Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: March Of The Eagles

  1. #11
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: March Of The Eagles

    Wygląda to na kolejne dziwne podejście do epoki napoleońskiej.
    Brak tam wyczucia problemów, oddania realiów, a nawet odwzorowania zdawałoby się prostych rzeczy.

    Wiele istotnych niedociągnięć np.
    - wadliwe granice prowincji, zwłaszcza Austrii i Prus
    - dziwne rozmieszczenie narodowości, zwłaszcza Polaków
    - kiepski dobór skali i rodzajów jednostek, grupowanie jegrów czy Landwehry w brygady
    - system organizacji armi, oraz działania wojsk, niezbyt przystające do epoki napoleońskiej
    - brak właściwego oddziaływania strategicznego głównych (wielkich) przeciwników

    Paradox ma tam sporo do poprawiania.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  2. #12
    Asuryan
    Gość

    Re: March Of The Eagles

    Pograłem trochę Turcją. Zaatakowałem Egipt na którym udało się mi zdobyć 2 kluczowe prowincje (warunkiem ukończenia gry jest posiadanie dominacji w kluczowych prowincjach lądowych i morskich). Grało się mi bardzo łatwo i przyjemnie dopóki Austria nie wparowała na me ziemie. Oczywiście oprócz 6 "potęg" (Szwecja i Hiszpania to jednak trochę nie ta liga) możemy zagrać każdym innym państwem istniejącym w 1805 roku. Niestety wtedy ziemie polskie były pod zaborami. Ciekawym rozwiązaniem są koalicje przeciwko państwom z którymi walczymy. Koalicjanta można wspomóc pieniędzmi lub wojskiem. Ogólnie fajna gra o dość prostych jak na dzieła Paradox zasadach.

  3. #13
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: March Of The Eagles

    Czy oby napewno grałeś w ten March of the Eagles?
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  4. #14
    Asuryan
    Gość

    Re: March Of The Eagles


  5. #15
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: March Of The Eagles

    OK. Czy możesz podzielić się z nami bliższymi swoimi spostrzeżniami odnośnie tej gry?

    Intersuje mnie epoka WN, a na tych filmikach Paradoxu dostrzegam wiele mankamentów.
    Ciekaw jestem czy je usunięto, a nie mam czasu by samemu doglęnie to zdabać. Intersuję mnie więc wnikliwsze opinie inych użytkowników.
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  6. #16
    Asuryan
    Gość

    Re: March Of The Eagles

    Za bardzo nie mam co dodania ponieważ grałem dość krótko. Poza tym nie wiem na jakich dokładnie informacjach Ci zależy. Na co mam zwrócić szczególną uwagę podczas grania? Ja akurat interesuję się starożytnością, średniowieczem i Rzeczypospolitą Oboyga Narodów, więc pewno denerwujących pasjonata okresu wojen napoleońskich przekłamań i uproszczeń nawet nie zauważę, jeśli nie będę wiedział czego szukać. Może też dlatego gra się mi podoba.

  7. #17
    Salvo
    Gość

    Re: March Of The Eagles

    Z tego co ja zauważyłem, to gra może być fajna, jako...gra. Ale realiów epoki nie oddaje, za dużo samej walki, za mało dyplomacji i wpływu innych państw na twoje decyzje....Szkoda,uwielbiam ten okres

  8. #18
    Podstoli
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    446
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: March Of The Eagles

    Ja też lubię ten okres, dlatego zainteresowałem się powyższym tematem.

    Paradox przygotował grę, która przy pobieżnej obserwacji zawiera wiele mankamentów.

    Część z nich wymieniłem już wcześniej. Chodzi mi zwłaszcza o zachowanie możliwie dużej zgodności z sytuacją okresu NW. Oddanie realiów, wyczucie problemów, złożoności sytuacji, zależności i wzajemnego oddziaływania państw z epoki, a zwłaszcza tych potęg, które wówczas dominowały w Europie i świecie.

    Samo zestawienie 8 potęg w grze jest zadziwiające.
    Szwecja, Hiszpania i państwo Otomańskie w tym gonie są zastanawiające.

    Nie idzie o to, że w/w są na tej liście, bo to jasne, że w tym czasie nie były to już wielkie potęgi i przeżywały swój widoczny regres. One mogły wówczas pozostawać w defensywie lub przystąpić do koalicji i pełnić tam role pomocnicze.

    Pytaniem jest jak te 8 potęg zostało odwzorowane w tej grze?

    Czy da się tymi praktycznie słabszymi państwami samodzielnie dokonać marszu orłów przez Europę i pokonać większe lądowe potęgi jak Austria i Prusy, czy też znacznie większe potęgi jak Francja, Rosja Wielka Brytania?

    Takie coś w epoce napoleońskiej było raczej wykluczone. Za krótki okres na budowę potęgi, za silni przeciwnicy, za wiele zależności i złożoności, by w pojedynkę mogły takie państwa pokonać całkowicie główne potęgi takie jak. Francja, Wielka Brytania czy Rosja.

    Istotna jest też przynajmniej przybliżone oddanie realiów epoki np. jak tam mapa, organizacja armii i działania państw wpisują się te problemy?
    Zapamiętaj, ja głupiemu mogę ustąpić, ale nie pozwolę sobie wejść na głowę jego głupocie.

  9. #19
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: March Of The Eagles

    Na Steam jest dostępne demo, zainstalowałem i chwile pograłem, i co mogę powiedzieć, jak dla mnie to kolejna taka jakaś nijaka gra od Paradoxu, nie wiem, ale w serii II wojennej - Hearts of Iron oraz pochodne - jakoś szybciej wchodziłem w klimat, a tu jakoś tego nie czuję. Epoka mi odpowiada, gra już mniej :x Chyba kolejna średnio klimatyczna, rutynowa i co najgorsze wtórna gra od Paradoxu w ostatnim czasie, no i do tego ta cena. Jeżeli miałbym coś zasugerować to lepiej zagrać w coś świeżego i dającego mnóstwo frajdy: viewtopic.php?f=24&t=12229 lub zwyczajnie wrócić do sprawdzonych i ulubionych tytułów.

  10. #20
    Asuryan
    Gość

    Re: March Of The Eagles

    Wszystkie lądowe oddziały oprócz artylerii są nazwane brygadami.

    Cytat Zamieszczone przez exNowy
    Nie idzie o to, że w/w są na tej liście, bo to jasne, że w tym czasie nie były to już wielkie potęgi i przeżywały swój widoczny regres. One mogły wówczas pozostawać w defensywie lub przystąpić do koalicji i pełnić tam role pomocnicze.

    Pytaniem jest jak te 8 potęg zostało odwzorowane w tej grze?

    Czy da się tymi praktycznie słabszymi państwami samodzielnie dokonać marszu orłów przez Europę i pokonać większe lądowe potęgi jak Austria i Prusy, czy też znacznie większe potęgi jak Francja, Rosja Wielka Brytania?

    Takie coś w epoce napoleońskiej było raczej wykluczone. Za krótki okres na budowę potęgi, za silni przeciwnicy, za wiele zależności i złożoności, by w pojedynkę mogły takie państwa pokonać całkowicie główne potęgi takie jak. Francja, Wielka Brytania czy Rosja.
    Szwecja jest przepakowana, Hiszpania startuje w koalicji, Turcją po początkowych sukcesach rozpaczliwie bronię się przed Austrią. Jeśli nie wciągnę do koalicji Rosji lub Prus (najlepiej obydwu) - to praktycznie przegrałem. A że Rosja ma dużo celów zwycięstwa w Turcji, to nie darzy mego państwa sympatią, więc sytuacja jest bardzo ciężka, żeby nie powiedzieć beznadziejna. Zastanawiam się czy nie zacząć gry od nowa jakimś silniejszym państwem - np Rosją. Samodzielnie marszu orłów przez Europę to może chyba jedynie dokonać Francja (a i to niezupełnie bo startuje w koalicji).

    Gra jest dla mnie fajna jako gra, realiów epoki w pełni jednak nie oddaje. Częściowo jednak i owszem (warunki zwycięstwa, system koalicji, technologie - idee).

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warhammer: Mark of Chaos/Battle March (Multi)
    By Haller in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2015, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •