Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Risen - prawdziwy następca Gothica?

  1. #1
    voitek
    Gość

    Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Temat do dyskusji o nowej grze Piranha Bytes - Risen


    Link do dema: http://risen.deepsilver.com/blog/pages/ ... nloads.php

    Risen to stworzona przez studio Piranha Bytes gra z gatunku cRPG, będąca pierwszym projektem niemieckiej grupy od czasu wydania trzeciej odsłony Gothica. Produkt nie wiąże się w żaden sposób z sagą o przygodach Bezimiennego, gdyż nie pozwoliły na to prawa autorskie, pozostałe przy firmie JoWood.

    Akcja tytułu rozpoczyna się na wyspie, której centralnym punktem jest czynny wulkan. Wokół niego ukształtował się zróżnicowany krajobraz, w którym można dostrzec góry, tereny bagniste czy kamieniste wybrzeża. Obszar obfituje w zróżnicowane gatunki fauny i flory (m.in. trujące rośliny) oraz liczne, przemieszczające się częstokroć w grupach potwory. Wulkaniczną wyspę zamieszkują też ludzie i przedstawiciele innych ras. Próżno jednak szukać tu orków, krasnoludów czy elfów.

    Gracz wciela się w postać zwykłego śmiertelnika, który stale uczy się, jak radzić sobie w niebezpiecznym świecie. Zadaniem bohatera jest eksploracja terenu i wykonywanie misji, które zlecają mu postacie niezależne (NPC) lub przywódcy frakcji obecnych na wyspie. Realizacja questów owocuje przyznaniem punktów doświadczenia oraz zapłatą w lokalnej walucie, za którą u handlarzy można kupić nowe typy broni albo jedzenie. Dla rozwoju naszego podopiecznego ważna jest bowiem nie tylko walka, lecz również spożywanie posiłków i regularny odpoczynek. Wraz z postępami w rozgrywce bohater otwiera kolejne rozdziały fabuły, które skłaniają go do zgłębiania umiejętności posługiwania się bronią jedno- i dwuręczną (mieczami, toporami, łukami itp.) oraz nauki zaklęć. Wydarzenia dziejące się w wirtualnym świecie sprawiają też, że od czasu do czasu heros komentuje swoje przeżycia krótkimi monologami.

    Sterowanie śmiałkiem odbywa się za pośrednictwem myszy i klawiatury, jednak pierwszy z kontrolerów nie jest wcale niezbędny, by opanować kluczowe ruchy postaci. Bohaterowi towarzyszymy dzień i noc, obserwując przy tym zmienne warunki pogodowe i dopracowaną grafikę – sylwetki niektórych osób wykonano przy użyciu 6 tys. wielokątów, a do przedstawienia terenu wykorzystano technologię HDR. Całość warstwy technicznej dopełniono użyciem komercyjnych modułów w rodzaju silnika Ageia Physx oraz ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Kaiego Rosenkranza.*

    *http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11997


  2. #2
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Jak na mój gust to jest to ładniejszy Gothic3 ale z 4 konkurować nie będzie. Starali się dogonić Gothica i im się to chyba udało ale nic po za tym.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Rozbawiła mnie informacja o ilości wielokątów na postacie w tej grze. Widziałem grę w max detalach i powiem że jeżeli TE postacie mają po 6 tys wielokątów to ja jestem 3 blizniakiem. Ogólnie klimat gothica ( ukłon w stronę jedynki obóz na bagnach). Uwaga dla posiadaczy konsol x360 , gra wygląda jak na ps2. Jeżeli komuś nie będzie przeszkadzać grafika to można na konsoli grać. W miarę możliwości oglądnijcie przed zakupem.

  4. #4
    voitek
    Gość

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    O, musze powiedziec, ze gra przegonila G3 W koncu robilo ja to samo studio co poprzednie czesci, a przy G3 przez poganianie wydawcy otrzymalismy bete gorsza od Empire
    I jest ladniejsza od G3, wyglada lepiej niz na tym screenie

  5. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Wyprzedzenie G3 to nie jest nawet najmniejszy wyczyn... G3 to uwstecznienie w serii Gothic....
    A grafika jest akurat najmniej istotna. Wole grę z grafiką G2 ale wspaniałą fabułą niż z grafiką Crisisa bez fabuły, lub fabułą wymyśloną przez 7 latka...

    A.K.A. Askorti

  6. #6
    voitek
    Gość

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Hmm, a ja bym wolal jedno i drugie

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Fabuła jak narazie ok, trzeba trochę "pofarmować" żeby uciułać coś grosza. Ogólnie gothic i to raczej ze wskazaniem na 1 i 2, posiada wrodzoną wadę serii tz. nie uzasadnione chrupanie.

  8. #8
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Mnie Risen dziala duzo lepiej niz G3 - gram na high z wlaczonym antyaliasingiem i nawet odrobine nie przycina (Q6600, 4GB RAM, R4870).
    A sama gra moglaby smialo nazywac sie Gothic 4 - nawet niektore obiekty w grze wygladaja tak samo jak w G3 - na przyklad rosliny.
    Niemniej calosc jest znacznie bardziej dopracowana, poprawiono tez znacznie walke ktora wreszcie jest w miare ciekawa a nie jak w G3 tylko zaklikujemy przeciwnika na smierc.
    Fabula daje rade, aczkolwiek jest strasznie oklepana i w sumnei nieciekawa. Przyjemnie mi sie gra dla samego zwiedzania swiata, a nie wyszukiwania jakichs bzdurnych kawalkow czegostam (kolejny symbol serii GOthic - znajdz 10 kawalkow Nocnika Przeznaczenia rozrzuconych po calym swiecie ).

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    Janek - gdyby chciało chrupać na twoim sprzęcie to ja przepraszam .

  10. #10
    voitek
    Gość

    Re: Risen - prawdziwy następca Gothica?

    To ja na swoim wysluzonym Athlonku 3200+ 2.3 GHz ( s939) GF 9800 GT 512 i 2 GB Ram spokojnie gralem w demo na max

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Królestwo Polskie -następca frakcji.
    By Markus in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 18:05
  2. Następca Tronu
    By Lwie Serce in forum Kampanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 21:52
  3. Ghorydzi -następcą
    By Markus in forum Broken Crescent XVII
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 07:15
  4. Następca Tronu
    By hannibal1983 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •