Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 101

Wątek: Pillars of Eternity

  1. #91
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Za bicie ludzi nie ma expa. Za stwory tylko jest - to nie BG gdzie najpierw się robiło questa a później zabijało zleceniodawcę dla expa
    Nie spojlerujcie pls ze smokami itp.

  2. #92
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Chyba tylko Ty tak robiłeś

  3. #93
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    http://aszdziennik.pl/114645,episkop...uzywania-magii

    Proszę o niezaśmiecanie tematu linkami bez opisu, które nic do niego nie wnoszą, zwłaszcza, że sam aszdziennik podaje, iż "Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone."
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 16-04-2015 o 12:02


    Stary nick:kujon333


  4. #94
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Skończyłem (44h przy prawie wszystkich zadaniach) - początek jest super, ale przy końcówce trochę się nudziłem i jakoś też tak szybko się skończyło główne zadanie. NIestety pod koniec widać, że drugie "duże miasto" (Twin Elms) jest dużo słabsze od pierwszego i jakoś tak wyklepane na szybko.

    + duży plus za dialogi oraz możliwość wyboru (mniej iluzoryczną niż w Mass Effect) i w miarę ciekawy wątek główny.
    + duży plus za dużo ciekawych zadań
    + plus za ładne tła i eksplorację niczym w BG
    + największy plus za nostalgię za Baldur's Gate

    - ogromny minus za rozwój twierdzy (nie wiem po co w ogóle ją dodali) oraz "Endless Paths" - po co dodawać lochy pełne potworów w grze, w której nie ma nawet XP za ich tłuczenie. Gdyby było tam chociaż coś ciekawego do odkrycia... Taki dungeon miałby sens w Original Sin (gdzie główna przyjemność to walka) ale nie w RPGu nastawionym na fabułę. Doszedłem do 5 levelu i głębiej mi się nie chciało.
    - mniejszy minus za brak zagadek - tylko w jednej z pierwszych lokacji jest jakaś badziewna zagadka z pułapkami i później do końca gry nic.
    - minus za miałkie historie większości towarzyszy (jesli będę grał 2gi raz to bez żalu stworzę swoją drużynę).
    - pomniejszy minus za słaby dziennik (ponieważ grałem co parę dni to czasami nie pamiętałem gdzie stał zlecający zadanie a dziennik czasami w tym nie pomagał i musiałem sprawdzać w necie).

    Podsumowując to gra na 8kę - potencjał jest, ale jak już pisał Volomir "skupiono się na tym, żeby gracz odbył nostalgiczną podróż, a nie na tym żeby gra była po prostu niezapomnianym przeżyciem."

    PS. Na miejscu twórców AD&D pozwałbym Obsidian za zerżnięcie kropka w kropkę 90% czarów - w zasadzie tylko nazwy się zmieniły.

  5. #95
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    @Janek
    Zgadzam się z tym pozwem Kto grał w NvN 1 to kojarzy mu się większość czarów. Z drugiej strony jak inaczej nazwać czar z kulą ognia?
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  6. #96
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Nazwę może i trudno zmienić, ale żeby nawet level na którym czar się pojawia się zgadzał (3 poziom magii)?

  7. #97
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Podsumowując to gra na 8kę - potencjał jest, ale jak już pisał Volomir "skupiono się na tym, żeby gracz odbył nostalgiczną podróż, a nie na tym żeby gra była po prostu niezapomnianym przeżyciem."
    Miło przeczytać, że ktoś się czasem ze mną zgadza

    Skończyłem (44h przy prawie wszystkich zadaniach) - początek jest super, ale przy końcówce trochę się nudziłem i jakoś też tak szybko się skończyło główne zadanie. NIestety pod koniec widać, że drugie "duże miasto" (Twin Elms) jest dużo słabsze od pierwszego i jakoś tak wyklepane na szybko.
    No ja właśnie nie ukończyłem jeszcze gry.. odstawiłem chyba ze dwa tygodnie temu i wróciłem do Attyli. Do tego miasta doszedłem i masz całkowitą rację - zrobiono je na siłę na szybko. Podobne odczucie miałem z 3 aktem Wiedźmina2. Serio, nie da się zrobić RPGa z więcej niż jednym dużym miastem?

    - ogromny minus za rozwój twierdzy (nie wiem po co w ogóle ją dodali) oraz "Endless Paths" - po co dodawać lochy pełne potworów w grze, w której nie ma nawet XP za ich tłuczenie. Gdyby było tam chociaż coś ciekawego do odkrycia... Taki dungeon miałby sens w Original Sin (gdzie główna przyjemność to walka) ale nie w RPGu nastawionym na fabułę. Doszedłem do 5 levelu i głębiej mi się nie chciało.
    Tak, twierdza jest zupełnie niewykorzystana! Rozbudowałem ją bardzo szybko i w sumie poza zleceniami nie było tam nic ciekawego. Podziemia zrobiłem całe, ale tak mnie to wykoksiło i przesyciło, że potem już nie bardzo chciało mi się grać. Twierdza Strażnika z BG bez porównania lepsza.

    - mniejszy minus za brak zagadek - tylko w jednej z pierwszych lokacji jest jakaś badziewna zagadka z pułapkami i później do końca gry nic.
    Ja tam nie lubię tych zagadek :p To znaczy tutaj było spoko, bo dostawało się wskazówki, ale dla większości twórców, zagadka to przestawianie kilku dzwigni metodą prób i błędów. Tego po prostu nie cierpię

    - minus za miałkie historie większości towarzyszy (jesli będę grał 2gi raz to bez żalu stworzę swoją drużynę).
    Umieść masę klas postaci, ras i wszelkich kombinacji - daj graczom 8 nudnych towarzyszy... Ani nie można pokombinować z ustawieniami drużyny, ani nie można sie wczuć w ich historie. Mówcie co chcecie, ale Mass Effect dawał na prawdę fajne możliwości interakcji z towarzyszami.

  8. #98
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Gra ktoś jeszcze?
    Ja po długiej przerwie znów odpaliłem, przelazłem przez te lochy pod moją twierdzą i napotkałem smoka. No i jest kapota nie mogę go na razie pokonać. Mam bohaterów na 5 poziomie ale coś idzie kiepsko. Chyba będę musiał znów odpuścić i wrócić później. Może teraz pojdę znów do tego Lorda do Twierdzy i tym razem uda mi się go pokonać.

  9. #99
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Jak masz czarodzieja to rzucaj plamę oleju (Slicken) - trochę to bez sensu, bo smok niby lata ale jest na ten czar bardzo wrażliwy i pada na ziemie. Niemniej 5 poziom to trochę mało - koło 7-8 nie powinno być z nim problemów.

  10. #100
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=4a05OrRrR2Q

    Zbliża się pierwszy dodatek do pillarsów.
    Co ciekawe wygląda na to, że będzie podzielony na 2 części.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. HoE Silvo-Hussars of Eternity - {{B-S}}Piterus 0,5 - 2
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 18:54
  2. HoE Silvo-Hussars of Eternity - Bronti-Bractwo Stali 2:0
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 10:02
  3. {{B-S}}Zibi-Bractwo Stali-HoE Silvo-Hussars of Eternity 1:1
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •