Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak przejść bitwę pod Borodino

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2011
    Lokalizacja
    Najczęściej szkoła
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jak przejść bitwę pod Borodino

    Druga bitwa jak sprawiła mi trud. Może ktoś mi by podał porady odnośnie tej bitwy. Gram na normal.
    SHOGUN (problem na win 7) + mongol
    MEDIEVAL (spoko) + viking
    ROME (klimatyczne) + barbarian + alexander
    MEDIEVAL 2 (świetne) + kingdoms
    EMPIRE (duży potencjał i bardzo wciągająca)
    NAPOLEON (dobra kampania)
    SHOGUN 2 (nie grałem)
    ROME 2 (wiąże wielkie nadzieje)
    Starcraft total war (premiera 2099)

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejść bitwę pod Borodino

    Cytat Zamieszczone przez SKOBRA123
    Druga bitwa jak sprawiła mi trud. Może ktoś mi by podał porady odnośnie tej bitwy. Gram na normal.
    Ja tam na początku nieźle frustrowałem się z tą batalią ponieważ ruska artyleria zbierała od początku lepsze żniwo niż moje armaty. W końcu wybrałem taką strategie że zacząłem znacząco przesuwać lewą flankę wojsk cesarza na środek, a reszta sił skupiała się na historycznym rejonie działań korpusu Poniatowskiego. Z takim lokalnym nagromadzeniem artylerii dużo szybciej wyrzucałem kacapów z lasu i najbliższego "szańca".

    A potem szło już z górki, stopniowo przemieszczając się na kolejne szańce z boku w kierunku północnym. ich pułki oczywiście kontrowały ale ich natarcia były juź źle skoordynowane i uzyskiwałem dość łatwo lokalną przewagę wybijając wrogi oddział przed pojawieniem się kolejnego.

    Metoda na pewno lepsza niż "ataki na chama" zgodnie z historią
    GRH Germania - grupa rekonstruktorów jednostek SS - Verfügungstruppe i Waffen SS.

    http://thatguywiththeglasses.pl/ - polscy fani twórczości Doug'a Walkera.


  3. #3
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Jak przejść bitwę pod Borodino

    Najłatwiejszym sposobem jest przesunięcie 70% armii na lewą flankę i zajęcie miasta, potem przeciwnik głupieje i mam z górki, jeśli chcecie to nagram filmik z powtórki z Borodino wygranego na najwyższym poziomie - będąc przy tym - skoro ja wygrałem tą taktyką na najtrudniejszym to ty na pewno dasz radę na normalnym.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2011
    Lokalizacja
    Najczęściej szkoła
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejść bitwę pod Borodino

    Udało się! Zatakowałem miasto i udało mi się ukończyć bitwę. Temat do zamknięcia.
    SHOGUN (problem na win 7) + mongol
    MEDIEVAL (spoko) + viking
    ROME (klimatyczne) + barbarian + alexander
    MEDIEVAL 2 (świetne) + kingdoms
    EMPIRE (duży potencjał i bardzo wciągająca)
    NAPOLEON (dobra kampania)
    SHOGUN 2 (nie grałem)
    ROME 2 (wiąże wielkie nadzieje)
    Starcraft total war (premiera 2099)

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejść bitwę pod Borodino

    Mi na VH zawsze zaatakowanie lewej flanki kończyło się totalną masakrą moich wojsk. Na poziomie VH (przynajmniej dla mnie) problemem był czas (za pierwszym razem skończył mi się czas pewnie jakieś pół minuty przed moim zwycięstwem). Najważniejsze, to przesunąć całą armię (oprócz oddziałów artylerii, która będzie odwracać uwagę ruskich unikornów) na prawe skrzydło do znajdującego się tam miasteczka i atakować przeciwnika oddział po oddziale. Na VH wymaga to nawet ataków w stosunku 3:1 i Napoleona w pobliżu, bo inaczej nasze oddziały pójdą w rozsypkę. Trzeba dojść do momentu, w którym przeciwnikowi zostają oddziały na naszej lewej flance, Kutuzow z obstawą i wzgórze z artylerią i grenadierami. W tym momencie wywabiamy Kutuzowa z ekipą z jego pozycji (markujemy szarżę kawalerią, a gdy reaguje, wycofujemy kawalerię i czekamy na drugim brzegu rzeczki w formacji czworoboku). Po uporaniu się z nimi, próbujemy wywabić z wzgórza grenadierów i najlepiej wziąć ich w krzyżowy ogień. W tym czasie jakiekolwiek niedobitki naszej kawalerii powinny zaszarżować na artylerię na wzgórzu, bo naszą piechotę przy próbie szturmu wystrzelają. Można w tym celu użyć nawet kawalerii z lewej strony mapy jeżeli "skończyła" nam się ta z sił głównych. Jak uda się pozbyć całej ekipy obsadzającej wzgórze, to właściwie wygraliśmy, Dwa oddziały z lewej flanki i niedobitki zdobywców wzgórza powinny poradzić sobie na luzie z dwoma oddziałami w miasteczku. Wystarczy wyeliminować jeden, a drugi wtedy też się podda.

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    160
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejść bitwę pod Borodino

    [youtube:wbgt833i]http://www.youtube.com/watch?v=0ygQW6iybpg[/youtube:wbgt833i]

    A to link do playlisty z wszystkimi Bitwami Napoleona na najwyższym poziomie (wliczając w to morskie)
    http://www.youtube.com/watch?v=fjWB0zho ... ZLHF_AWfjA

Podobne wątki

  1. Jak przejść wszystkie Bitwy Napoleona na najwyższym poziomie
    By SUNTZASW in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 17:15
  2. Fundusze w rozegraj bitwę w Napoleon TW
    By szlachta1122 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 22:43
  3. Przycinanie się bitwe na multi
    By glonek82 in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 22:00
  4. Jak przerobić zapisaną bitwę na klip wideo?
    By pawelk198604 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 06:44
  5. Bug pod Borodino
    By Hades in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 13:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •