Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

  1. #21
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Kurde problem nie zniknął :x zacząłem grać Brytami na kampanii prowincjonalnej i znowu to samo


    kolorem czerwonym zaznaczyłem bugi, zacząłem grać Macedonią jeśli pojawi się to samo to już nie wiem co robić, reisnstal nie pomógł
    Edit - jak gram Macedonią nie mam tych problemów.
    Pomyłka twórców czy też żarcik
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lubin
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Czy mając zainstalowany mod EB 1.2 wraz z submodem jirsys oraz spolszczeniem działajacy pod Aleksandrem, moge zainstalować moda Darthmod 9.0.1 wersje pod Aleksandra. Czy musze najpierw odinstalowac EB i instalowac go na czystego. Oraz czy uważacie ze warto, czy ten mod jest lepszy od EB, zarowno graficznie jaki i grywalności, ciekawości rozgrywki. Dzięki
    Od kołyski aż po grób jedna pasja jeden klub - ZAGŁĘBIE LUBIN !!!

  3. #23
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Chochlik też chciałem zacząć grać brytami bo nie pamiętałem, że miałeś z nimi problemy. U mnie też brytami nie da się grać, najwidoczniej coś zepsuli u nich. |Gram więc Tracją i Macedonię już prawie zniszczyłem(zostało im jedno miasto, które oblegam), Grecy nie istnieją bo stanęli w obronie sojusznika i mnie zaatakowali(jedną prowincję zabrali im scypioni, tym samym ich niszcząc). Teraz będę kończył z Rzymianami. Jak z nimi skończę to albo zabiorę się za Kartaginę albo za Seleucydów i Pont zależy jak będę stał z generałami..


  4. #24
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Szkoda, że Spartiaci i inni hoplici walczą jak macedońscy falangici, największy minus tego moda mym zdaniem, zdążyłem przyzwyczaić się do Europa Barbaroum.
    Reszta fajnie, ale mod ten to tak naprawdę baaardzo podrasowana podstawka.
    ; )

  5. #25
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Cytat Zamieszczone przez JanHetman
    Szkoda, że Spartiaci i inni hoplici walczą jak macedońscy falangici, największy minus tego moda mym zdaniem, zdążyłem przyzwyczaić się do Europa Barbaroum.
    Reszta fajnie, ale mod ten to tak naprawdę baaardzo podrasowana podstawka.
    Nie grałem kampanii Grecją ale rozgrywając custom bitwy zauważyłem jedną rzecz długość włóczni - zauważ, że nie walczą jak macedońska falanga - nie posiadają długich włóczni jak ich odpowiednicy z płn ale krótkie, czyli takie jakie powinni mieć. Nawet jeżeli w opisie jednostki masz, że tworzą falangę bardziej przypomina to mur z tarcz z BI, tarcze blisko siebie i włócznie wystające przed oddział.
    Moja ukończona kampanie Numidią na m/m
    [spoiler:2g0ckhte]
    [/spoiler:2g0ckhte]
    Najpierw zaczęła się wojna z Kartaginą - nie wyniku zdrady ani mojej ani koma o dziwo zawinił mój dyplomata :shock: chciałem informacji o mapie a dostałem koniec sojuszu od Punijczyków, walki nawet nie były takie ciężkie po podboju Afryki grzecznie siedziałem na pupie i czekał na co się gdzie wydarzy - Kartagińczycy zdobyli Sycylię, Scypioni poszli więc na Greków, mi do zwycięstwa brakowało miasta Amon, które posiadali Egipcjanie oraz prowincji. Zaczęło się wiec robić nieciekawie, myślę sobie odpuszczę grę albo poczekam aż będę mógł rekrutować legionistów, którzy pojawili się dopiero pod koniec gry potrzeba było pałacu cesarskiego by ich odblokować. Ale co tam, Egipcjanom zbuntowały się Kyreny, które opanowałem. W tym czasie Egipt dożynał Monarchię, zdobywając jej posiadłości na Bliskim Wschodzie, ich sojusznik Pont zdobył Azję Mniejszą i większość Armenii, Partowie zaróżowiali wschodnie prowincje Monarchii.
    Wojna z Egiptem!! Atak na Kyreny się nie powiódł a mi się udawało skutecznie przekupywać kolejne niewielkie armię, które podłaziły niebezpiecznie. Podesłałem niewielką armię w tamten rejon i się zaczęły bitki. W skrócie było tak moja armia złożona z pustynnych włóczników, najemnych łuczników, dwóch oddziałów onangerów i najemnych słoni plus jazda skutecznie podbijała deltę nilu, moi dyplomaci przekupowali wrogie siły. Ogólnie stoczyłem masę bitew podczas walk z Egiptem, główną moją siła bojową były onangery i słonie, te ostatnie były moim oczkiem w głowie gdy Egipt prawie padł pod ciosami zaatakowali mnie Pontyjczycy, schemat walk podobny gdy walczyłem na wschodzie Punijczycy podnieśli głowę na zachodzie, zaczęły się desanty w Afryce wkurzony zebrałem armie i uderzyłem na nich w Hiszpanii, szybko podbiłem ich miasta tam by zostać zaatakowanym przez Iberów. Kolejne ciężki i upierdliwe walki zakończone zdobyciem ich ziem. Desant na Sycylię a potem na Italię. Dopiero podczas walk w Italii miałem do dyspozycji legionistów, którzy ładnie spuszczali wciry wojskom rzymskim.
    Moje przemyślenia co do Numidii na tym modzie:
    Dobra jazda zwłaszcza jeźdźcy numidyjscy, dobra piechota, która radzi sobie nawet z falangitami, posiada doskonałe morale i obronę chyba 25 punktów aż :shock: Połączenie najemnych słoni i onangerów sprawi, że żadna armia nie ma z Numidią szans
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #26
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Cytat Zamieszczone przez JanHetman
    Szkoda, że Spartiaci i inni hoplici walczą jak macedońscy falangici, największy minus tego moda mym zdaniem, zdążyłem przyzwyczaić się do Europa Barbaroum.
    Reszta fajnie, ale mod ten to tak naprawdę baaardzo podrasowana podstawka.
    Może się mylę ale czy ten mod nie miał właśnie być baaardzo podrasowaną podstawką, nie miał być tym czym powinna być podstawka? Ja przynajmniej go odbieram jako zrobienie z RTW tego czym powinno być od razu. Może oprócz błędów i bugów uniemożliwiających grę Brytami.


  7. #27
    Gość

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Fajnie że doszliście do takich wniosków, bo gdybym napisał to sam, pewnie za sympatię do EB, czy innych modów by mi się dostało W przypadku tego moda, można mówić dawnych wspomnień czar, oczywiście że są elementy które teraz wykorzystują inne modyfikacje i bez geniuszu Dartha byśmy dalej grali z debilami kompa na mapie bitewnej...Ale moderzy w niektórych aspektach gry poszli bardzo daleko, a chociażby zasięg mapy, ilość jednostek itp...
    pozdrawiam

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Witam.

    Jak w RTW, Darthmod 9.1 generwać dochody? Tzn gram Juliuszami, zająłem całą Galie, połowę Germanii obecnie zaczynam walke z kartaginą. Rozwijam 7 miast koło stolicy tak, że ciągle się tam coś buduje, resztę bardzo skromnie byle kary kulturowe poznikały. mam 3,4 pełne armie i co ture wychodze na kilka tyś na (plusie/minusie). A widzę, że kolega który dawał powyższe screeny ma nadmiar złota. Dodam, że dochody miast nie przekraczają 1k. Buduję wszystkie budynki jak leci.

    Pozdrawiam.

  9. #29
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Rozwijać przede wszystkim budynki poprawiające handel(np. kopalnie, drogi, porty, targowiska przede wszystkim), oczywiście prawa handlowe z innymi państwami. Osobiście zawsze podnoszę również podatki jak najbardziej się da, w miastach świeżo podbitych oczywiście pierwsza rzecz to rozbudowa świątyni(w miastach gdzie są jakieś kopalnie czy szlaki handlowe większe to daje takie poprawiające handel o ile się da). Z Juliuszami o ile mnie pamięć nie myli było tak, że zazwyczaj zajmowali tereny mało dochodowe. Nie wiem jak inni ale ja np. nie buduję wszędzie kuźni czy stajni. Mam kilka miast, które budują wojsko, a tak to w innych buduje takie rzeczy jeżeli mam nadmiar kasy. W większych miastach buduje też akademie i jeżeli nie ma tam nadzorcy to staram się go tam wysłać by nabrał jakiś cech fajnych. Jak jakieś miasto generuje większy przychód to daje tam nadzorce, który to jeszcze zwiększy i w miarę możliwości poprawi nastroje by podnieść podatki do największych. Moja osobisty sposób to wszędzie podatki jak największe(ale by nastroje były ponad 100%).


  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Darthmod 9.0 - Wielki Powrót

    Dziękuje za odpowiedź
    pozdrawiam

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Powrót do tradycji +...
    By panskoczyslaw in forum Rome II
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-12-2013, 13:54
  2. Powrót do starszej wersji
    By DEJKUX in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 18:52
  3. Wielki Mistrzu-[SUNTZU] Wielki Raps 0:2 walkower
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 11:13
  4. Roman Polański : Wielki Reżyser czy Wielki Pedofil ?
    By Ronin in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •