Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nietypowe Sytuacje...

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Nietypowe Sytuacje...

    Cześć! Jestem tu nowy! Uwielbiam starożytność jak i wczesne średniowiecze! W grze w Roma jestem dosyć słaby choć gram kawał czasu. Powiem też że śledzę to forum już od jakiegoś czasu. W swoim pierwszym temacie proszę byście opowiadali o sytuacjach które zdziwiły was na mapie kampanii, podczas waszej gry. Do tej pory miałem tylko parę dziwnych sytuacji, które Wam zaprezentuję. Niestety nie mam screenów aczkolwiek następnym razem postaram się go tu wstawić .W mojej obecnej kampanii - gram Juliuszami - zdziwiła mnie Kartagina która podbiła Grekom Syrakuzy przed Scypionami. Niestety kibicując jej zawiodłem się bo 2 tury później przejęli je Scypioni. Kolejna dziwna sytuacja to rozrost Brytów podczas gry Scypionami - Brytowie zajęli całą Galię za alpejską, podbili Hiszpan i rozpoczęli podbój German - próby zjednoczenia barbarzyńców? Ostatnia to podbicie Egiptu przez Pont który zajął cały bliski wschód. Dzielcie się swoimi. Poczytam i pooglądam screeny z przyjemnością

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Nietypowe Sytuacje...

    Takie podboje to dziwne nie są. Dziwne gdyby nie następowały...



  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nietypowe Sytuacje...

    Może nie użyłem dobrego słowa bo chodziło mi raczej o takie niecodzienne wydarzenie. Użyłem trochę złego słowa. Tak i tu się zgadzam bo piękne jest w grze to że nigdy nie jest tak samo! Aczkolwiek chodziło mi o sytuacje odmienne np. Zwykle Macedonia jest rozgrabiana przez Trację i Greków - wyjątkiem jest natomiast że Macedonia staje się potęgą terytorialną- co niestety nie wystarcza by stawić większy opór Rzymowi

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    118
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nietypowe Sytuacje...

    U mnie to Macedonia rozgramia z pobliskich terenów greków za kazdym razem ,a co do Traków to biją się ciągle na przemian miasto za miasto i tak do końca aż ja nie wpadne Jak grałem ostatnio brutusami myslalem że brytowe dojdą do Rzymu ale Juliusze jakoś ich wyparli ,iberie zajeli prawie całą z wyjątkiem jednego miasta ( zapomniałem nazwy ale jest to na starcie miasto Kartaginy)

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nietypowe Sytuacje...

    U mnie Scypioni zaatakowali miasto Macedonii, które leży nad Spartą.
    Jeśli je podbiją to dam znać. Scypioni także przejęli Korsyke, moim zdaniem to 2 nie jest zbyt nietypowe ale to 1 jak najbardziej.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nietypowe Sytuacje...

    To że Scypioni zaatakowali to miasto to nie jest nic dziwnego, sam tak ostatnio miałem przy grze Brutusami. A poza tym jest to wartościowa prowincja bo posiada cud (+ ileś tam do lojalności ludności)

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2011
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nietypowe Sytuacje... - SZTUCZNA INTELIGENCJA? ;-)

    Dość dawno zmodyfikowałem sobie Rome tak, by startowała tylko jedna frakcja rzymska (Scypionowie), a sam grałem rożnymi innymi nacjami. W pierwszych rozgrywkach po tych zmianach niebiescy nie dawali sobie rady - przez kilkadziesiąt tur nie potrafili podbić całego półwyspu, o ekspansji na sąsiadów nie wspominając.
    Ale od jakiegoś czasu radzą sobie lepiej - startują błyskawicznie jednocząc Rzym, ruszając na Galów / Germanię, desantując się na Grecję/ Macedonię. Zdaję sobie sprawę, że to nie możliwe, ale wygląda to tak, jakby program się nauczył jak grać przy nowych ustawieniach. Szkoda tylko, że w przypadku bitew tak nie potrafi...

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    118
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nietypowe Sytuacje...

    Ostatnio bawiłem się troche w kampani grałem senatem ,rozwiazałem Rzymski sojusz podbiłem w pare turek na kodach te tereny Scypionów Brutusów i Juliuszów potem wycofałem do Rzymu całą armie .Galia zajeła sobie powoli tereny juliuszów i Butusów + Kapue Sypionów, Kartagina zabrała Messane .Chciałem zobaczyć jak potoczy się los kampanii bez Rzymu.Okazało się ze po jakiś 60-70 latach Grecja zajmowała 43 prowincje ,Egipt około 30 przetrwało jeszcze kilka frakcji takich jak Hiszpanie ,Brytowie ,kawałek Galii ,Numidia ,Kartagina , Partia.
    Sam stawiałem na Pont tóry zajmował 40 prowincji po około 30 latach okazało się ze został rozbity przez dużo mniejszy egipt ,grecje i partie. ( po tych 30 latak grecja i egipt mieli po 10-15 prowincji)

Podobne wątki

  1. Sytuacje interesujące i zabawne
    By Maharbal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 271
    Ostatni post / autor: 26-09-2017, 20:23
  2. Sytuacje, które waś zdziwiły
    By chochlik20 in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 08:18
  3. Sytuacje które was mocno zdziwiły.
    By Furiusz in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •