Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Gra się wyłącza

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    89
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Gra się wyłącza

    Witam. Kiedy ładuje mi się bitwa albo cokolwiek robię na dodatku fots to gra często wywala do pulpitu. Mam już tak od dawna ale nie chciało mi się pisać wtedy tematu. Mam prośbę aby nie pisać jakiś skomplikowanych metod bo ja w technice komputerowej jestem zielony

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra się wyłącza

    To instrukcja z Cd projekt
    Problemy ze stabilnością działania gry (np. wychodzenie gry do pulpitu w czasie bitew lub w czasie wczytywania, zawieszanie się gry w trakcie rozgrywki) czy problemy z wyświetlaniem grafiki (np. mapa kampanii "zalana" wodą) mogą mieć wiele przyczyn. Wiele z tych przyczyn związanych jest z konfiguracją komputera i może zostać po stronie komputera wyeliminowana. Wykonanie proponowanych niżej czynności powinno rozwiązać problemy w działaniu gry lub przynajmniej w dużym stopniu je ograniczyć.

    W przypadku stwierdzenia problemów ze stabilnością działania gry lub innych nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu, wykonaj następujące czynności:

    1) Upewnij sie, że Twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe gry.

    2) Zainstaluj aktualne sterowniki podzespołów komputera - karty graficznej, karty dźwiękowej, płyty głównej oraz pakiet DirectX. Porady dotyczące aktualizacji można znaleźć tutaj.

    3) Sprawdź spójność plików gry. W tym celu w Bibliotece Steam kliknij prawym przyciskiem myszy na tytule gry, wybierz Właściwości i przejdź na zakładkę Pliki lokalne. Kliknij przycisk Sprawdź spójnośc plików gry i zaczekaj na zakończenie weryfikacji. Jeśli Steam wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości w instalacji gry, automatycznie dokona naprawy poprzez pobranie wymaganych plików.

    4) Aby wykluczyć ewentualne konflikty wynikające z aktywności w systemie innych programów i usług, sprawdź czy gra będzie działać prawidłowo po uruchomieniu komputera w trybie czystego rozruchu.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Złocieniec
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra się wyłącza

    Mam taki sam problem jak Zaskroniec, wypróbowałem twoje(albo raczej CDprojektu) metody na rozwiązanie problemu i zawiodły. Masz jeszcze jakieś propozycje?
    „Starałem się o skierowanie Polski ku wschodniej Europie. Dążyłem niewzruszenie do tego, by zmniejszyć ciążenie narodowości polskiej ku Zachodowi, eksploatującemu nieustannie jej zdolności i traktującemu ją z pogardą”
    Michał Czajkowski (Sadyk-pasza)

  4. #4
    marengo
    Gość

    Re: Gra się wyłącza

    Niech Kolega poda specyfikację komputera łącznie z wersją używanego systemu operacyjnego. Tak w ciemno trudno coś doradzić , choć pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy, to za mało ramu. Inne gry z serii Kolega posiada? Działają bezproblemowo?

    Pytanie za milion. Czemu ja, choć posiadam wszystkie gry i stale zmieniam mody, nie muszę o nic się pytać?

    Odpowiedź otrzymasz za darmo. Ponieważ czytam to forum od kilku lat, posiłkując się czasami twcenter i dzięki temu korzystam z ogromu zgromadzonej tu wiedzy. Szukajcie, a znajdziecie, jak mówi Pismo Święte. Po pobieżnej eksploracji otrzymujesz coś takiego:

    Post kirlana

    viewtopic.php?p=97535#p97535

    cały temat

    viewtopic.php?p=215501#p215501

    słynny 4gb patch

    viewtopic.php?f=368&t=12080&hilit=mod+kt%C3%B3ry+d zia%C5%82a

    kolejny post kirlana

    viewtopic.php?p=220765#p220765

    a tu masz o zarządzaniu pamięcią wirtualną

    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10927.html

    Powodzenia

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Złocieniec
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra się wyłącza

    Jak ja uwielbiam gdy wszyscy mówią tym informatycznym żargonem, którego za nic nie rozumiem :roll:
    Jestem prostym graczem, dlatego wolę kupować oryginały, bo nie mam ochoty męczyć się z problemami po ściągnięciu jakiejś gry, ale jak widać problemów nie da się ustrzec. Mam grę, która spełnia wszystkie wymagania, a pomimo to nie działa - oto jest problem. I co zrobić, gdy wszystko powinno działać dobrze, a nie działa? O to się pytam koledzy. I proszę o odpowiedzi w prostym polskim języku, a jeśli już używacie informatycznego, to bardzo proszę o objaśnienia!

    "Niech Kolega poda specyfikację komputera łącznie z wersją używanego systemu operacyjnego" - czymże jest ta specyfikacja komputera oraz czym jest system operacyjny i gdzie się to sprawdza?
    „Starałem się o skierowanie Polski ku wschodniej Europie. Dążyłem niewzruszenie do tego, by zmniejszyć ciążenie narodowości polskiej ku Zachodowi, eksploatującemu nieustannie jej zdolności i traktującemu ją z pogardą”
    Michał Czajkowski (Sadyk-pasza)

  6. #6
    marengo
    Gość

    Re: Gra się wyłącza

    Każdy tutaj kupuje oryginały, mam przynajmniej taką nadzieję

    Na początek zastosuj się do tych wskazówek, potraktuj to jako inicjację i pierwszy próg wtajemniczenia :

    http://spec.pl/komputery-i-internet/opr ... -komputera

    Generalnie, ponieważ pierwsza diagnoza jest taka, że Twój komputer nie wyrabia; usuń plik preferences.script w tym folderze, oto ścieżka do niego zależna od systemu (często występująca porada, także w temacie który ci podałem):

    Windows XP: C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun 2\scripts

    Windows Vista i Windows 7: C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming \The Creative Assembly\Shogun2\scripts

    Później wejdź do gry. Ustawienia domyślne również mogą być za wysokie, więc w opcjach ustaw grafikę na najniższym dostępnym poziomie. Jak to zadziała, zwiększaj wymagania aż do granicy tolerancji przez Twój komputer. To najprostsza porada, co nie oznacza że zła. Podobno Bill Gates kiedy miał do czynienia z jakimś trudnym, skomplikowanym problemem, powierzał jego rozwiązanie najbardziej leniwemu pracownikowi, a ten co wynikało z jego natury szukał najprostszego rozwiązania. Uwierz mi, takie podejście do tematu pomaga. Sam tak robię, to znaczy ja muszę wszelkie problemy powierzać własnej osobie, czyli komuś niegodnemu zaufania Niekoniecznie wzbudza to aplauz otoczenia, ale tym się nie przejmuj. Ludziom zawsze coś się wydaje, tak są skonstruowani. Tobie też się wydawało, że posiadania oryginalnej gry zapobiegnie powstawaniu problemów. Spełnianie wymagań minimalnych nie skutkuje możliwością grania na wyższych ustawieniach graficznych. Dostosuj się do moich światłych rad, a będzie ci dany wtedy spokój duszy

    Z uwagi na to, że mój komputer czeka w najbliższym czasie kuracja w postaci sformatowania, następnie zaś mam do ściągnięcia sporych rozmiarów bibliotekę gier na steam, więc co najmniej do niedzieli uwolnię forum od mojej osoby. Jeśli podane wyżej wskazówki nie pomogą poszukamy innych rozwiązań aż do happy endu.

    Tak poza tym, to dziwne jest, że wiesz o spełnianiu przez Twój komputer minimalnych wymagań sprzętowych, nie rozpoznajesz natomiast co kryje się za wyrażeniami specyfikacja czy też system operacyjny, to tak na marginesie wydarzeń. Jestem wstrząśnięty, ale nie zmieszany

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Złocieniec
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra się wyłącza

    Cieszę się, że ktoś wyrozumiały napisał, to rzadkość w internecie

    Tak więc po pierwsze: ustawienia już wcześniej zmieniłem na najniższe, ale nic to nie dało. Myślałem, że wcześniej to napisałem.
    „Starałem się o skierowanie Polski ku wschodniej Europie. Dążyłem niewzruszenie do tego, by zmniejszyć ciążenie narodowości polskiej ku Zachodowi, eksploatującemu nieustannie jej zdolności i traktującemu ją z pogardą”
    Michał Czajkowski (Sadyk-pasza)

  8. #8
    marengo
    Gość

    Re: Gra się wyłącza

    Taaaaa, rzadki okaz ze mnie, niczym kwiat na pustyni i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że Ty nadal nie odpowiedziałeś ma moje pytania dotyczące sprzętu jaki posiadasz, wersji Windows oraz grania w inne tytuły z serii.

    Ciężko jest pomóc w takim przypadku, działania w ciemno. O Twój problem zapytałem znajomego informatyka, a także przeszukałem 2 pierwsze strony odpowiedniego działu pomocy na twcenter. Konkluzja potwierdza moje wcześniejsze podejrzenia, to może być problem systemowy z wydajnością komputera. Reinstalacja gry raczej nie pomoże, ale nie zaszkodzi, prędzej pomoże sformatowanie komputera co pozwoli usunąć wszelkie błędy, zbędne dane nagromadzone w rejestrze (ręczne usuwanie odradzam), ogólnie na komputerze. Na twcenter pomocną osobą w takim przypadku jest irishron, ja nie posiadam jego wiedzy ani umiejętności, spróbuję jednak podsumować znalezione tam porady. Oprócz tego co napisałem powyżej, konieczne może okazać upgrade komputera, czyli zmiana systemu z 32 bitowego na wersję 64, dokupienie pamięci, lepszego procesora, szybszy dysk itd.

    Wcześniej możesz spróbować ściągnąć najnowsze sterowniki do karty graficznej ze strony producenta (niektóre karty graficzne mają problem z Shogunem 2), do płyty głównej, jak również najnowsze kodeki High Definition Audio. Tu masz pewne rzeczy w jednym miejscu:

    http://www.guru3d.com/files/index.html

    tu natomiast rozwiązanie problemu z ramem w systemach 32 bitowych:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... workaround

    Darmowy Game Booster byłby niezłym rozwiązaniem.

    W innym wypadku możesz zapomnieć o cieszeniu się grą

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Złocieniec
    Postów
    112
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra się wyłącza

    Dziękuję, ze wszystko, za pomoc i za czas poświęcony mojej sprawie, ale problem był chyba inny. Nie wiem jaki, bo pewnego pięknego dnia gra po prostu zaczęła działać :shock: tak po prostu! Nie potrafię tego wytłumaczyć, nic nie zrobiłem a gra jednak sama się naprawiła! Naprawdę dziwny jest ten steam :?
    „Starałem się o skierowanie Polski ku wschodniej Europie. Dążyłem niewzruszenie do tego, by zmniejszyć ciążenie narodowości polskiej ku Zachodowi, eksploatującemu nieustannie jej zdolności i traktującemu ją z pogardą”
    Michał Czajkowski (Sadyk-pasza)

  10. #10
    marengo
    Gość

    Re: Gra się wyłącza

    Świąteczny cud jak nic, tylko któremu świętemu to przypisać? Ot zagwozdka


    Edit. Wiesz co? Tak sobie przypomniałem, że i u mnie Zmierzch Samurajów, ogólnie Shogun 2 scrashował kiedy steam był w trybie offline, a miałem w jego ustawieniach włączony dostęp w grze do steam community. Jest to jakiś trop. Zresztą w trybie offline, gra dużo dłużej ładowała się.

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Gra sie wyłacza
    By teri23pl in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 13:05
  2. Gra się wyłącza
    By Problemero in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 19:24
  3. Monitor sie wyłącza
    By manet1 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 12:53
  4. Gra się wyłącza
    By Góral in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 12:09
  5. Gra bez ostrzeżenia wyłącza się
    By P1ter in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 16:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •