Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 291

Wątek: Submod muzyczny ver 6.0 zgodny z BC 7.0 z bugfixerem

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Bellum Crucis 7.0 to świetny mod, jednak w kwestii akcentów, głosów i muzyki jest totalną klapą. Po wgraniu tego submoda nasze wrażenia słuchowe ulegną kompletnej odmianie Co dokładnie zawiera mój produkt?

    1. Poprawiłem akcenty na mapie strategicznej i bitewnej. Wbrew temu co jest napisane w manualu: "Now all characters and all units, if summoned on the strategic map or on the tactical one, will reply with the right accent." Polska ma akcent angielski. To samo dotyczy Królestwa Węgier, Księstwa Włodzimiersko-Kijowskiego i Republiki Novogrodu. Nawet Szkoci i Połowcy mówili czystą angielszczyzną. Teraz wszystko jest prawidłowo zarówno na mapie strategicznej jak i w bitwach. Królestwo Polski ma akcent wschodnioeuropejski, Szkocja szkocki, Połowcy mongolski itd.;

    2. Dodałem i poprawiłem głosy wielu jednostek w czasie bitew. Część jednostek milczała jak zaklęta w momencie jej wyboru (np. Szwedzcy konni kusznicy, Szwedzcy kusznicy, Pelekephoroi itd.);

    3. Dodałem nową muzykę (zamiast 142 MB w 54 kawałkach jest 586 MB w 180). Dotychczas w grze były 4 kawałki lecące w kółko. Teraz jest po kilkadziesiąt. Oprócz tego nowa muza w menu i w czasie bitew.

    historia wersji:
    Spoiler: 
    ver.6: submod muzyczny z 20 października 2014:

    - wywalonych 30 najgorszych i najbardziej denerwujących kawałków;
    - dodanych 39, m. in. Two Steps From Hell, z filmu Ogniem i Mieczem, utwór tytułowy z Gry o Tron, z gry Gothic 3;
    - Gruzja dzieli teraz muzykę z Bizancjum (wcześniej Bizancjum było same), zaś Połowcy połączyli się z Mongołami oraz Bułgarami;
    - nowa muza w menu (były 4 kawałki są 3, inne niż poprzednio);
    - kilka innych drobnych zmian (dorzuciłem utwór na zakończenie gry - wygranie lub przegranie kampanii i pojawiający się po bitwie, ale już na mapie kampanii; dodałem głos księżniczce w akcencie mongolskim, bo milczała jak zaklęta; z loading screenów usunąłem jeden z kawałków, który pochodził z podstawki medka a dodałem fajny kawałek Vangelisa (który wcześniej był w kampanii); jako że teraz Polish Retainers to Polscy rycerze feudalni, to mówią w bitwie "Polish knights!" zamiast "heavy cavalry!", a ich spieszona wersja oraz spieszeni polscy rycerze "heavy infantry!" (tak jak ich odpowiednicy z innych części świata) zamiast "swordsmen!")

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.5.1: submod muzyczny z 2 października 2014:

    - poprawki dzięki którym wszystkie jednostki w bitwach powinny się odzywać, gdyż wiele milczało.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.5: submod muzyczny z 21 września 2014:

    - dostosowanie poprzedniej wersji do BC 7.0.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.4: submod muzyczny z 17 marca 2013:

    - poprawki dotyczące muzyki. dodano 6 plików z nowymi utworami oraz lepiej wykorzystano wiele poprzednich utworów na mapie oraz w bitwach dodając je różnym nacjom,
    - poprawki dotyczące głosów. dodano głosy czterem rodzajom słoni.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.3: submod muzyczny z 31 grudnia 2012:

    - poprawki dotyczące muzyki. usunięto 6 utworów z poprzedniej wersji submoda, dodano 42 (z 195 MB w 78 plikach zrobiono 371 MB w 114). Głównie są to utwory na mapie kampanii ale także dodano/pousuwano utwory w bitwach (podczas rozstawiania, uruchomienia bitwy oraz samej walki). Największe zmiany dotknęły Polskę (m.in. usunięto 15 utworów, dodano 10) i Królestwo Jerozolimy (które zostało muzycznie oddzielone od Bizancjum, dzięki czemu otrzymało najwięcej nowych utworów, głównie z filmu Królestwo Niebieskie). Dodano utwory Vangelisa z filmu Aleksander (do większości nacji), z wspomnianego Królestwa Niebieskiego (głównie dla Królestwa Jerozolimy) oraz z Bravehearta (głównie dla Szkotów). Dodano 1 utwór do loading screen (inny dla Arabów i Afryki oraz inny dla pozostałych nacji) oraz usunięto Arabom i Afryce utwory europejskie. Dodano dla skandynawów utwór z bitwy oraz po wygranej/przegranej bitwie z Viking Invasion. Baharodzica dla Księstwa Włodzimierskiego i Novogrodu a także Polska Bogurodzica oraz pieśń rycerzy Bolesława Krzywoustego przerzucone z mapy kampanii do bitew. Teraz usłyszymy jak nasi wojowie pięknie zagrzewają się do bitwy . Dodano drugi utwór (był jeden) po zwycięskiej bitwie (kawałek z Medievala I).

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.2: submod muzyczny z 2 grudnia 2012:

    - dodano 195 MB muzyki w 78 plikach Dotychczas każda nacja na mapie kampanii miała po 4 utwory lecące w kółko. Teraz jest od 20 do trzydziestu kilku.
    - nowa muza w menu i w czasie bitew Polska i Węgry to teraz "niezależne muzycznie" Państwa (a więc Polska ma np. Bogurodzicę, wcześniej wszystkie nacje wschodnioeuropejskie były w jednym worku), podobnie zostały oddzielone Gruzja i Połowcy od Bizancjum i Jerozolimy. Królestwo Norwegii ma muzykę nordycką (podobnie jak Dania), dotychczas miało północnoeuropejską.

    ------------------------------------------------------------------------------

    ver.1: submod dźwiękowy z 30 sierpnia 2012:

    - poprawione akcenty na mapie strategicznej i bitewnej. 9 nacji zamiast lokalnych akcentów miała angielskie, np. Polska, Szkoci czy Połowcy.
    - dodane i poprawione głosy wielu jednostek w czasie bitew. Część jednostek milczała w momencie jej wyboru, część miała błędne głosy.
    - poprawione błędne rodzaje głosów. Np. ciężka piechota mówiła jak lekka i odwrotnie.
    - poprawione opisy kilku jednostek podczas bitew Np. Caballeros Lekka Jazda miała po najechaniu kursorem na kartę jednostki opis ciężkiej kawalerii, akcent również; milicja andaluzyjska (włócznicy) mieli opis lekkiej piechoty itp.

    ------------------------------------------------------------------------------

    Opis instalacji:

    1. Ściągamy submoda stąd: http://przeklej.org/file/zx8r23/muzyczny.ver.6.7z.
    2. Rozpakowujemy plik programem 7zip.
    3. Usuwamy całą zawartość katalogu sounds (...\mods\BellumCrucis7\data\sounds\).
    4. Kopiujemy zawartość katalogu z submodem do ...\mods\BellumCrucis7\data\ wszystko nadpisując.
    5. Usuwamy plik map.rwm z katalogów ...\mods\BellumCrucis7\data\world\maps\campaign\im perial_campaign\ i ...\mods\BellumCrucis7\data\world\maps\campaign\cu stom\Ufficiale\.
    6. Jeśli masz lub miałeś już wersję 6, to aby działała Ci poprawnie z bugfixerem należy wgrać zawartość tego pliku: http://przeklej.org/file/cXAb7q/export.descr.unit.po.bugfixerze.7z do data oraz usunąć 8 plików z katalogu sounds: oba events, oba music, oba sfx i oba voice.
    7. Zabijamy, gwałcimy, podpalamy, plądrujemy ku chwale Królestwa!

    Nowa kampania chyba nie jest wymagana, gdyż grałem na poprzednim submodzie Polską i po wgraniu nowej wersji mogłem grać dalej. Czy tak będzie u Was? Nie gwarantuję, poprzednie wersje submoda wymagały nowej kampanii, więc ciężko powiedzieć.

    P.S. jak komuś robi się CTD podczas uruchamiania pojedynczych bitew (tych uruchamianych z menu dla jednego gracza) to niech pousuwa wszystkie pliki map.rwm ze wszystkich podkatalogów w \mods\BellumCrucis7\data\world\maps\. Nie wiem czy to coś da, ale mi na początku też nie działały, po czym jak tak zrobiłem to zaczęły, ale głowy nie dam, że to od tego

    Uwaga: uruchomienie gry oraz kampanii potrwa dłużej.

    Jak ktoś chce samemu dodawać muzę to opis jest tu: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?6760-Submod-muzyczny-ver-6-0-zgodny-z-BC-7-0-z-bugfixerem&p=282250&viewfull=1#post282250
    Ostatnio edytowane przez wino ; 19-04-2015 o 21:45
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Ja już grałem na tym submodzie od jakiegoś czasu i czad jest. (Bo zacny Wino mi go udostępnił do testów już jakiś czas temu). Pobierajcie śmialo i grajcie.

  3. #3
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Działa na stare sav'y?

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Oczywiście że tak i w tym jego potęga

    EDIT: hmm, choć w sumie to nie jestem pewien :/ Dla pewności trzymaj kopię zapasową zmienianych plików.

    EDIT2: no jednak niestety potwierdzam - nie działa na stare save'y :/
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Podajcie w miare możności namiary na utwory muzyczne ze średniowiecza lub filmowe, pasujące do Bellum. Bogurodzicę dla Polski dodawał submod muzyczny jaki był dla wersji 6.2, super to było. Muza w Bellum 6.3 jest fajna, ale wzbogacenie jej o nowe utwory dla poszczególnych nacji to bardzo zacny i popierany przeze mnie pomysł. Ale trzeba taką listę utworów stworzyć, to podajcie swe propozycje w miarę możliwości.

    Edit:
    Na stare savy nie działa, wymaga nowej kampanii.

    Edit2:
    Od Kama 2150 dostałem następujące propozycje:
    Korzystałem z:
    Archangel - Two Steps From Hell
    Soundtrack z serialu Gra o Tron, sezon 1&2

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Ok, dzięki. Zaktualizowany pierwszy post o nowe propozycje i o smutne info o tym, że wymagana nowa kampania. Mi właśnie też padła kampania Polską, ech do dupy.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #7
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Co do muzyki to, którą podałem to mogę je na pw przesłać, tylko trzeba dać mi znać żebym wrzucił na jakiś serwer Generalnie polecam całą dyskografię Two Steps From Hell, pompatyczne aż się rzygać chce, ale można niezłe perełki wyłuskać Wyjątkiem jest właśnie płyta Archangel, która cała trzyma wysoki poziom

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Póki co jestem niemal "na walizkach" i neta mam z komórki, więc ściąganie czy słuchanie czegoś co waży więcej niż pliki txt w medku odpada Dlatego narazie zbieram propozycje, a działać w kwestii wypasionego submoda muzycznego będę za jakiś czas. Jak już dorobię się normalnego neta to posłucham i się odezwę

    P.S. poprawiłem Twój nick w pierwszym poście, bo był błędnie wpisany.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #9
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Tak naprawdę poprawy nick to kam2150, ale miałem po restarcie forum problem z emailem i musiałem nowe konto założyć tutaj, także K A M, kam, kamski, wszystko poprawnie ; D

    Wiem co przechodzisz, bo ja soundtrack, który robiłem do moda MXL robiłem de facto na komórce tak jak Ty, a potem od razu miałem gotową listę do przerzucenia na kompa


    Polecam także przyjrzeć się soundtrackowi z filmu Królestwo Niebieskie, Thor (tak, Marvelowskie klimaty, ale niektóre się nadaj np; http://www.youtube.com/watch?v=SuxCmC9GRqc lub http://www.youtube.com/watch?v=kWmfIacP ... ure=relmfu) i wielu innych z motywami średniowieczno-fantasy ; )

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submod dźwiękowy do Bellum Crucis 6.3

    Coś jest chyba nie tak. Po wywaleniu plików katalogu sound, gra odpala się jednak w czasie bitwy nie ma muzyki. Pliki Music.idx, Music.dat, oraz Voice.idx, Voice.dat mają 1 KB !!!, a wcześniej miały np music.dat miał 142 MB. Ktoś ma jakiś pomysł co dzieje się nie tak ? Dodam, że oczywiście podmieniłem 4 plik z folderu data i odplam nową kampanie.
    Mietek77

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Utwor muzyczny lub piosenka na Koniec Swiata
    By Nezahualcoyotl in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2022, 19:56
  2. Bran Music Mod - Mod muzyczny
    By Shay Ruan in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 09:06
  3. Submod muzyczny
    By Shay Ruan in forum DarthMod Napoleon
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 13:39
  4. Drakkar, mod muzyczny dla The Last Kingdom
    By Herod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 13:40
  5. Vltimvs Romanorvm, mod muzyczny dla INVASIO BARBARORVM 2
    By Herod in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •