Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Witam pisałem że od 06.09.2012 Brancaleone jeden z włoskich Autorów Bellum Crucis poprawił plik descr_faction_standings wpływa mocno na zachowanie AI, to nie żaden submod a poprawka do wersji oryginalnej. Ja dołożyłem do tego AI bitewne Germanicu5 wersja 5.6, komp lepiej walczy. Poniżej daję link http://www.sendspace.pl/file/fbf958cef8fc781d15f6244

    Przypominam, że zalecany poziom trudności to Normal w kampanii.

    Instalacja: Pobrać wypakować Winrarem np. zrobić sobie kopę wszystkich plików zawartych w linku. Po zrobieniu kopii. Wrzucić to do mods i wszystko nadpisać. Potem wchodzimy do BellumCrucis6 do data/world/maps/campaign/custom i usuwamy plik map.rwm z kampanii w jaką chcemy grać. Najlepiej usunąć plik map.rwm z każdej z 4 kampanii jakie tam są, by potem nie zapomnieć jak zechcecie zagrać na innym rodzaju kampanii. Nie działa na savy, nowa kampania konieczna.

    Pliki porawiają zachowanie kompa - jest bardziej racjonalny (oraz nieco bardziej szanuje sojusze i relacje nie spadają aż tak szybko jak w pierwotnym pliku przed poprawkami) i w aspekcie startegicznym na mapie kampanii i bitewnym, ja na tym zestaie gram na VH i jest bardzo ciekawie.

    Edit:
    Jak Ktoś chce tylko descr_faction_standings nowy bez nowego AI bitewnego Germanicu5 to jest w submodach na stronie 7. Też należy usunąc map.rwm wtedy. To propozycja dla tych co chca zostac pzry oryginalnym Bellum i nie chcą testowac nowych AI np.

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Mam pytanko, a właściwie kilka - czy ktoś instalował AI Germanicu5a ORAZ mod Mietka? Jeśli tak to czy mu to działa, nie ma konfliktów?
    Drugie pytanie - czy ktoś ma zainstalowanego AI z pakietu Germianu5a ORAZ submod Mietka ORAZ AI kampanii Pitera wersja 3.2?
    Jeśli ktoś ma to w w drugiej wersji i mu działa, to niech napisze w jakiej kolejności instalować.

  3. #3
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Cytat Zamieszczone przez darius_d
    Mam pytanko, a właściwie kilka - czy ktoś instalował AI Germanicu5a ORAZ mod Mietka? Jeśli tak to czy mu to działa, nie ma konfliktów?
    Drugie pytanie - czy ktoś ma zainstalowanego AI z pakietu Germianu5a ORAZ submod Mietka ORAZ AI kampanii Pitera wersja 3.2?
    Jeśli ktoś ma to w w drugiej wersji i mu działa, to niech napisze w jakiej kolejności instalować.
    Kolejność nie ma znaczenia, Mod mietka zmienia pliki od mapy, Germanicu od bitwy, a mój zmienia tylko główny plik od AI na mapie kampanii.

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Ai bitewne Germanicu5 wersja 5.7 najlepiej instalować z Manual_Integration z folderu g5 najpierw instalujemy samo Ai bitewne Germanicu5. Bo z instalatora na Bellum to ai się zwykle nie instaluje pełne, dlatego trzeba ręcznie.
    Ja ai instaluje po modach. Pitera ai możesz wrzucić na końcu, ale zachowaj plik descr_campaign_ai_db, jakbys chciał wrócic kiedyś to będziesz miał. Na stronie 7 w submodach jest tez nowy plik sescr_faction_standings robiony pzrez Autora Bellum ja na nim gram. Zmienie zachowania ai również.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Ja miałem zainstalowane wspomniane submody i najpierw AI w ogóle nie chciał robić sojuszy bardziej niż w czystej wersji bez spolszczenia. Sprawdziłem że powód był ten, bo akurat o tym nie było w instrukcjach, że pliki Germanicu5a (to co ściągałem z linku na tym forum nie z TWC) - zmieniają kampanijny AI.
    Więc powtórzyłem instalację, plik z AI Pitera dałem na końcu i wszystko było dobrze do 11 rundy gdy dostałem CTD na sam koniec ruchu gdy kończyło się obliczaniu ruchu dla Niezależnych i gra wracała do mnie (a grałem Polską). Miałem zachowaną kopię sprzed kilku ruchów, więc wgrałem, ale na koniec 11 ruchu było to samo wywalanie. Dlatego nie wiem co jest nie tak.

    Dzięki za porady. Zobaczę co uda mi się ustalić.

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Cytat Zamieszczone przez darius_d
    Mam pytanko, a właściwie kilka - czy ktoś instalował AI Germanicu5a ORAZ mod Mietka? Jeśli tak to czy mu to działa, nie ma konfliktów?
    Drugie pytanie - czy ktoś ma zainstalowanego AI z pakietu Germianu5a ORAZ submod Mietka ORAZ AI kampanii Pitera wersja 3.2?
    Jeśli ktoś ma to w w drugiej wersji i mu działa, to niech napisze w jakiej kolejności instalować.
    Ja mam zainstalowane i u mnie wszystko działa jak należy.
    Mietek77

  7. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Czasami jest bład krytyczny i cofanie svów nie pomaga. Jak to 11 tura zacznij od nowa.

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    na TWC zadałem pytanie o mod Germanicusa czy będzie integrowany w nowej wersji tzn 7.0, dowiedziałem się, że nie, Brancaleone - główny skrypter i koder ma stworzyć coś oryginalnie włoskiego. Cóż, podejrzewam mod Germanicusa może wykorzystywać te same pliki skryptowe, które są użyte przez ekipę BC, dlatego na razie odkładam to.

    Jednakowoż dostałem PM od Hiszpanów, którzy robili tłumaczenie BC, z informacją że cytuję "in the Spanish community we adapt the Germanic5s AI for Bellum Crucis 6.3" i do tego dwa gotowe linki:

    http://localhostr.com/MVwM9JQLBqPN

    http://www.4shared.com/rar/CgPKmGyv/...Bellum_Cr.html

    Jak ktoś chce sprawdzić, to instrukcja do tego jest prosta:
    należy rozpakować i wkleić do folderu mods\Bellum_Crucis_6

    Uwaga - nie jest zgodny z już zachowanymi plikami kampanii, trzeba kampanię zacząć od nowa.

    Ja na razie rzuciłem okiem na same pliki - no i mam zgryz, bo jeden z nich to export_descr_unit.txt
    Spytam czy tam coś zmieniali pod Germanicusa, bo jeśli tak było, to kłóci się to ze zmianami wprowadzonymi już w polskim submodzie.

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: NOWE Oryginalne AI do BC 6.3 + bitewne Germanicu5

    Ja używam wersji Gigantusa 5.7 i nie kłóci się z żadnym submodem ani spolszczeniem. Może oni modyfikowali jakieś wlasne jednostki. Po instalalcji Setup ReallyBadAi wchodzimy do niego do katalogu g5 i do ManulaIntegration i uzywamy plików z ManualIntegration do instalowania, potem usuwamy map.rwm nowa kampania i git.

Podobne wątki

  1. Zasady bitewne
    By Belizariusz in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 15:09
  2. Zasady bitewne
    By Belizariusz in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 13:19
  3. Oryginalne płytki
    By odi.profanum in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 19:47
  4. Zasady bitewne.
    By Amrod in forum Wielkie Igrzyska (Zakonczona)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 18:57
  5. Zasady bitewne
    By Amrod in forum Wielkie Igrzyska 2010
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •