Ankieta: Która frakcja

Pamiętaj, to jest publiczna ankieta, inni użytkownicy mogą zobaczyć jak głosowałeś(aś).

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

  1. #21
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Nie wiem czy kto kolwiek chciałby grać Królestwem Saby. Same lekkie jednostki;/

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Ja bym zagrał, bo bardzo oryginalna frakcja. Jak to same lekkie jednostki :?: Tu jest lista:

    http://www.europabarbarorum.com/faction ... units.html

    Są nawet hoplici. Z ciężkiej piechoty jeszcze spieszona szlachta (też wyglądają na opancerzonych).

    A pozycja startowa wygląda na dosyć bezpieczną.

    =========================================

    Cytat Zamieszczone przez Marat
    Od razu was uprzedzam, że co do bitew, to sami twórcy moda zalecają medium, bo komp nie dostaje wtedy bonusów do morale. Na wyższych poziomach, to na jedną falange musielibyście chyba wysłać całą armie
    Co do bonusów do morale:

    Z tego co wiem to na podstawce Romka (nie wiem, czy w modach są jakieś zmiany) na poziomie medium to gracz ma bonusy do morale. Natomiast na hard chyba ani gracz ani komputer nie mają bonusów do morale. Z kolei na very hard to komputer ma bonusy do morale i chyba jeszcze do obrażeń.

    W każdym razie grając na hard nie odczułem zbytnio żadnych bonusów do morale po stronie kompa - w przeciwieństwie do very hard. Z kolei grając na medium jednostki komputera żałośnie szybko rzucają się do ucieczki, nawet walcząc przeciwko gorszym od siebie oddziałom gracza.

    Grałem kampanię Armenią na zwykłym Romku na very hard / very hard. Wschodnia piechota jest bezużyteczna na poziomie bitew very hard. Rzuca się do ucieczki niemal od razu, dostaje straszne bęcki od takiej samej wschodniej piechoty przeciwnika. Na hard jest już ogromna różnica w porównaniu z very hard.

    Dlatego proponowałbym poziom bitew hard. Medium nie wymaga w ogóle myślenia - wystarczy szarża czołowa i każdą bitwę wygrywamy.

    Co do kampanii to nie wiem, jaki jest poziom trudności tego moda w porównaniu do podstawki. Na podstawce grałbym kampanię na very hard.

  3. #23
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Widać, że nie grałeś w tego moda Domenie. H/M to maks co polecam i na przykład takim Pontem musiałem poburzyć dwa cuda ( 20 tys kasy wpłyneło do skarbca ), żeby przetrwać. Twórcy twierdza, że na medium obie armie mają te same szanse, widocznie zmienili to co jest w podstawce. Jest to na prawdę arcytrudny mod i samo podbicie rebelii nastręcza problemy. Dlatego nie radze grać wyżej, po prostu dla waszego komfortu.
    Saab'a to też nie najlepszy pomysł, bo ma strasznie szmaciarskie jednostki i z takim Ptolemeuszami jak ci puszcza kilka armii, musiałbyś mieć samą elite żeby coś zdziałać - a miasta okoliczne tam nie są zbyt bogate... Posłuchajcie dobrej rady kogoś, kto swojego czasu zagrywał się na tym modzie do upadłego i nie raz jeszcze zagra

    PS: Tam jedna bitwa potrafi trwać dobrą godzinę, zwłaszcza, gdy mamy słabsze jednostki, wtedy na prawdę trzeba ostro kombinować.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  4. #24
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Zainstalowałem ten dodatek Java i udało mi się uruchomić tą ich minimapę (trwało to szybciej niż domyślanie się, co jest czym na mapie Marata ):

    http://www.europabarbarorum.com/features_map.html

    =======================================

    No nie grałem w tego moda. Ale na podstawce Romka na poziomie hard bitew nie odczuwam jakoś przewagi morale przeciwnika.

    Na poziomie hard po prostu czasami moi zwiewają pierwsi - a na medium praktycznie w 99% przypadków to przeciwnik wiał pierwszy.

    Inaczej było na poziomie very hard - tam faktycznie w bitwach komputer miał mocno premiowane morale (i chyba obrażenia też).

    Musiałbym zagrać, żeby zobaczyć, czy faktycznie na hard przeciwnik ma bonus do morale - bo może to Twoje subiektywne odczucie tylko.

    Z tego wiem, na medium to gracz ma małą premię do morale (spróbuj Bitwę Gracza na medium - np. 1 oddział hoplitów kontra 1 oddział hoplitów).

    Może brak premii do morale własnych wojsk zinterpretowałeś jako bonus do morale dla przeciwnika.

    Saab'a to też nie najlepszy pomysł, bo ma strasznie szmaciarskie jednostki i z takim Ptolemeuszami jak ci puszcza kilka armii, musiałbyś mieć samą elite żeby coś zdziałać - a miasta okoliczne tam nie są zbyt bogate... Posłuchajcie dobrej rady kogoś, kto swojego czasu zagrywał się na tym modzie do upadłego i nie raz jeszcze zagra
    Na You Tube jeden gość ma filmiki z rozgrywki w kampanii Sabą. Chyba obejrzę, żeby zobaczyć jak to wygląda.

    Co do trudności kampanii - dzięki za rady Marat, ale pamiętaj, że jeśli w takiej kampanii w ciągu kilkudziesięciu tur nie uda się podbić połowy mapy, to nawet lepiej, bo przynajmniej więcej graczy będzie grało. Każdy z graczy ma tutaj kilkadziesiąt tur (tyle mniej więcej będzie trwało panowanie każdego władcy) - więc trzeba brać poprawkę na to, że tutaj nie będzie chodziło o jak najszybsze zwycięstwo w kampanii. To ma być zabawa na dłuższy czas.

    Dla jednego gracza rozgrywka będzie trwała stosunkowo krótko, ale dobrze będzie, jeśli cała kampania nie skończy się przed czasem.

    Jaki tutaj jest limit tur na rozegranie całej kampanii :?:

    H/M to maks co polecam i na przykład takim Pontem musiałem poburzyć dwa cuda ( 20 tys kasy wpłyneło do skarbca ), żeby przetrwać.
    Ale przetrwałeś, nie :?:

    Wystarczy, żeby trudność była taka, że każdy będzie jakoś dawał radę przetrwać.

    A jak trafi się co lepszy gracz, to może coś podbije i powiększy imperium.

    I tak od króla do króla, aż w końcu po wielu, wielu turach wygramy.

    ======================================

    Jak nie chcecie Saby to Epirem też mogłoby być ciekawie - tak jak Marat pisał.

  5. #25
    Podkomorzy Awatar Ostrzwtlumie
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 999
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Im trudniej tym lepiej Więcej satysfakcji
    PS Domen GG......
    Wygrane KO: Ameryka 2, Krzyżacy 45 i 43, Krucjata 8, Brytania 38 i 41.

  6. #26
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Dobra, faktycznie znalazłem takie coś (od razu przetłumaczę):

    Q: Jaki jest polecany poziom trudności dla Europa Barbarorum?

    A: W Europę Barbarorum najlepiej grać na Very Hard [kampania] / Medium [bitwy]. AI jest agresywne (także buntownicy) ale nie dostaje premii do statystyk na polu bitwy. Jeśli jesteście spragnieni wyzwań, spróbujcie VH / VH ale uważajcie, wrogie jednostki na polu bitwy dostaną olbrzymie bonusy (o ile wiem: +7 do ataku, +7 do obrony i ogromny kop do morale). Może się zdarzyć, że wasza pełna flaga zostanie rozwałkowana przez 5 oddziałów milicji...
    No ale te bonusy +7 do ataku, +7 do obrony i do morale to na very hard.

    A na hard może nie jest aż tak tragicznie :?: Ale faktycznie, chyba lepiej będzie spróbować na poziomie bitew medium.

    A co do frakcji to bym zagrał albo tą Sabą, albo Epirem, Sakami lub Brytami. Jeszcze Luzytanie wyglądają ciekawie.

    Ale zagłosowałem na Epir.

    ==============================================

    Linki do dwóch AAR-ów Sabą (sporo fajnych screenów):

    http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... abaean-AAR

    http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... A-Saba-AAR

    ==============================================

    Edit:

    Cytat Zamieszczone przez Adi
    PS Domen GG......
    Coś mi się skopało z GG ostatnio. :x

  7. #27
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Dodatkowo nie ustawiajcie sobie poziomu bitew na H czy VH bo jednostki komputera dostają dodatkowe bonusy do walki.Wyższy poziom bitwy nie zmienia AI ,tylko dodaje siłe komputerowym jednostką.Zalecany poziom dla map taktycznych to M.Pozdrawiam
    Cytat z BlackWooda, chyba największego znawcy tego moda na naszym forum. Ja mu wierze, gość na prawdę zna się na rzeczy. Sam też grałem wszystkie kampanie na H/M i mogę to potwierdzić, a jeżeli nie gramy Rzymem czy Kartaginą, to na prawdę nie jest łatwo i jeden władca wielkiego blitzkriegu nie powinien zrobić.

    PS: A jak puścimy przyszłą kampanie na automacie, to nawet M/M będzie wskazane

    I na koniec tak dla klimatu, intro Epiru. Choć polecam wam Macedonie. No ale skoro wolicie poprowadzić samego Pyrrusa...
    http://www.youtube.com/watch?v=Rs8wtEw77yY
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  8. #28
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    Zainstalowałem EB 1.1 i patcha 1.2 - ale gdy odpalam grę nadal pokazuje wersję 1.1 - coś nie tak zrobiłem :?:

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    EB 1.1 instalujesz do głownego folderu rtw. Patch 1.2 też do głównego folderu rtw a nie do folderu eb.

  10. #30
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: KO EB : Umarł król,nowy król" Wybór frakcjii zapisy

    A ja zainstalowałem patch do folderu EB. Co teraz mam zrobić z tym :?:

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. KO "Umarł król, niech żyje król!" Third Age Total War
    By Yangberg in forum Umarł Król, niech żyje Król!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 19:22
  2. KO "Umarł Król, Niech Żyje Król" II - Armenia (RTW)
    By Domen in forum Umarł Król, niech żyje Król!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 09:43
  3. KO "Umarł Król, Niech Żyje Król" - Rome Total War
    By Domen in forum Umarł Król, niech żyje Król!
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 21:19
  4. Krol Artur
    By Morgul in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 07:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •