Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Dyskusja nad nacjami

  1. #1
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Dyskusja nad nacjami

    Witam, aby jak najlepiej dopracować mod MXL zakładam ten temat do dyskusji na temat poszczególnych nacji.

    Dzielcie się tutaj swoimi uwagami nt. tego co jest już zrobione dobrze, a co wymaga zmian.

    Chciałbym tutaj także rozpocząć dyskusje o Czechach i ich ewentualnym dodaniu do gry. Mapka w tamtym regionie już jest dosyć zapełniona, a głupio by wyszło gdyby Czechy, Węgry lub Polska znikały z mapy kampanii po paru turach. Chętnie posłucham także propozycji jednostek dla Królestwa Czech, można kierować się także modelami już dostępnymi w grze.

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    Tak jak pisałem w dziale ogólnym, na pierwszy rzut ognia pójdą Kipczacy z jednostkami z Rusichi, oraz Krzyżacy tutaj jeszcze nie wiem skąd wezmę jednostki. Co do Czech to mógłbym ich dodać, ale prosiłbym o pomoc w ułożeniu roosteru.

  3. #3
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    Dla Czech póki co takie rzeczy wpadły mi do głowy, na liście nie uwzględniam totalnie podstawowych jednostek jak milicja czy chłopscy łucznicy/kusznicy, których ma każdy:

    Miasto:
    -Mieszczanie (jednostka Węgier)
    -Milicja czeska (Milicja włoska)

    Zamek:
    -piechota czeska (Billmani/Halabardnicy ze zdolnością ściany włóczni)
    -giermkowie
    -rycerze w zbrojach + rycerze feudalni
    -rycerze czescy (model obrony potocznej ze zwykłego meda: http://m2tw.warlore.org/img/unit_info/v ... a_info.jpg)
    -rycerze imperialni HRE
    -kusznicy czescy (jedyni kusznicy ze zdolnością stawiania zaostrzonych pali)
    -spieszeni rycerze feudalni
    -piechota imperialna
    -spieszeni rycerze czescy
    -zawodowi łucznicy
    -pancerna straż/włócznicy z pawężami
    -konni kusznicy

    Obecnie to wszystko na co wpadłem Póki co da się to zrobić z jednostek już obecnych w modzie Podstawowe jednostki te same co dla HRE.

    EDIT: Do listy jednostek z miasta dopisałbym jeszcze ręcznych strzelców, którzy posiadaliby pawęże oraz możliwość stawiania zaostrzonych pali.

  4. #4
    Łowczy Awatar Grost
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 10 podziękowań w 4 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    Na początku byłem entuzjastą Czech, ale grając teraz Danią i mając wojnę z Polską wpiłem się na południe, i cóż . . . jest bardzo ciasno. Czechy pewnie byłyby Praga - Ołomuniec i wciśnięte pomiędzy Polskę (dość dużą), Węgry (dość duże), HRE (duże) gdzie Kraków i Pest jest na wyciągnięcie miecza. Więc dookoła prowy na starcie narodowe (chyba). (Nie wiem czy Wrocek jest na starcie polski czy rebel). W mojej rozgrywce Wrocek był stolycą Polski, Ołomuniec i Wiedeń zajęte przez Najjaśniejszą Rzeczpospolitą a Praga w rękach HRE.)
    Kierunek ekspansji? Wojna niemal od 1 tury? - trochę ciasno, ze względu na skalę gry. Chyba że dodać np. Koszyce, Pilzno, Usti (strzelam przykładami) kosztem prowincji w Afryce Pn (Maurowie mi się strasznie rozrośli).

    Co do samej propozycji jednostek, to chyba gra gitara.

  5. #5
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    KAM, całkiem niezły ten rooster. Też chciałbym zobaczyć w modzie Czechów, ale faktycznie trochę mało miejsca dla nich zostało. Jeśli trzeba zrobić dla nich dodatkowe prowincje, to moim zdaniem można skasować jakąś w Afryce północnej, jak zaproponował Grost, do tego jedną w Azji Mniejszej i jedną w Europie Wschodniej, tam aż szaro dookoła od rebelii

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    Rooster też mi się podoba, może coś z tego się urodzi. Na chwilę obecną chcę dodać Kipczaków, którzy wypełnią lukę pomiędzy Gruzją, a Rusią Kijowską oraz poprawię Mongołów. Co prawda zdaję sobię sprawę, że większość z was chce w modzie Czechy (i postaram się was zadowolić ) jednak ja nie do końca jestem o tym przekonany. Nie ze względu na ich położenie na mapie (dwie prowincje, pomiędzy Polską, Niemcami i Węgrami), ale liczba nacji jest niestety skończona więc może warto się zastanowić czy nie lepiej zapełnić jakiś inny region mapy np Norwegia (walcząca z Danią, Szkocją lub krajami nad bałtyckimi), Armenia (konflikt z Gruzją, Turcją i Krzyżowcami), Bułgaria Nad Wołżańska (Kipczacy, Ruś Włodzimirska), Piza (dodatkowy konflikt we Włoszech), Burgundia (choć nie wiem czy zbytnio nie osłabi Francji), Portugalia (to za bardzo mi się nie podoba, ale może ktoś mnie przekona), Emirat Tunezji (lub jakaś inna nazwa dla tego regionu, konflikt z Sycylią i Maurami), Szwajcaria (państwo defensywne oparte na piechocie, podobne w pewnym sensie do Szkocji), Krzyżacy (wiadomo ), Czwarta Krucjata (łacinnicy jako emergency faction pod Konstantynopolem), Syria(dodatkowy konflikt na bliskim wschodzie), czy na przykład kolejna Ruś. Pomysłów mam sporo, jednak silnik gry nieco mnie ogranicza

  7. #7
    Łowczy Awatar Grost
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 10 podziękowań w 4 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    A może Irlandia?
    We Włoszech, to można sporo: Mediolan, Florencja, Parma, wspomniana Piza - tylko skala mapy nie pozwala. Nie wiem też, które miasto dominowało ok 1100 r.
    Można by Norwegię lub Szwecję tylko mapę do góry "podnieść" trzeba by było.
    Chyba przy tej skali mapy, to wystarczy i tego "bajzlu" w Europie.
    Może pokrucjatowe Księstwo Antiochii lub Armenii?
    Rusów na pewno nie. I tak ich za dużo jest.
    Burgundia może być ciekawa.
    Trochę chaotyczna wypowiedź mi wyszła i tak podsumowując: Irlandia i/lub Czechy (mimo wszystko) lub bliskowschodnie Antiochia, Armenia

  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Lokalizacja
    Bytom
    Postów
    278
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    Chciałbym nieco odświeżyć temat. Jak wiecie premiera nowej wersji moda jest tuż tuż. Jednak powoli zabieramy się do planowania co zostanie dodane w wersji kolejnej. No i w związku z tym powraca temat nowej nacji. Obecnie w grze występuje 29 nacji więc zostały jeszcze 2 wolne niezagospodarowane sloty. Jeden z nich najprawdopodobniej zostanie spożytkowany na krzyżaków (jak opanuje skrypt emergency faction; jeśli ktoś ma doświadczenie to pomoc była by mile widziana ), drugi .... Na chwilę obecna mamy mnóstwo pomysłów, ja osobiście skłaniam się ku Szwecji, Norwegii lub Armenii, ale nie jestem jeszcze przekonany w 100%. Tym postem chciałbym rozpocząć dyskusję dotyczącą tematu nowych nacji w modzie MXL.

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Dyskusja nad nacjami

    Ja głosuję na Armenię.

  10. #10
    Salvo
    Gość

    Re: Dyskusja nad nacjami

    Teoretycznie Szwecja, z drugiej strony Skandynawia jest trochę za mała na dwie frakcje (z trzeciej strony to mogłoby być nawet ciekawe, już na początku "przymus" wojny z Danią...)
    Może Czechy? Może jakieś Pieczyngi?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 14:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. jak poradzic sobie z nacjami posiadajacymi rydwany?
    By TuDumTss in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 19:28
  5. [ROZWIĄZANE] Problem z nacjami
    By kojot in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •