Strona 28 z 32 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 316

Wątek: Dyskusja ogólna i download

  1. #271
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Araven, gdyby Cię męczyły ogromne ilości armii na mapie, przy których głupieje AI i który powodują wiele bitew, które powodują, że gra jest nużąca i niegrywalna to radzę zaglądnąć do pliku: descr_settlement_mechanics , pozmieniaj wtedy te wartości dzieląc przez 2 ( to przykład z innego moda):

    <factor name="SIF_FARMS">
    <pip_modifier value="1.5"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_TAXES">
    <pip_modifier value="0.7"/>
    <castle_modifier value="0.7"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_MINING">
    <pip_modifier value="1.0"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_TRADE">
    <pip_modifier value="0.7"/>
    <castle_modifier value="0.5"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_BUILDINGS">
    <pip_modifier value="1.0"/>
    </factor>


    Oglądałem filmiki z gry na tym modzie i 20 armii stojących pod miastem z czego AI wysyła po jednej do ataku, gdy graacz też ma z 10 przy niewielkim państwie to masakra.

  2. #272
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Zapomniałem sprawdzić jaki tam jest ai_label jak default wypróbuję ai 4.1 z Bellum Twoje.

  3. #273
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    cześć, gram sobie w tego moda, ogólnie wszystko ok, tylko nurtuje mnie po co twórcy dodali te żeglowne rzeki, które nie spełniają żadnej funkcji, ogólnie można się po nich poruszać ale poza tym, można je przebyć bez problemu, nie ma nad nimi portów co ogranicza handel bo jednocześnie rzeki te utrudniają handel lądowy, a statki poruszają się po nich 10 razy wolniej niż po otwartym morzu, w pliku map_regions są one w ogóle nie oznaczone jako część mórz więc dodanie portów ręcznie nic nie daje, próbowałem to jakoś zmienić ale moje umiejętności moderskie są dość skromne w zakresie edytowania mapy, może ktoś z was dokonał korekty tej niedoskonałości i mógł by coś poradzić ?

  4. #274
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Jest patch 1.2 do tego moda. Oto link: http://www.twcenter.net/forums/showt...H-1-2-RELEASED

    Ponieważ Attyla mi się zbiesił i znudził nieco, zagram w DBM tak testowo na ai Pitera 4.2 do Bellum, powinno pasować bo ai tam tez jest default jak w Bellum.

  5. #275
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Podobne pytania jak w temacie do moda do Skyrima, jak ktoś grał to czy mógłby mi pokrótce odpowiedzieć czy: Warto go pobrać? Jak wygląda kwestia szeroko pojętego balansu? Jest stabilny?

  6. #276
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Pograłem sobie kilka tur Saba i jestem szczerze zadowolony z moda. Przyjemne dla oka, miłe dla ucha połączenie Romy i Medivala. Masa nowych frakcji, nowe jednostki, fajny pomysł z zasłonięciem mapy czernią. Grałem na razie za krótko by stwierdzić, czy gra wywala czy też nie. Ogólnie bardzo zgrabny i fajny modzik, który w późniejszym etapie przyprawi mnie o ból głowy lub nerwicę. Twórcy stworzyli zbyt tanie jednostki - koszt do 200 sztuk złota za dobrą jednostkę jest śmiesznie niski, najemnicy również nie kosztują zbyt wiele. Więc mega duże frakcje mogą ostro spamować armiami. Ten niski koszt boli mnie również dlatego, że nie muszę zwracać uwagi na straty zwłaszcza na początku, gdy rozwijam dopiero ekonomię. Strata kilku oddziałów to pikuś, bo zaraz zakupię następne co nie odbije się mocno na moim skarbcu. Inną wkurzającą rzeczą są miasta - gdy zdobyłem Sabą Aden to się zdziwiłem, gdy miasto miało 40 000 obywateli co później stało się utrapieniem, gdy co chwila zmieniał się kolor buźki.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #277
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Pograłem sobie kilka tur Saba i jestem szczerze zadowolony z moda. Przyjemne dla oka, miłe dla ucha połączenie Romy i Medivala. Masa nowych frakcji, nowe jednostki, fajny pomysł z zasłonięciem mapy czernią. Grałem na razie za krótko by stwierdzić, czy gra wywala czy też nie. Ogólnie bardzo zgrabny i fajny modzik, który w późniejszym etapie przyprawi mnie o ból głowy lub nerwicę. Twórcy stworzyli zbyt tanie jednostki - koszt do 200 sztuk złota za dobrą jednostkę jest śmiesznie niski, najemnicy również nie kosztują zbyt wiele. Więc mega duże frakcje mogą ostro spamować armiami. Ten niski koszt boli mnie również dlatego, że nie muszę zwracać uwagi na straty zwłaszcza na początku, gdy rozwijam dopiero ekonomię. Strata kilku oddziałów to pikuś, bo zaraz zakupię następne co nie odbije się mocno na moim skarbcu. Inną wkurzającą rzeczą są miasta - gdy zdobyłem Sabą Aden to się zdziwiłem, gdy miasto miało 40 000 obywateli co później stało się utrapieniem, gdy co chwila zmieniał się kolor buźki.
    Spróbuj zrobić tak:

    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Araven, gdyby Cię męczyły ogromne ilości armii na mapie, przy których głupieje AI i który powodują wiele bitew, które powodują, że gra jest nużąca i niegrywalna to radzę zaglądnąć do pliku: descr_settlement_mechanics , pozmieniaj wtedy te wartości dzieląc przez 2 ( to przykład z innego moda):

    <factor name="SIF_FARMS">
    <pip_modifier value="1.5"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_TAXES">
    <pip_modifier value="0.7"/>
    <castle_modifier value="0.7"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_MINING">
    <pip_modifier value="1.0"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_TRADE">
    <pip_modifier value="0.7"/>
    <castle_modifier value="0.5"/>
    </factor>
    <factor name="SIF_BUILDINGS">
    <pip_modifier value="1.0"/>
    </factor>


    Oglądałem filmiki z gry na tym modzie i 20 armii stojących pod miastem z czego AI wysyła po jednej do ataku, gdy graacz też ma z 10 przy niewielkim państwie to masakra.

  8. #278
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Na razie się wstrzymam z tym, bo mod mnie zaskoczył. Mam 32 turę, zero wywalania, niektóre frakcje chociaż są bogate to nie spamują armiami, być może dla tego, że .... NIE MA ŻADNEJ WOJNY! Nikt nikomu jej do tej pory nie wypowiedział No, jest jedna, ale z przypadku... W 31 turze wybuchła wojna, ale tylko dla tego, że miasto kartagińskie przeszło na stronę Numidii, a tak to komputer nie myśli blokować portów, atakować słabszych. Zaczyna mi wiać nudą... Też mieliście taką sytuację?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #279
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Fajnie jak pograsz więcej. spam można ograniczyć zmniejszając dochody.

    Tu się nada ai Pitera 4.2 z Bellum i ai zacznie być agresywne. Ale najpierw fajnie jak pograsz na czystym modzie by zobaczyć jak jest.

  10. #280
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Po pierwszej wojnie jaka wybuchła z powodu buntu, AI się obudziło się zaczęły się wojny więc zaczyna się robić ciekawiej.
    Nie tyle ograniczyłbym dochody, co zwiększył koszty utrzymania oddziałów i ich rekrutacji.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 28 z 32 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •