Zobacz wyniki ankiety: Kupujesz Europa Universalis IV?

Głosujących
68. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, ale dopiero na jakiejś promocji.

    32 47.06%
  • Jeszcze nie wiem.

    14 20.59%
  • Nie.

    8 11.76%
  • Tak, od razu po premierze.

    8 11.76%
  • Tak, nawet przed premierą.

    6 8.82%
Strona 43 z 45 PierwszyPierwszy ... 334142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 449

Wątek: Europa Universalis IV

  1. #421
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    EU4 - co wybrać?

    Witam,

    w związku z wydaniem mnogości DLC i dodatków do czwartej odsłony EU, stanąłem przed nie lada dylematem osoby, która chciałaby w tą grę zagrać z możliwie najszerszym spektrum możliwości, jakie ta gra oferuje. Jako że nie grałem w EU4 od daty premiery, a dopiero teraz postanowiłem sprawdzić ostatnie dzieło Paradoxu, to czuję się lekko zdezorientowany zaistniałą na rynku sytuacją.

    Moje pytanie więc brzmi: w jakie dodatki się zaopatrzyć, aby móc czerpać maximum przyjemności z gry? Które są przełomowe dla rozgrywki, a które można sobie darować i kasę lepiej przeznaczyć na fajki? No i które przede wszystkim, nie wywracają mechaniki do góry nogami. Chciałbym poznać opinię osób, które ograły tę grę z wszystkich stron.

    Mam też pytanie natury bardziej technicznej. Jestem osobą już trochę starszej daty, która miała kilkuletnią przerwę od elektronicznej rozgrywki, więc niektórym moje pytanie może wydawać się nieco głupie, ale całkowicie ominęło mnie zjawisko, jakim jest Steam. Ze zgrozą zauważyłem, że UE4 obecnie nie można nabyć w internetowej dystrybucji w klasycznej postaci, czyli w pudełku z płytą, tylko pod postacią jakiś kluczy. Pytanie więc brzmi: gdzie w internecie można nabyć w miarę zaufanym miejscu takie właśnie klucze? Czy allegro to w miarę pewne miejsce?

  2. #422
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Z czystym sumieniem mogę polecić "Art of War", z kolei "El Dorado" i "Conquest of Paradise" są bardzo wskazane jeśli interesuje Cię gra indianami bądź zabawa w kolonizatora,można sie pochylić także nad "Res publica" i "Wealth of nations". O "Common Sense" i "Kozakach" już się nie wypowiem bo ich nie posiadam. Za to śmiało możesz sobie darować wszelkie "unit packi" i dlc z muzyką.Jednak najbardziej zalecam najpierw kupno podstawki,a dopiero potem ewentualne dokupienie DLC jeśli gra Cię wciągnie. Co do samego kupna to rzetelne jest muve.pl,z allegro także można spokojnie korzystać,zwłaszcza że są tam najniższe ceny, jednak lepiej brać oferty osób z dużą liczbą pozytywnych komentarzy i uważać na pułapki w postaci ofert zapewniających jedynie dostęp do konta z grą.

    I podobnie jak powyżej upominam by nie zakładać niepotrzebnych tematów,tylko korzystać z już istniejących.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. #423
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Ktoś mi poradzi jak rozsądnie tworzyć kompanię handlowe?
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  4. #424
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idh Zobacz posta
    Ktoś mi poradzi jak rozsądnie tworzyć kompanię handlowe?
    Ja tam dawałem im wszystkie afrykańskie prowincje

  5. #425
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    W końcu zakupiłem EU4 pod postacią wirtualnego klucza. Początkowo myślałem, że wersja którą nabyłem jest podstawką (tak przynajmniej wynikało z strony sprzedawcy http://allegro.pl/show_item.php?item=6030391840), jednak po odpaleniu zorientowałem się, że gra zawiera sporo elementów które wprowadzały dopiero dodatki, czyli min:
    - mnogość państw prekolumbijskich (z CoP)
    - power projection (z WoN)
    - panel zarządzania wasalami (bodajże z CS)
    - tzw. development prowincji (też chyba z CS)
    - inny podział prowincji, niż ten który można zobaczyć na screenach z premiery gry
    To na razie tyle co rzuciło mi się w oczy, po pierwszym odpaleniu. I pytanie moje brzmi, czy Steam jakiś czas po premierze ,,wtłacza" do wirtualnej wersji gry wydane dodatki? Specjalnie ociągałem się z zakupem tej gry, bo liczyłem że wyjdzie jakaś ,,mega super collection edyszyn" co skróciło by ten galimatias, ale z tego co wiem, to nigdzie nie ma na razie takiej wersji. No i tu się rodzi kolejne pytanie, czy w takiej sytuacji jest sens dokupienia dodatków, czy może te elementy które w/w były przedmiotem patchy i pomniejszych DLC (polityka dystrybucyjna Paradoxu jest chora na chwilę obecną) i jednak bez dużych (ale wydanych już jakiś czas temu) rozszerzeń się nie obejdzie?

  6. #426
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Nie,nie,po prostu z każdym DLC wychodzi też duży patch,nie oznacza to że posiadasz DLC . Tak czy inaczej poczekał bym z ich kupnem na jakieś promocje itd.,bo są często po prostu przecenione jak na oferowaną zawartość.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  7. #427
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ok, w takim razie bez dodatkowych wydatków się nie obejdzie. Mam w takim razie jeszcze dwa pytania:

    - tworzenie państw kolonialnych jest objęte którymś z późniejszych patchy, czy wymaga instalowania o ile dobrze pamiętam CoP?
    - który dodatek wprowadza tak zwane ,,centra protestantyzmu", które usuwają z gry losowe i niekiedy niedorzeczne rozprzestrzenianie się religii protestanckich? Gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale nie jestem teraz znaleźć tego artykułu.

  8. #428
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    1.Państwa kolonialne tworzą się i bez COP,ale dzięki temu dodatkowi możesz grać jako takowe
    2.Art of war ale pewien na 100% nie jestem
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  9. #429
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Jest parę sposobów na sprawdzenia jakie DLC dostałeś.
    1) W Bibliotece Steam, jest okienko z dodatkami, datą dodania etc.
    2) W oknie po uruchomieniu gry można wybrać jakie DLC mają zostać wczytane.
    3) Podczas tworzenia nowej gry masz malutkie ikonki różnych DLC do włączenia i wyłączenia na czas rozgrywki (po uruchomieniu gry z konkretnymi DLC, będą one cały czas włączone na tym zapisie).



  10. #430
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Pytań ciąg dalszy:

    W trakcie gry Rzeczpospolitą, została wymuszona przez grę zmiana ustroju na Noble Republic (tzn, miałem wybór, ale 50 parę tysięcy rebeliantów i -3 do stabilności w trakcie wojny średnio mi odpowiadało). Gdy na pograniczu zapanował ład i porządek, postanowiłem przywrócić monarchię i tu zdziwko - gra informuje mnie, że mogę się walić na cycye i będzie Noble Republic i basta (opcja zmiany ustroju jest zablokowana). Czy da się jakoś w takiej sytuacji na nowo przywrócić monarchię?

    Aha, gram z dodatkami Wealth of Nations i Art of War.

Strona 43 z 45 PierwszyPierwszy ... 334142434445 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis III
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 225
    Ostatni post / autor: 29-04-2019, 07:10
  2. Europa Universalis I-II
    By koszters in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •