Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 288

Wątek: Kolejka

  1. #21
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 142
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolejka

    sorki ze tak tu piszę, ale jak bedziecie chcieli jechac z nastepną KO na romku to się piszę

    nie zauważyłem niestety tematu z tą KO


    KO:
    - WKO XXXIII: Sycylia
    - WKO XXXI: Bułgaria
    - MKO XXI: Egipt
    - MKO XXII: HRE
    - MKO XXXI: Wenecja
    - MKO XXXII: Dania
    - MKO XXXIII: Bizancjum

  3. #23
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolejka

    [spoiler:faevl6a3]Właśnie sprawdziłem, że można dodać kolejną nację sterowaną przez gracza w trakcie KO. Wystarczy zrobić nowy skrypt.

    Zrobiłem na próbę nowy skrypt na te same frakcje (Juliusze, Macedonia, Egipt, Kartagina i Germania) - plus dodałem jeszcze Armenię. I faktycznie, gdy odpalam sejwa dla Germanii, uaktywniam skrypt i klikam klepsydrę - gra zatrzymuje się na Armenii. A potem po uaktywnieniu skryptu i klepsydrze - na Juliuszach.

    Tyle tylko, że przejmując w turze 7 nacje sterowane przez pierwsze 6 tur przez AI, będziecie mieli (Mnil i jeszcze Mefisto - bo on też by chciał zagrać) gorszą sytuację niż my, którzy gramy od początku. Np. ta Armenia ma nadal tylko 2 miasta startowe i dopiero w tej turze chyba zdobędzie trzecie (ma zasięg).

    Poza tym nie wiadomo, co na to pozostali gracze - wszyscy musieliby wyrazić zgodę.

    No i ile tych frakcji byśmy dodali. Bo oprócz Ciebie Mnil, jeszcze Mefisto pytał mnie czy mógłby zagrać. A frakcji, które można by jeszcze dodać, jest niewiele. Na zachodzie praktycznie Galia już cała zdobyta, Brytania już jest w trakcie zdobywania przez Adiego, Hiszpania już jest podbijana przeze mnie i Zachara. Na wschodzie Seleucydzi już są zdobywani przez Egipt, Grecja i Tracja już praktycznie podbite przez Macedonię. Numidia już niedługo padnie od wojsk Zachara. Zostaje ta Armenia, Pont (ale to blisko strefy wpływów Macedonii), Partia, ewentualnie Scytowie (ale na Scytów już idzie Adi).

    Inne frakcje rzymskie (Scypioni, Brutusowie) też odpadają.

    Właściwie tylko te frakcje w czerwonych kółkach moglibyście przejąć (Armenia, Partia, Pont, Scytowie, w ostateczności Brytowie):

    http://postimage.org/image/8lcwgcr2v/full/

    [/spoiler:faevl6a3]

  4. #24
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolejka

    [spoiler:1zh87761]Jakby co to ja nie mam nic przeciwko żebyście jeszcze doszli do tej KO od 7 / 8 tury.

    Ale niech jeszcze pozostali gracze się wypowiedzą. No i musicie wybrać frakcje z tych kilku opcji podanych wyżej.

    Moim zdaniem najlepiej Armenia + coś jeszcze (jeśli obaj nadal chcecie grać) albo sama Armenia.[/spoiler:1zh87761]

  5. #25
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: Kolejka

    a ja bym zagrał w drugą ko pod Romka z większym składem ( Mnil i Mefisto)
    Pierwszą grajmy w takim składzie jak jest. za dużo zostało już podbite i będzie im trudno rywalizować z nami mając 2 starowe prowincje.
    proponuję więc założyć Rome ko 2

  6. #26
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolejka

    [spoiler:3eskdl79]
    Cytat Zamieszczone przez Zachar
    a ja bym zagrał w drugą ko pod Romka z większym składem ( Mnil i Mefisto)
    Pierwszą grajmy w takim składzie jak jest. za dużo zostało już podbite i będzie im trudno rywalizować z nami mając 2 starowe prowincje.
    proponuję więc założyć Rome ko 2
    No tak. Ale jeśli mimo to by chcieli zagrać (wiedząc, że mają dużo trudniej od tych co grali od początku) to co robimy :?:

    Bo jakbyście grali drugą KO na Rome to mogę pomóc założyć, ale sam się nie piszę - jedna mi starczy póki co.[/spoiler:3eskdl79]

  7. #27
    Szambelan
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 142
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolejka

    patrzac na mape sadze iz moge zagrac ale w Rome KO 2


    KO:
    - WKO XXXIII: Sycylia
    - WKO XXXI: Bułgaria
    - MKO XXI: Egipt
    - MKO XXII: HRE
    - MKO XXXI: Wenecja
    - MKO XXXII: Dania
    - MKO XXXIII: Bizancjum

  8. #28
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolejka

    [spoiler:pb8hl258]Ok. To najwyżej jesteś zapisany do następnej KO na Rome (w sumie można nawet założyć temat i niech się chętni zgłaszają).

    Ale Mefisto bardzo możliwe, że weźmie jednak Armenię w tej KO, bo wczoraj jak z nim gadałem na GG to był nastawiony na wzięcie (a wiedział, że przez pierwsze 6 tur była kontrolowana przez AI). Myślał też o Scytach, ale namówiłem go jednak na Armenię. Czekam jeszcze na jego ostateczną odpowiedź.[/spoiler:pb8hl258]

  9. #29
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2011
    Postów
    287
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolejka

    Moim zdaniem lepiej zacząć drugą i uzbierać więcej graczy a co do tej co już jest zaczęta nie mam nic przeciwko żeby dołączył Mefisto lecz może być mu ciężko grać i jest mniej więcej podzielona mapa.

  10. #30
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolejka

    [spoiler:z8gd8mab]No tak - ale akurat Armenia by miała jeszcze trochę wolnego miejsca do ekspansji (i to na wszystkie strony świata), bo na wschodniej połowie mapy była "pustka" od początku tej KO. Na zachodzie mieliśmy 3 frakcje a na wschodzie tylko 2 - a ilość prowincji mniej więcej ta sama, nawet większa na wschodzie (choć nie chce mi się liczyć). Nie wspominając już o jakości - prawie wszystkie wielkie miasta są na wschodzie, ja i Adi zdobywamy wioski i miasteczka. Wszystkie 7 cudów świata też jest na wschodzie (Termon, Korynt, Rodos, Halikarnas, Sardes, Aleksandria, Memfis i Seleucja). Więc ta Armenia zbalansuje rozgrywkę - jeśli Mefisto chce przejąć, to jestem za. Szkoda, że od początku nie graliśmy w 6, no ale lepszy wróbel w garści...

    Mapa - cuda świata to te czerwone serca:

    http://postimage.org/image/88omqwhk9/full/

    [/spoiler:z8gd8mab]

    Jakby Mefisto się zdecydował to niech każdy podmieni stary HotSeatScript.txt (w folderze Data / Scripts / Show me how) na ten nowy, z Armenią:

    http://www.speedyshare.com/7zNXP/HotSeatScript.txt

Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kolejka
    By Marat in forum WKO XXXIII
    Odpowiedzi: 961
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •