Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 101

Wątek: Pillars of Eternity

  1. #71
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Zapychacze kradną ci expa więc lepiej olać i zbierać ekipę. Chociaż tak samo jak Ty, ja za drugim razem stworzę sobie drużynę od zera.

    Inna sprawa, że ilość NPCów do przyłączenia jest żenująco niska :/ W BG2 było tyle bohaterów, że można było zrobić ze 3 drużyny całkowicie odrębne, na wysokim poziomie. Do tego drużyna dobra/zła i masę innych kombinacji. A tutaj? Trochę bieda, szczególnie że te postacie nie są jakieś strasznie charakterystyczne. Gdzie im tam do Minsca czy dialogów Mazzy/Korgan.

  2. #72
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Zacząłem wczoraj (standardowo, jak w BG, ludzkim wojownikiem) i nie ogarniam trochę systemu cech i mechaniki walki, a nie chciało mi się wgryzać w wielostronicowe tematy na forum Obsidiana. Przy tworzeniu postaci zainwestowałem głownie w Kondycję i Stanowczość (po 16), trochę w Inteligencję (13-14), Percepcję (bodaj 14), i chyba Moc zwiększyłem do 12, a zręczność zmniejszyłem do 8. Może być taki set, czy popełniłem jakiś zasadniczy błąd, którego sobie nie uświadamiam? D&D było jakoś bardziej intuicyjne...

  3. #73
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Grogmir Zobacz posta
    Zacząłem wczoraj (standardowo, jak w BG, ludzkim wojownikiem) i nie ogarniam trochę systemu cech i mechaniki walki, a nie chciało mi się wgryzać w wielostronicowe tematy na forum Obsidiana. Przy tworzeniu postaci zainwestowałem głownie w Kondycję i Stanowczość (po 16), trochę w Inteligencję (13-14), Percepcję (bodaj 14), i chyba Moc zwiększyłem do 12, a zręczność zmniejszyłem do 8. Może być taki set, czy popełniłem jakiś zasadniczy błąd, którego sobie nie uświadamiam? D&D było jakoś bardziej intuicyjne...
    Jesli chodzi o walke to lepiej rozwijac Sile i Kondycje, ale taki set jak masz jest dobry do dialogow - czesto w rozmowach sa testy typu "zeby cos zauwazyc musisz miec 14 stanowczosci" wiec powinno Ci sie grac dobrze. Ja gram magiem - mam wymacowanego inta i teraz troche zaluje ze nie rozdzielilem bardziej po rowno Ale pewnie za drugim razem przyinwestuje w inne cechy zeby zobaczyc jak sie sytuacja rozwinie :-)

  4. #74
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Teraz przeczytałem artykuł w którym twórcy piszą, że specjalnie stworzyli własny system (a nie np. wzięli d&d), żeby gracze mieli totalną dowolność w tworzeniu postaci - podobno nie ma "złych" buildów, np. Barbarzyńca z wysoką inteligencją (czyli kuriozum w D&D) ciągle miecie, tylko w inny sposób, niż typowy osiłek. Także chyba przestaję się przejmować mechaniką i po prostu będę się cieszył grą.

    btw, podobno w dalszej części gry jest broń palna, mam nadzieję, że znajdę jakiegoś bohatera z nią obeznanego. (ktoś polecał barda w roli strzelca, bo jednocześnie śpiewa i ładuje arkebuz :p).

  5. #75
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Tak, Bard dobrze sobie radzi z lufami Co do mechaniki to ja też poleciałem podobnymi buildami. Gram paladynem to i skupiłem się na percepcji i stanowczości. Do tego trochę kondycji i mocy. Jakbym miał robic go drugi raz to zmniejszyłbym sobie intelekt (testów atletyki i tak jest mało). Pewnie jak bede robić całą swoją drużynę to walnę właśnie małe inteligencje

  6. #76
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Tak jest bron palna - pistolety i arkebuzy. Arkebuz przeladowuje sie wieki ale jak juz huknie to zadaje ogromne obrazenia :-)
    Ja tez na poczatku staralem sie zrozumiec system walki ale dosc szybko spasowalem i zajalem sie graniem. Inna sprawa ze ich system jest chyba jeszcze bardziej skomplikowany niz D&D.

  7. #77
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Niby nie zagłębiałem się jakoś szczególnie, ale generalnie sprawdza się wszystko to, co sprawdzało się w DnD

    I nikt nie skomentuje mojego żalu jeśli chodzi o towarzyszy? :<

  8. #78
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Ja za krótko pograłem, ale jeżeli faktycznie tak jest, to masz rację. :p

  9. #79
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Właśnie pobiera mi się prawie 900 MB do Pillars of Eternity, ale obecnie priorytet ma u Mnie Dark Souls 2 Filary Wieczności trochę poczekają, tak za karę

    EDIT

    Gra po patchu jest już naprawiona. Bug z twierdzą Raedricka zniknął, chociaż i tak planuję nową rozgrywkę Tak na wszelki wypadek
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #80
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    W porownaniu do BG to rzeczywiscie nedza jesli chodzi o ilosc, co do jakosci ich historii tez jest na razie raczej bez szalu ale zobaczmy jak sie rozwinie. Ogolnie to przez te lata jakie uplynely od BG chyba sie przyzwyczailem do standardow z Dragon Age, bo mi liczba towarzyszy jak na razie nie przeszkadza

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. HoE Silvo-Hussars of Eternity - {{B-S}}Piterus 0,5 - 2
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 18:54
  2. HoE Silvo-Hussars of Eternity - Bronti-Bractwo Stali 2:0
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 10:02
  3. {{B-S}}Zibi-Bractwo Stali-HoE Silvo-Hussars of Eternity 1:1
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •