Strona 1 z 43 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 427

Wątek: Dyskusja o jednostkach i agentach w Rome 2

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Dyskusja o jednostkach i agentach w Rome 2

    Myślę, że pora na taki temat.
    Ze screenów widać wojaków kartagińskich i rzymskich.
    Wyglądają o niebo lepiej niż w pierwszy RTW - łucznicy w hełmach, mają tarcze; Kartagińczycy mają hełmy frygijskie (przypominają wreszcie wojowników hellenistycznych a nie reskin Iberów).


    Jednostki z DLC "Beast of War"

    Syryjskie słonie:



    Wielbłądzi katafrakci:



    Balisty ze skorpionami i wężami:



    Psy epirockie:



    Psy celtyckie:



    Pszczoły z katapult:

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Dysksuja o jednostkach

    Z takich co mi się rzuciło ostatnio w oczy (jestem chłodno nastawiony do gier, więc nie śledzę tematu)
    5. Pilum - w scenie desantu piechoty ci atakują swymi glaudiusami... nie wyrzuciwszy pilum wcześniej. Ok, niech będzie.... za to widząc pilum na plecach, niczym jakiś karabin...
    6. Ciągle mała różnorodność barw i odcieni tunik, patrz Iberowie. Ale załóżmy iż to wczesna wersja i muszą być uproszczenia.

  3. #3
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Dysksuja o jednostkach

    Tak, szczególnie gdzie idą wojownicy iberyjscy to widać - co prawda mają ze 3 rodzaje hełmów, ale tą samą tunikę i co bardziej dziwi - identyczne tarcze.

    P.S. Trochę dziwne, że nie śledzisz tematyki skoro te forum w 90% jest nastawione na gry.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #4
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Nie widziałem jeszcze hellenistycznych ale mam szczerą nadzieję że będą dobrze zrobione. I falanga o której kilka razy pisałem żeby była realistyczna. Druga sprawa katafrakci, żeby się różnili seleucydzcy od partyjskich. W Rome 1 są tacy sami. A wiadomo że to całkiem inne kultury i uzbrojenie.

    Niech żyje Gwardia!

  5. #5
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Tak, mam nadzieję że katafrakt hellenistyczny będzie się różnił od wschodniego. W RTW1 wygląd katafrakta był porażką (Seleucydzi, Partia, Armenia) - to był katafrakt rzymski z IV-V n.e. Jego wygląd został żywcem przeniesiony z jednej z tablic Ospreya, gdzie rzymska kawaleria paraduje obok łuku triumfalnego.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #6
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp


    Tak powinni wyglądać partyjscy. Całkowicie niepodobni do tych z Roma widać gołym okiem. Jakoś nie przypomniało mi się to poprzednio to teraz napiszę. Mianowicie chodzi o opisy jednostek. Wielu graczy TW interesuje się historią ale nie wszyscy. Wiem że może się czepiam ale pisanie że pretorianie nosili lorica segmentata (chociaż na obrazku obok widać co innego) jest nieodpowiednie. Mnie to razi nie wiem jak Was.
    Ach tak następna sprawa. Hoplici spartańscy. Niech mają ZBROJE! Przecież ci z pierwszego Roma to była porażka! Żaden spartiata nie ruszał do bitwy bez zbroi. Zaprawdę jedna z najfajniejszych i najklimatyczniejszych jednostek nie może zostać schrzaniona.

    Niech żyje Gwardia!

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    123
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Cytat Zamieszczone przez Lwie Serce

    Tak powinni wyglądać partyjscy. Całkowicie niepodobni do tych z Roma widać gołym okiem. Jakoś nie przypomniało mi się to poprzednio to teraz napiszę. Mianowicie chodzi o opisy jednostek. Wielu graczy TW interesuje się historią ale nie wszyscy. Wiem że może się czepiam ale pisanie że pretorianie nosili lorica segmentata (chociaż na obrazku obok widać co innego) jest nieodpowiednie. Mnie to razi nie wiem jak Was.
    Ach tak następna sprawa. Hoplici spartańscy. Niech mają ZBROJE! Przecież ci z pierwszego Roma to była porażka! Żaden spartiata nie ruszał do bitwy bez zbroi. Zaprawdę jedna z najfajniejszych i najklimatyczniejszych jednostek nie może zostać schrzaniona.
    Racja ci hoplici Spartańscy byli dziwni, latali tylko w szmacie
    Co do katafraktów to im więcej tym lepiej
    FALANGI są ważne!!!!
    W I Rome Pikinierzy Pontu,Tracji,Macedoni i Seleucydów byli tacy sami, mogli by wprowadzić jakieś różnice.
    To samo tyczy sę słoni, wiadomo, że słonie Indyjskie różnią się od Afrykańskich leśnych, choćby wielkością
    RZYMIANIE Z PILUM NA PLECACH?
    To jaja miały być jakieś?

  8. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Pochód armii rzymskiej. Poznajecie postać po środku? Ten Rzymianin posłużył dla CA jako katafrakt Seleucydów, Partów i Armeńczyków. Pomylili się o jakieś 500-600 lat.

    [spoiler:2f0a3w5a][/spoiler:2f0a3w5a]

    Tu są bardzo dobrze przedstawieni katafrakci Seleucydów (przez 3 świetnych rysowników historii wojskowości):

    Angus McBride:

    [spoiler:2f0a3w5a][/spoiler:2f0a3w5a]

    Igor Dzis:

    [spoiler:2f0a3w5a][/spoiler:2f0a3w5a]

    Johnny Shumate:

    [spoiler:2f0a3w5a][/spoiler:2f0a3w5a]
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Tarnów
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Chciałbym zobaczyć jak najbardziej historyczne jednostki z każdej nacji jaka będzie w RTW2. Żeby były różnice pomiędzy barbarzyńskimi,hellenistycznymi,wschodnimi jednostkami nie tylko kolorem ale i różnymi szczegółami. Nie jestem historykiem ani znawcą więc zdaję się na innych ale lubię grać tak jak powinno być

  10. #10
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Dyskusja o jednostkach (jakie chcecie zobaczyć? wady itp

    Dopiszcie co jeszcze zauważyliście nie tak. W niedzielę założę temat na TWC.
    Na jednym ze screenów widać murzynów na słoniach. Te słonie są za duże. Na takich słoniach stałą wieżyczka u Seleucydów, a te są do taranowania i siedzi na nim jeden kornak. Powinny być to małe słonie.

    Podsumowanie:

    1. Legioniści mają słabo urozmaicone tarcze - ten sam kolor, różnią się jedynie małymi detalami w postaci 2-3 różnych od siebie malunków. Brawa za różne hełmy. Wojownicy iberyjscy co prawda mają ze 3 rodzaje hełmów, ale tą samą tunikę i co bardziej dziwi - identyczne tarcze.
    2. Kolor uzbrojenia z brązu:
    a) Kolor brązowych hełmów i pancerzy wydaje się zbyt ciemny.
    b) Kilka odmian koloru brązu - centurion ma kirys, hełm, napoliczniki hełmu, nagolennice w 4 różnych kolorach. Taka różnorodność koloru jest niemożliwa.
    3. Brak pasów na kolczugach (w przypadku huzarów w NTW obiecywali że brak ich charakterystycznych pasów to wersja pre-alpha i ze zmienią, ale tak się nie stało - mimo tego NTW miał rewelacyjnie wykonane jednostki w porównaniu do ETW - finalnie wyglądały jeszcze gorzej niż na pierwszych screenach).
    4. "Pteruges" wyglądają jak współczesny fartuch kuchenny - osłaniają przód i boki, a tył jest odsłonięty. Może graficy z CA patrzyli na zdjęcia przestawiające wojowników z przodu i domniemali, ze z tyłu jest odkryta tunika.
    5. Pilum - w scenie desantu piechoty ci atakują swymi glaudiusami. (Herod)
    6. Rzymianie mają pilum na plecach. (Rzymianin)
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 1 z 43 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja o grze Total War: Rome II
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 3205
    Ostatni post / autor: 31-07-2023, 10:38
  2. [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 01-05-2018, 12:08
  3. Odpowiedzi: 2991
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 23:01
  4. [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •