chomika we wtorek, ewentualnie w środę. Będą niewielkie zmiany jeżeli idzie o rekrutację trzech jednostek. Będzie się ona tyczyć poziomu budynku.
    Myliłem się, co do machin w nowej wersji. Mają one przypisaną kulturę i zastanawiam, czy warto to uwzględnić, czy też to zostawić jak jest. W nowej wersji jest też uzależnienie rekrutacji floty od kultury. Ciekawe rozwiązanie, nie powiem. Być może to wprowadzę, ale póki, co chcę się skupić na jednostkach lądowych, a nie morskich.
    Z góry uprzedzam, że po zmianie pliku stare sejvy nie będą działać.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. #303
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cześć,
    Mam taki problem z modem. Otóż pobrałem i zainstalowałem DBM do wersji 1.2 i wszystko ładnie działało. Następnie pobrałem wersję 2.0. wypakowałem zawartość do folderu mods i nadpisałem pliki. To samo zrobiłem z plikiem bat. Odpalam grę, na screen'e powitalnym mam wersję 2.0, nowe intro, tu wszystko jest ok. Przechodzę do wyboru kampanii, mam 3 kampanie, I wojna punicka, light i full, po wybraniu, którejkolwiek kampanii, przechodzę do menu wyboru frakcji i ustawienia kampanii, klikam start i zostaję odesłany do poprzedniego menu. Ktoś się spotkał z takim problemem?

  4. #304
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Widać spowodowane jest to faktem, że nadpisałeś pliki. Wywal starą wersję i zainstaluj nową lub też jeżeli chcesz zachować dwie to wypakuj wersję 2.0 do utworzonego przez siebie folderu i zrób radził mi @Piter. Ja mam obie wersje moda. Nową wersję mam w folderze DBM 2, więc po kliknięciu opcji Edytuj na pliku Play DBM - Gioca DBM mam taką linijkę:

    cd ..\..
    start kingdoms.exe @mods\DBM2\DBM.cfg

    Tyle, że musisz pamiętać, aby wypakowywać ze spakowanego pliku zawartość pierwszego folderu, a nie kliknąć na niego i jego wypakowywać, bo w folderze DBM2 będziesz miał folder DBM i dopiero w nim pliki moda.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  6. #305
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Widać spowodowane jest to faktem, że nadpisałeś pliki. Wywal starą wersję i zainstaluj nową lub też jeżeli chcesz zachować dwie to wypakuj wersję 2.0 do utworzonego przez siebie folderu i zrób radził mi @Piter. Ja mam obie wersje moda. Nową wersję mam w folderze DBM 2, więc po kliknięciu opcji Edytuj na pliku Play DBM - Gioca DBM mam taką linijkę:

    cd ..\..
    start kingdoms.exe @mods\DBM2\DBM.cfg

    Tyle, że musisz pamiętać, aby wypakowywać ze spakowanego pliku zawartość pierwszego folderu, a nie kliknąć na niego i jego wypakowywać, bo w folderze DBM2 będziesz miał folder DBM i dopiero w nim pliki moda.
    Dzięki. To już ogarnąłem. Dziwi mnie tylko bo wydawało mi się, że w opisie wersji 2.0 była mowa o tradycyjnej mgle wojny a ja dalej mam cała mapę na czarno i chyba jednostki z podstawki.

  7. #306
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Kurde blaszka! Nie sądziłem, że zabierając się za modyfikowanie plików poprzez zwykłe dodanie kultury napotkam taką masę błędów. Część wynikała z mojej winy i polegała głównie na braku jakiejś litery czy pozostawieniu słowa nie tam, gdzie potrzeba, ale spora była wynikiem błędów ze strony twórców moda. Za przykład niech posłużą : regionalne jednostki frakcji Hiszpanii można było szkolić np. na terenie Irlandii choć w pliku oryginalny był wprowadzony zapis to konkretnego regionu czy balreańscy procarze, którzy mimo iż widnieli w systemie rekrutacji to Kartagina nigdzie nie mogła ich szkolić. Nie wynikało to z eventu. Partowie choć mieli odpowiedni budynek do produkcji machin oblężniczych to nie mogli ich rekrutować.

    Nie wiem, jak będzie zachowywało się AI podczas kampanii, bo testy polegały jedynie na odpaleniu każdej z frakcji i sprawdzeniu, czy widnieją zmiany, ewentualnie przeklikaniu kilku tur. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
    https://chomikuj.pl/Arthas22/Modyfik...ndi+wersja+1.2
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  9. #307
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Trzeba się pilnować, jak dłużej się z tym bawi to się w człowieku wyrabia jakaś koncentracja i nie robi tyle błędów.

  10. #308
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Wpisy przed modyfikacją wyglądały tak:

    recruit_pool "Lusitani_Caetrati" 1 0.5 4 1 requires factions { spain, }; and hidden_resource lusitania

    recruit_pool "Balearic_Slinger" 1 0.6 4 1 requires factions { saxons, } and hidden_resource gallia and hidden_resource carthago


    Usunięcie średnika niczego nie zmieniało. Gdy dodawałem wpis o kulturze po odpaleniu gry okazywało się, że nie jest on w ogóle uwzględniany. Gdy zdobyłem osadę w Irlandii, aby sprawdzić, czy działa rekrutacja regionalna w przypadku tej jednostki okazywało się, że nie. Podobnie było zresztą z innymi regionalnymi jednostkami Hiszpanii. Sprawdziłem na niezmodyfikowanym pliku i było dokładnie to samo. Z desperacji dodałem, więc możliwość rekrutacji zarówno na terenie konkretnego regionu jak i całego półwyspu oraz uzależnienie od poziomu kultury i dopiero wówczas jednostki nie były dostępne w Irlandii, a w barakach miały przypisaną kulturę.
    Z kolei przypisując kulturę do balreańskich procarzy nadal nie można było ich rekrutować. Udało mi się to dopiero wówczas, gdy wpis wygląda tak:

    recruit_pool "Balearic_Slinger" 1 0.6 4 1 requires factions { saxons, } and region_religion cartaginese 30 and hidden_resource gallia or hidden_resource carthago

    Zastąpienie słowa and wyrażeniem or pomogło też w innych przypadkach.
    Nim wziąłem się za modyfikowanie ukończyłem jedynie kampanię Kuszem, który ma możliwość rekrutacji regionalnej w stajniach Arabskich łuczników na wielbłądach. Problemu nie było z tą jednostką. Nie mogłem ich szkolić w Palestynie czy na terenie Egiptu. Gdy jednak dodałem próg kulturowy okazywało się, że nie jest on uwzględniany w grze. Pomogła dopiero opisana zmiana.
    W przypadku dwóch jednostek regionalnych Armenii nie mogąc poradzić sobie z kulturą, a raczej jej brakiem próbowałem je przypisać do baraków AOR. Wpisy odpowiednie były, a mimo nie było ich widać.
    Nie wiem, gdzie leży błąd w systemie rekrutacji w tej wersji. Na tworzeniu modów czy modyfikacjach się nie znam, a to, co dotychczas robiłem było na zasadzie prób i błędów i czytania poradników.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #309
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Diabeł podkusił mnie zajrzeć do pliku descr_strat w wersji moda 2.0. Odpalając go wcześniej wiedziałem, że liczebność osad będzie na podobnym poziomie jak wersji poprzedniej. Zmieniając poprzez ich zmniejszenie na starcie populacji natknąłem się na takie kwiatki:

    level large_town
    region Venetia


    year_founded 0
    population 20000
    plan_set default_set
    faction_creator iliret
    building
    level city
    region Illyricum


    year_founded 0
    population 3900
    plan_set default_set
    faction_creator iliret
    building
    level village
    region Venedae


    year_founded 0
    population 7000
    plan_set default_set
    faction_creator skuoa
    building
    level village
    region Sahara


    year_founded 0
    population 800
    plan_set default_set
    faction_creator portugal
    Można ich spotkać więcej.

    Zarazem w pliku descr_settlement_mechanic kolejnepoziomy wyglądają tak:

    </factor_modifiers>
    <population_levels>
    <!-- city -->
    <level name="village" base="800" upgrade="8000" min="800" max="16000"/>
    <level name="town" base="8000" upgrade="16000" min="1400" max="32000"/>
    <level name="large_town" base="16000" upgrade="32000" min="2400" max="64000"/>
    <level name="city" base="32000" upgrade="64000" min="3800" max="128000"/>
    <level name="large_city" base="64000" upgrade="128000" min="5500" max="256000"/>
    <level name="huge_city" base="128000" min="7600" max="512000"/>
    <!-- castle -->
    <level name="moot_and_bailey" base="600" upgrade="6000" min="600" max="12000"/>
    <level name="wooden_castle" base="6000" upgrade="12000" min="600" max="24000"/>
    <level name="castle" base="12000" upgrade="24000" min="600" max="48000"/>
    <level name="fortress" base="24000" upgrade="48000" min="600" max="96000"/>
    <level name="citadel" base="48000" upgrade="96000" min="600" max="192000"/>
    </population_levels>

    Graficznie mod prezentuje się bardzo ładnie. Dodane są jakieś nowe techniki itd., ale nie testowali oni moda przed jego wypuszczeniem? Zdaję sobie sprawę z istnienia zjawiska zwanego "ślepotą autorską" ,ale można temu zaradzić dają obcej osobie do przejrzenia swoje dzieło. Mam tylko nadzieję, że nie skopali oni rekrutacji wojsk i nie okaże się, że to, co widnieje przy nazwie jednostki w pliku export_descr_buildings export_descr_buildings odpowiada temu, z czym gracz powinien się spotkać podczas gry.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  12. #310
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Pograłem trochę w wersję 2.0.
    Graficznie mod prezentuje o niebo wyższy poziom w przeciwieństwie do wcześniejszej wersji. Mapa kampanii wygląda dużo ładniej, jednostki wydają się być bardziej dopieszczone, ale też miasta. A, propo nich to natrafiłem na śmieszny bug - jednostki przenikające przez budowle. Świątynia częściowo tarasowała drogę w mieście, ale nie przeszkadzało to żołnierzom stać się na chwilę duchami. Już na dzień dobry gra zasypuje nas masą wyskakujących okienek, które informuję o tym, czy zbiory były dobre i i ile dostaniemy dodatkowego złota za nie oraz o atakach rebeliantów na nasze osady. Tej ostatniej mechaniki zbytnio nie rozumiem, bo odsłaniając mapę nie dostrzegam żadnych wrogów na moich ziemiach. Jak zacząłem stawiać wieżyczki obserwacyjne to liczba tych okienek zaczęła się zmniejszać.
    Podoba mi się, że zmniejszone zostały jednostki generalskie. Jedynie przywódca frakcji ma obstawę do 20, a reszta 9. W zamian za to mają bardzo wysoką obronę i 3 punkty życia. Jest jednak pewne ale.
    Konkretniej niedopatrzenie ze strony twórców. Nie wszystkie frakcje mają generałów z 3HP. Nie ma Numidia, nie ma Macedonia, Ptolemeusze czy Baktria.
    Kampanie rozpocząłem Numidią, z dość pokaźną sumą na początku i oczekiwaniem, że w następnej turze będę na minusie. Raz, że wojska, a dwa, że koszt i czas budowli jest bardzo długi, a koszty bardzo wysokie. Dla przykładu podstawowa świątynia buduje się aż 4 tury i kosztuje bodajże 2 tys. na turę. Ku mojemu zaskoczeniu byłem na plusie. Nie powiem fajnie. Później mina mi trochę zrzedła, gdy zorientowałem się, że pomimo faktu, że w każdym mieście coś stawiałem, a w stoli rozbudowywałem mury kosztujące 12 tys przez 10(?) tur byłem na plusie. Nie rekrutowałem zbytnio wojska, bo z tym, co miałem spokojnie podbijałem zachodnią Afrykę. Powinienem się cieszyć z tego powodu, ale doszedłem do wniosku, że skoro zaczynając z trzema prowincjami i budując coś w każdej z nich byłem na plusie to jaki muszą mieć dochód inne frakcje? Przykładowo grając Ilryrią na wersji 1.0 przez bardzo długo musiałem oszczędzać pieniądze. Winna leży chyba w fakcie ile daje przychód z handlu czy farm. Numidia na starcie ma dochód z farm ponad 1000 sztuk złota. Grając spokojnie można odpuścić rekrutację kupców. Dochód z nich jest śmiesznie niski i ewentualnie pokryją koszty utrzymania jednej jednostki.
    Jeżeli mowa o rekrutacji wojsk to jest ona oparta o kulturę. Tyle, że porównując poziom potrzebny do rekrutacji oddziałów Kartaginy i Numidii zauważyłem, że jest on praktycznie taki sam, a pierwsza frakcja ma dużo lepsze i potężniejsze oddziały. Jeżeli idzie o czas to nie zrekrutujemy oddziału w jednej turze, a potrzebujemy aż trzech nawet jeżeli jest to bardzo słaba jednostka.
    W wersji 1.0 mieliśmy 30 tur spokojnego podboju i rozbudowy nim ktoś zaatakuje naszą frakcję. Tutaj tego nie ma. I plus i minus zarazem.
    Są nowe frakcje zamiast starych - Greckie kolonie, Boii, Belgowie, Arveni i Saba jako Petra.


    Mod graficznie prezentuje się wyśmienicie, Wydaje mi się, że twórcy wzorowali się na EB i chcieli, aby powstało jego lżejsza wersja. Stąd plusowy przychód, ale wysokie koszty i czas budowy i rekrutacji. Tyle, że przez to mod wydaje mi się niezbalansowany, Frakcje potężne na starcie będą mimo wszystko na plusie, a czas i jakość oddziałów będzie identyczna zarówno dla potężnych frakcji typu Rzym czy słabszych jak np. Numidia.

    Wracając do wersji 1.0 to wie ktoś jak ustawia się warunki zwycięstwa dla poszczególnych nacji? Odkryłem, że w kampanii I Wojna Punicka Noriscowie, którzy mają udawać Boii w krótkiej kampanii muszą zniszczyć Germanów, którzy nie występują w tym scenariuszu
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  13. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


Strona 31 z 32 PierwszyPierwszy ... 2129303132 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •