Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 103

Wątek: Spolszczenie Third Age 3.2

  1. #91
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie rozpoczynałem żadnej kampani, jedynie dla celów instalacyjnych kolejnych patchy ( z 3.0 do 3.2 oraz spolszczenia) odpalałem grę, wchodziłem na menu i z ciekawości na kampanię trzeciej ery, żeby obejrzeć jakie są nacje, natomiast żadnej kampani nie włączałem. Przeglądnąłem jednak te foldery o których napisałeś i znajdują się tam pliki map.rwm, są to pliki jedynie tekstowe. Czy mam je usunąć ?

  2. #92
    sadam86
    Gość
    Nie są tekstowe, mają podobną do tekstowych ikonkę, ale trochę inną całkowicie białą i w typie mają plik RWM, i tak usuń je gra je sobie odtworzy, po ich wywaleniu pokasuj też biny z text.

  3. #93
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Znalazłem wszystkie te które były zatytułowane map. RWM, usunąłem je z tych folderów, następnie wszedłem z powrotem do folderu text, jednak nie pojawiły się tam pliki binarne, po odpaleniu gry dalej wszystko po angielsku. Przeszukując foldery z world -> maps patrzyłem też czy nie ma innych plików RWM, jednak nie było innych.
    Przeszukiwałem tylko pliki w folderze world.

  4. #94
    sadam86
    Gość
    Czyli np. menu masz nadal po angielsku? Bo sam początek czyli napisy na filmiki nie dadzą się przetłumaczyć. Jeśli tak to dziwne, najwyżej pokombinujemy jeszcze jutro.

  5. #95
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Chodzi mi właśnie o menu i jak wybieram tryb single player dalej jest po angielsku, więcej nic nie klikam bo nie chcę nic zamieszać.

    Tak sobie pomyślałem, że jak ktoś ma czyste TATW v. 3.2 to może zajrzał by do folderu Third_Age_3 - > data -> text i porównał zawartość folderu text z zawartością TATW 3.2 PL - wersja poprawiona, którą można ściągnąć z tego linku co był na początku tematu http://chomikuj.pl/pathar1989
    Mi ściągnęło dokładnie 28 plików zapisanych jako dokumenty tekstowe, nic więcej tam nie ma.
    Dziś porównując zawartość tego pakietu z zawartością folderu właściwego text po zamianie plików i usunięciu plików innych niż tekstowe zauważyłem że jest to dokładnie to samo, te same 28 plików tekstowych, które ściągnąłem. I teraz jak ktoś miał by działającą wersję polską na czyste TATW 3.2 to mógłby zobaczyć swój folder text czy wygląda także dokładnie tak samo jak pakiet TATW 3.2 PL - wersja poprawiona.
    Ostatnio edytowane przez Hyrui ; 07-01-2016 o 08:17

  6. #96
    sadam86
    Gość
    Pobrałem, sprawdziłem, działające u mnie spolszczenie jest identyczne z tym pobranym. Nie wiem nie masz czasem Medka na Steamie? Bo standardowo po podmianie plików, wywaleniu binów i map.rwm nie ma siły żeby spolszczenie nie działało

  7. #97
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Medivala mam normalnego, bez steama, po prostu z płytki, oryginalny itd. Ja też właśnie nie wiem co jest nie tak, jeszcze specjalnie sprawdzałem te pliki tekstowe czy są tam tłumaczenia polskie i były. Pomyślałem sobie, że zobaczę grę bo może przed podmianką plików jakoś komp zapamiętał stare pliki na te ekrany co wchodziłem tzn. menu główne i spis nacji w trybie single player, niestety rozgrywka również jest po angielsku i niemal wszelkie w niej opisy poza niektórymi informacjami z gry które dostajemy w formie takiego listu. Chodzi mi np. o taki który dostajemy zaraz na początku gry gdzie informują nas żeby uczciwie zdobywać finanse i odkrywać mapę oraz inny list który daje informację o palantirach. Także dokładnie napotkałem takie ze 3 listy w języku polskim, cała reszta jest po angielsku. Dziwi mnie to bo gra powinna chyba wszelkie teksty ściągać właśnie z folderu text, a tam już poza kilkoma skryptami nic angielskiego nie zostało. Z braku już kompletnie pomysłów spróbuję jeszcze powklejać te pliki binarne co wcześniej usunąłem odpalić grę, zamknąć grę i jeszcze raz usunąć te pliki binarne.

    Kolejna godzina roboty i dalej nic :/
    Już normalnie usunąłem wszystko z folderu text wkleiłem jego starą zawartość i ręcznie usuwałem każdy plik z osobna by natychmiast tego usuniętego zastąpić tym samym z ściągniętego pakietu, po mozolnej robocie odpaliłem grę na menu, wyłączyłem grę i usunąłem pliki binarne, znów odpaliłem i dalej wszystko po angielsku nie wiem jakim sposobem to się dzieje skoro wszystko w folderze text mam już zamienione na wersję polską :/ Jeszcze raz pozprawdzałem foldery w poszukiwaniu rwm. ale czysto.
    Odrazu dodam, że wszelkie kopie z oryginalnym językiem itd. trzymam oczywiście w zupełnie innym folderze niż ten z grą. Nie mam pomysłów co jest nie tak.
    Ostatnio edytowane przez Hyrui ; 07-01-2016 o 20:09

  8. #98
    sadam86
    Gość
    Ja też już nie wiem, jak masz cierpliwość to zrób reinstal moda, choć to w sumie ostateczność bo spolszczenie nie powinno być, aż tak problematyczne.

  9. #99
    Chłop Awatar ArcherGuard
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ja wczoraj instalowałem całego MoSa z spolszczeniem i wszystko działa jak należy Musisz robić coś źle. Zrób jeszcze raz instalacje, krok po kroku według instrukcji. Pamiętać usunąć pliki zgodnie z instrukcja. Są dwa rodzaje plików do usunięcia.
    Poza tym wielkie podziękowania za poświecenie w spolszczeniu modów.

    Pytanie mam jeszcze takie. Czy może trwają jakieś prace nad poprawa AI w bitwach?
    Pierścień ma tylko jednego władcę, i nie podzieli się władzą.

  10. #100
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Może ktoś coś jeszcze wymyśli jakąś opcję. Ogółem wygląda to tak jakby gra czerpała te teksty z jakiegoś innego źródła niż ten folder text, albo jak by po prostu zapamiętała tą pierwotną wersję i wszelkich zmian już nie przyjmowała. Nie wiem dokładnie jak to działa, sądziłem że być może te pliki binarne są takim przenośnikiem informacji zawartych w plikach tekstowych do samej gry, ale skoro u Ciebie folder text (po usunięciu plików binarnych) wygląda tak jak u mnie czyli same pliki tekstowe i spolszczenie chodzi to znaczy, że ta opcja odpada. Reinstalacja całego moda nie wiem czy coś da w końcu działa on sam jako oryginał poprawnie, wina mojego oprogramowania chyba też nie jest, mam windows 7 64 bity, ale czytałem, że ktoś tutaj, chyba Araven też ma taki i wszystko działa. Narazie pozostaje mi chyba granie na angielskiej grze, podstawy tam rozumiem, ale jest to ogromny dyskomfort jak 70% tekstu w grze nie wiadomo o czym
    W ciągu miesiąca prawdopodobnie będę pomagał kuzynowi zainstalować tego moda więc przy okazji zobaczę czy u niego na kompie będzie to tłumaczenie działać, jeżeli tak to przeinstaluje moda.
    Jak by nie było dzięki Sadam za pomoc, przynajmniej odrzuciliśmy cały szereg opcji które mogły uniemożliwiać działanie polskiej wersji.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SPOLSZCZENIE do MOS 1.41 i MOS 1.50 i MOS 1.60
    By Araven in forum Third Age
    Odpowiedzi: 234
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 18:39
  2. Spolszczenie DBM
    By Lucius Vorenus in forum De Bello Mundi
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 14:29
  3. spolszczenie
    By Andrij Marszałek in forum Stainless Steel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 10:42
  4. Spolszczenie
    By Góral in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •