Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 125

Wątek: THERA: Legacy of the Great Torment V4

  1. #1
    Gość

    THERA: Legacy of the Great Torment V4



    Modyfikacja przenosi nas do świata fantasy, częściowo opartego na historycznych nacjach. Widok legionistów rzymskich walczących z Uruk-hai, gdy tuż obok wikingowie odpierają szarżę Indian na mamutach jest tu czymś zupełnie normalnym Frakcji jest dużo i jak można się domyślić są bardzo różnorodne.
    Dział THERA: LotGT na TWCenter

    Zarys historii świata, tłumaczenia nazgoola:

    Thera była światem bardzo podobnym do tego, który znamy, krainą rozległych lasów, wiatru przeczesującego trawiaste obszary, szerokich pustyń pokrytych złotym piaskiem i gór pokrytych śniegiem. Wielkie floty handlowe przewoziły swoje cenne ładunki wzdłuż i wszerz wielkich oceanów. Tak było, aż do pewnego pamiętnego dnia 222 lata temu, kiedy to zostały uwolnione wielkie klęski żywiołowe i świat znany jako Thera rozpadł się na kawałki. Dzień w którym całe generacje zostały stracone. Dzień w którym historie zostały przerwane i życie zmieniło się na zawsze, a liczba zmarłych przewyższyła liczbę żywych. Terror w niezliczonych porcjach spadł na ziemie Thera, mówi się, że w tych dniach krzyk bólu i strachu było słychać w niebiosach.

    Nie jest jasne co spowodowało te katastrofy, teorie wypełniały powietrze dlaczego te nieszczęścia uderzyły w świat Thera, kapłani zarzynali zwierzęta oraz dobrowolne i przymusowe ludzkie ofiary, aby dowiedzieć się dlaczego bogowie się od nich odwrócili. Krew płynęła w wielkich rzekach od drzwi świątyń, nawet gdy zawodzący święci ludzie zostali zmiażdżeni gdy trzęsienia ziemi zniszczyły świątynie. Kościoły były pełne ponieważ Chrześcijanie szukali schronienia przed dzikimi burzami, które przetoczyły się przez ziemię po to, aby przekonać się że te budynki nie zaoferują ochrony ponieważ ich dachy były rozrywane i dziki wiatr porywał ludzi w wirujący wir powyżej. Każda kultura opisała przyczyny i efekty tego kataklizmu w swoich własnych ramach kulturowych i religijnych starając się zapewnić odpowiedzi dla swoich przywódców i przerażonej ludności.

    Jasne jest, że planeta ucierpiała od trzęsień ziemi, całe miasta zostały pochłonięte przez ziemię, erupcje wulkanów i prawie ogólnoświatową falę pływową. Tysiące zginęło na morzu a statki zaginęły bez śladu, a ciała zaśmiecały linię brzegową przez następne tygodnie, wszystkie z tą samą ekspresją wykręconą na ich twarzach – terror, czysty terror. Ogromne dzikie pożary rozpruwały wiele krain, nocne niebo Thera miało kolor rumianego blasku, a dym był tak gęsty, że zablokował słońce na wiele dni. Odnotowano wiele ognistych obiektów na niebie, powodujących więcej masowej histerii wśród ludzi zamieszkujących Thera. Ten dzień stał się znany powszechnie jako "Wielka Udręka".

    W następnych latach, normalne pływy i wzory sezonów stały się nierówne. Wiele regionów ucierpiało ze względu na wielkie sztormy, pioruny rozrywały ziemię na kawałki, a grzmoty huczały tak głośno, że niektórzy oszaleli …. Sztormy trwały tygodnie, miesiące, a w niektórych częściach świata nawet lata. Efekty były tak wielkie, że większość ludzi uważała, że był to koniec czasu. prawie każda kultura wyzerowała swój kalendarz, aby zaznaczyć te zmieniające świat katastrofy.

    Trwało to ponad wiek, a populacja Thera została zdziesiątkowana, miasta stały się grobami utraconych królestw. Wiele dawnych wielkich narodów upadło ponieważ głód i choroby pustoszyły ich ziemie. Niektóre narody zamknęły swoje granice w próbie zachowania tego co posiadali, niektóre zwróciły się do swoich bogów o zbawienie, a inne zwróciły się w kierunku nauki.

    Minęło 222 lata od “Wielkiej Udręki”. Wiele kultur wierzy, że jest to pomyślny czas z wielu różnych powodów, ze względu na naturę daty, ułożenie gwiazd, powórt stad lub po prostu dlatego że znowu czują się silne. Dziedzictwo „Wielkiej Udręki” to świat wielu małych narodów, które zostały zmuszone do rozwoju w ścisłej izolacji od świata wielkich wyludnionych połaci ziemi, które są dojrzałe do rozwoju pod przewodnictwem mądrego i potężnego lidera. Czy jesteś takim liderem…

    To czas aby zadać w róg, to czas aby zwołać swoich ludzi na wojnę. Wznieś swoje chorągwie i naostrz swój miecz ponieważ ziemia Thera jest gotowa do zdobycia, powstań i przerób historię…

    THERA: Legacy of the Great Torment V4 z patchem 4.0001c:
    - GDrive


    Pobrany plik wypakowujemy do folderu "mods" w plikach Medievala II. Następnie otwieramy wypakowany folder i uruchamiamy moda za pomocą theraV4.bat.

    Pierwszy post został przeze mnie ogarnięty, dodany aktualny link do pobrania oraz instrukcja instalacji - Temer


    Spoiler: 
    Już jest efekt pomocy, dzięki jan_boruta, przypomnienie bardzo sympatycznego moda. Co ciekawe sam go kiedyś zaanonsowałem i na śmierć zapomniałem :roll:

    Zarys historii tego Świata, tłumaczenie Nieocenionego nazgoola

    Thera była światem bardzo podobnym do tego, który znamy, krainą rozległych lasów, wiatru przeczesującego trawiaste obszary, szerokich pustyń pokrytych złotym piaskiem i gór pokrytych śniegiem. Wielkie floty handlowe przewoziły swoje cenne ładunki wzdłuż i wszerz wielkich oceanów. Tak było, aż do pewnego pamiętnego dnia 222 lata temu, kiedy to zostały uwolnione wielkie klęski żywiołowe i świat znany jako Thera rozpadł się na kawałki. Dzień w którym całe generacje zostały stracone. Dzień w którym historie zostały przerwane i życie zmieniło się na zawsze, a liczba zmarłych przewyższyła liczbę żywych. Terror w niezliczonych porcjach spadł na ziemie Thera, mówi się, że w tych dniach krzyk bólu i strachu było słychać w niebiosach.

    Nie jest jasne co spowodowało te katastrofy, teorie wypełniały powietrze dlaczego te nieszczęścia uderzyły w świat Thera, kapłani zarzynali zwierzęta oraz dobrowolne i przymusowe ludzkie ofiary, aby dowiedzieć się dlaczego bogowie się od nich odwrócili. Krew płynęła w wielkich rzekach od drzwi świątyń, nawet gdy zawodzący święci ludzie zostali zmiażdżeni gdy trzęsienia ziemi zniszczyły świątynie. Kościoły były pełne ponieważ Chrześcijanie szukali schronienia przed dzikimi burzami, które przetoczyły się przez ziemię po to, aby przekonać się że te budynki nie zaoferują ochrony ponieważ ich dachy były rozrywane i dziki wiatr porywał ludzi w wirujący wir powyżej. Każda kultura opisała przyczyny i efekty tego kataklizmu w swoich własnych ramach kulturowych i religijnych starając się zapewnić odpowiedzi dla swoich przywódców i przerażonej ludności.
    Jasne jest, że planeta ucierpiała od trzęsień ziemi, całe miasta zostały pochłonięte przez ziemię, erupcje wulkanów i prawie ogólnoświatową falę pływową. Tysiące zginęło na morzu a statki zaginęły bez śladu, a ciała zaśmiecały linię brzegową przez następne tygodnie, wszystkie z tą samą ekspresją wykręconą na ich twarzach – terror, czysty terror. Ogromne dzikie pożary rozpruwały wiele krain, nocne niebo Thera miało kolor rumianego blasku, a dym był tak gęsty, że zablokował słońce na wiele dni. Odnotowano wiele ognistych obiektów na niebie, powodujących więcej masowej histerii wśród ludzi zamieszkujących Thera. Ten dzień stał się znany powszechnie jako "Wielka Udręka".
    W następnych latach, normalne pływy i wzory sezonów stały się nierówne. Wiele regionów ucierpiało ze względu na wielkie sztormy, pioruny rozrywały ziemię na kawałki, a grzmoty huczały tak głośno, że niektórzy oszaleli …. Sztormy trwały tygodnie, miesiące, a w niektórych częściach świata nawet lata. Efekty były tak wielkie, że większość ludzi uważała, że był to koniec czasu. prawie każda kultura wyzerowała swój kalendarz, aby zaznaczyć te zmieniające świat katastrofy.

    Trwało to ponad wiek, a populacja Thera została zdziesiątkowana, miasta stały się grobami utraconych królestw. Wiele dawnych wielkich narodów upadło ponieważ głód i choroby pustoszyły ich ziemie. Niektóre narody zamknęły swoje granice w próbie zachowania tego co posiadali, niektóre zwróciły się do swoich bogów o zbawienie, a inne zwróciły się w kierunku nauki.

    Minęło 222 lata od “Wielkiej Udręki”. Wiele kultur wierzy, że jest to pomyślny czas z wielu różnych powodów, ze względu na naturę daty, ułożenie gwiazd, powórt stad lub po prostu dlatego że znowu czują się silne. Dziedzictwo „Wielkiej Udręki” to świat wielu małych narodów, które zostały zmuszone do rozwoju w ścisłej izolacji od świata wielkich wyludnionych połaci ziemi, które są dojrzałe do rozwoju pod przewodnictwem mądrego i potężnego lidera. Czy jesteś takim liderem…. .

    To czas aby zadać w róg, to czas aby zwołać swoich ludzi na wojnę. Wznieś swoje chorągwie i naostrz swój miecz ponieważ ziemia Thera jest gotowa do zdobycia, powstań i przerób historię

    http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=991

    Ten fantasy mod oparty po części na historycznych nacjach, na nowym kontynencie wyglądającym tak jakby dzisiejsze ziemie coś walnęło. Każda frakcja będzie ma bardzo różne zdolności, i AI komputera też inaczej reaguje...
    Świat po kataklizmie....
    -------------
    Moje spostrzeżenia z gry:
    ------------------------------
    mod oferuje nacje które są kumulacją krajów z Med 2 i dodatku np. Aztekowie, tutaj Aztecy występują jednostki z dodatku, ale fajnie zrobiono zbitkę indiańskich jednostek, są także nowe jednostki które powinny panom z CA dać wiele do myślenia...Balans ciekawy...Jest dobry, szkoda że wzięli na warsztat historię alternatywną, ale mod w tej konwencji, lepiej się prezentuje, od niektórych "realistycznie" oddających historię.

    -----------------------------
    Najnowsza wersja to ciekawy świat, kwintesencja tego że można stworzyć autorski ciekawy, żyjący według własnych reguł Total Warowy świat...A więc tylko grać


    Najnowsza aktualizacja:
    Przez sentyment do modyfikacji, jako pierwsza została odzyskana po awarii serwisu, gdy wszystkie dane przepadły...Jest nowa wersja gdzie "nasi" Polacy maczali w niej palce. Nazwę też należy zmienić moda Thera Legacy of The Great Torment V4
    ------------
    Dodałem screenów od twórców, a w załączniku ciekawy opis świata. Jest po angielsku więc nie powinno być problemów ze zrozumieniem tekstu, wszak uczą go teraz w szkołach, matury są z niego
    --------------------
    Jak ktoś lubi fantastykę a znudził się niziołkami i głośno pierdzącymi krasnoludami, to taka modyfikacja to marzenie
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=573932

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=577631
    ----------------------------------------------------------
    Z racji tej że co rusz twcenter się laguje i nie można się dostać do linków, poniżej są linki z subforum modyfikacji
    V4.000 ( complete mod unpatched)
    Jakoby w jednym ops:
    http://dfiles.eu/files/vmtpet068


    3 file set(7zip req)
    http://depositfiles.com/files/k7g5i7vlb
    http://depositfiles.com/files/ojb7rx73h
    http://depositfiles.com/files/4381ojujy

    Patch V4.001c.zip
    http://www.filefactory.com/file/7dyiyu50s3rh/
    or
    http://depositfiles.com/files/at0vo7kxr

    V4.001c (complete mod) (still requires Patch V4.001c to fix settlement bug)
    http://bayfiles.com/file/GCwF/HiA5qh/theraV4.zip


    V4.001c (complete mod)(with fix included)
    4 file set (7zip req)
    http://depositfiles.com/files/6w5w11qfv
    http://depositfiles.com/files/9v9iui178
    http://depositfiles.com/files/vxepa9tqq
    http://depositfiles.com/files/b4fgl0fr3
    Ostatnio edytowane przez Sara Temer ; 08-01-2017 o 03:29

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Jeśli znajdę czas w poniedziałek (wyjeżdżam na weekend), postaram się opisać mod nieco dokładniej, po kolei krótki opis każdej nacji, pozycji startowej, jednostek i świata.
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  3. #3
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Czekam na jakieś screeny szczególnie z mapy kampanii, mod mnie zainteresował. On jest pod podstawę, czy królestwa?
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Na Królestwa niestety. Wróciłem już ze zlotu użytkowników digart.pl w Krakowie, ale muszę odespać tę noc, więc pierwsze screeny i informacje dam dopiero wieczorem albo jutro.
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning












    Proszę parę screenów Co prawda są to screeny od autorskie, ale gra się w There naprawdę fajnie i miło
    BTW: linki downloadu nie działają jak na mój gust. Więc:

    V2 Download (podstawka Thery):

    http://www.megaupload.com/?d=3A62VBEW

    Patch V2.01 (poprawka do Thery):

    http://www.megaupload.com/?d=LSP86YED

    Linki sprawdzone, działające Życzę miłego ściągania


  6. #6
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Cytat Zamieszczone przez Soul of Night
    BTW: linki downloadu nie działają jak na mój gust.
    Zobacz na stronie na twc (link w pierwszym poście), albo w bibliotecy andzi (mtw/modyglobalne).
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Cytat Zamieszczone przez vlad77
    Cytat Zamieszczone przez Soul of Night
    BTW: linki downloadu nie działają jak na mój gust.
    Zobacz na stronie na twc (link w pierwszym poście), albo w bibliotecy andzi (mtw/modyglobalne).
    Zauważyłeś, że wrzuciłem link z twc do postu? I, że wypowiadam się o grze, która mam na dysku?


  8. #8
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Ostatni Przyjazny Dom
    Postów
    364
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Sorry mój byk nie żauważyłem moda ściągłem wczoraj wieczorem więc sczaiłem tylko mapę, którą nacją radziesz grać bo ja wybrałem Avalon.
    „Ani połowy spośród was nie znam do połowy tak dobrze, jak bym pragnął,
    a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie.”
    Bilbo Baggins

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    58
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Mod bardzo fajny, gram Avalonem i jest bardzo przyjemnie Papiestwo zająłem po kilku turach, bo była to ważna pozycja strategiczna potrzebna do dalszych podbojów

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Efekt pomocy- mod THERA, A New Beginning

    Cytat Zamieszczone przez vlad77
    Sorry mój byk nie żauważyłem moda ściągłem wczoraj wieczorem więc sczaiłem tylko mapę, którą nacją radziesz grać bo ja wybrałem Avalon.
    Luzik

    Avalonu nie lubię. Za bardzo angielski Lao Che Khanat mi się bardzo podobał Poza tym Bractwa Rycerskie są fajne do gry Całkiem niezła jest tez frakcja pro rzymska


Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Great Legend Era
    By Kot in forum Dodatki
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 20:54
  2. Spolszczenie Thera V4 - Alpha 1.0 dostępna!!!
    By TracePL in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 09:07
  3. The great war - jak zainstalować ?
    By depus in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 19:08
  4. Frederick the Great: Art of War - 1756
    By Ensis in forum Mody w produkcji
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •