Oto najnowsza wersja modu ADDITIONAL UNITS MOD wraz z moim spolszczeniem oraz drobną modyfikacją poprawkową z mojej strony.

Download (chomikuj.pl)

ADDITIONAL UNITS MOD - Jeżeli ktoś nie wie, jest to modyfikacja dla vanilli, udostępniająca wiele nowych jednostek i znacznie urozmaicająca w ten sposób grę. Moim zdaniem obowiązkowa dla każdego!

Modyfikacja z mojej strony wprowadza zmiany w wielkości konnicy oraz dodaje nową polską jednostkę elitarną piechoty liniowej- Regiment Pieszy Buławy Pieszej Koronnej, zwany w skrócie Regimentem Hetmańskim.

Kawaleria została zwiększona o 1/3, ponieważ w normalnej proporcji jest ona całkowicie bezużyteczna co każdy zdążył zapewne zauważyć. Poprawia to owy bug w grze.

Regiment Hetmański to jednostka w pełni historyczna stworzona i wprowadzona do gry prze mnie. Jej statystyki wzorowane są na innych jednostkach elitarnych tego typu jak np. Błękitnej Gwardii więc jest ona zbalansowana w sposób przyzwoity.

Instalacja jest prosta. Wystarczy podmienić i dodać zawartość folderu data (domyślnie: C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Empire Total War\data) oraz folderu script (domyślnie: C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Empire\scripts).

Do owego moda polecam, także pobrać modyfikację pozycji startowej mojego autorstwa.