Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Ankieta dla uczestników turnieju.[NOWY TEMAT]

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    1 539
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Ankieta dla uczestników turnieju.[NOWY TEMAT]

    Stawiam temat do omówienia i głosowania w kwestii artylerii stacjonarnej , moździerzy i ograniczenia jedno rogów-unikornów do 1 szt na bitwe.
    Temat jest kontrowersyjnym i wzbudza skrajne opinie cześć jest za zbanowaniem cześć nie więc zgodnie z wcześniejszą deklaracją decyzje podejmą uczestnicy większością głosów (50% + 1 głos).
    Wypowiadamy sie na zasadzie deklaracji :
    przykład
    -jestem za zbanowaniem moździerzy itp.

    > Krucjata 8 <
    Jeśli stoi KO z mojego powodu,proszę o info na PW.
    Kontakt tylko przez PW innych komunikatorów nie używam.

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    Jestem za tym żeby w ogóle nie używać artylerii

  3. #3
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    Bronti dobrze gada, polac mu Jestem za max 1 uni i za dozwoleniem mozdzierzy ale zakazem rakiet. Jesli rakiety kosztowalyby ponad 1k to spoko ale jednak tak nie jest a mozdzierze maja sile adekwatna do ceny
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Lokalizacja
    Zgierz
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    Moździerze dozwolone
    Artyleria dozwolona
    Unicorny dozwolone (max 1 na bitwe)

    Moździerze artyleria i unicorny wliczane w limit artyleri 2 szt.

    Rakiety zabronione.


    Ave.

  5. #5
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    Moździerze - bez
    Rogi - bez
    Rakiety - bez
    ; )

  6. #6
    Wojski Awatar Raps
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    70
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    Jestem przeciwko jakiejkolwiek artylerii

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    1 539
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    Ankieta nie wniosła zmian do regulaminu ,propozycje graczy nie poparte większością głosów.

    > Krucjata 8 <
    Jeśli stoi KO z mojego powodu,proszę o info na PW.
    Kontakt tylko przez PW innych komunikatorów nie używam.

  8. #8
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    "5. Atakujący wybiera mapę spośród dozwolonych przez regulamin jako pierwszy na której będzie toczyć się bitwa. Atakujący wybiera również jako pierwszy nację.
    6. W danym meczu gracz może użyć danej nacji tylko raz.W każdej bitwie obowiązuje eliminacja nacji-zawodnik nie wybiera nacji wybranej przez przeciwnika."


    5. Atakujący w tym przypadku ma ogromną przewagę. On może od tygodnia wiedzieć na jakiej mapie stoczy bitwę, jakie weźmie państwo i może sobie wszystko zaplanować podczas gdy broniący będzie miał na to tylko kilka minut w trakcie ustalania armii i jedyne co może wybrać to armie która i tak jest zapewne różna na każdą mapę a państwo może zostać zaklepane przez atakującego. Tutaj dochodzimy do punktu 6. Szczerze mówiąc ten punkt nie jest aż tak kontrowersyjny, ot zwykła zasada turniejowa ale zliberalizowałbym go do formy która dopuszczałaby możliwość zmierzenia się dwóch takich samych państw aczkolwiek na tym mi aż tak nie zależy. Wracając do punktu 5 dodam usprawiedliwienie dlaczego mapa powinna być wylosowana i z góry znana obydwu graczom. Po pierwsze - to turniej gdzie powinny być równe szanse, w sytuacji gdy w pojedynczej bitwie (nie meczu bo wszak rola się potem odwraca) jedna ze stron ma znaczną przewagę będziemy oglądać prawie same remisy.Kontrargumentem jest "to atakujący wybiera miejsce bitwy" - tak, ale ma ograniczone możliwości. Dla przykładu gdy Hitler napadał na Polskę mógł wybrać skąd zaatakuje i gdzie mniej więcej będzie się bił ale był ograniczony tylko do terenów Polski - tak samo tutaj, mamy z góry jakiś teren np. Brzeg Hiszpańskiego Jeziora, możemy wybrać czy zmierzymy się na środku, na górce czy na wąskim przesmyku po drugiej stronie jeziora czy na kilku na raz poprzez skierowanie tam swoich wojsk, obrońca też może zająć jakąś pozycje i tylko czekać na atakującego, który poszedł w drugą stronę ale taka jest natura sztuki wojny ale w tym turnieju mapy są tak dobrane, że taka sytuacja nie powinna się zdarzyć jeśli na to wrogowi nie pozwolimy.

    Pytanie do was: Czy jesteście za tym aby zmienić punkt 5 na: Mapa jest losowana przez organizatorów osobno na każdy mecz*/każdą rundę.Atakujący jako pierwszy wybiera państwo/kraj/nację/frakcję.
    *(mecz dlatego, że meczy w fazie grupowej każdy stoczy 4 a map jest więcej i choć i tak nikt nie zasmakuje każdej to przynajmniej ogół tak - ma to też kilka innych zalet)

    6 punkt mógłby wyglądać tak: W danym meczu gracz może użyć danej nacji tylko raz. lub tak: *
    *wcale by go nie było a na jego miejsce wskoczyłby punkt 7
    można też zrobić tak aby to obrońca wybrał państwo jako pierwszy - na wojnie nie wiadomo kto nas zaatakuje ale atakujący wie kto będzie się przed nim bronił
    Na tą zmianę zbytnio nie naciskam ale też nie fajnie by było gdyby ktoś znając mapę planował sobie, że będzie się bronił armią Francuską ponieważ ma to i tamto oraz idealnie pasuje do obrony tej mapy na tamtej pozycji... a tu nagle cały plan idzie w łeb gdy atakujący bierze Francję. Zawsze można wziąć Prusy bo taki mieliśmy plan B ale są gorsze bo cośtam a na dodatek Prusami chcieliśmy atakować i nie będziemy mogli ich wziąć w następnej bitwie (znowu wychodzi wada punktu 5 dającego ogromną przewagę nawet w drugiej bitwie temu kto się bronił!) a wtedy nasz przeciwnik weźmie Francję i dwa razy on będzie ustawiony a ja ani razu.

    Troszkę późno ale lepiej teraz niż wcale, nikt jeszcze walki nie rozegrał a ta runda i tak trwa o tydzień dłużej niż pozostałe.
    Jeśli punkt 5 się zmieni to rozpiszę mecze i wylosuje do nich mapy.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  9. #9
    Wojski Awatar Raps
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    70
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.

    punkt 5 po przeróbce wydaje się bardziej sprawiedliwy więc jestem za jego zmianą
    a co do punktu 6 niech 7 wskoczy w jego miejsce

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Stolyca
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta dla uczestników turnieju.[NOWY TEMAT]

    Punkt 5 podoba mi się w oryginale ale jego ew zmiana mi nie przeszkadza,6 punkt mógłby się zmienić na ten który przedstawił miszczu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wolne miejsca w KO (nieaktualny)
    By Profesor in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 16:33
  2. Zanim napiszesz o swoim problemie/założysz nowy temat.
    By Kyuzo in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 08:10
  3. Nim, założysz nowy temat- przeczytaj!!!
    By in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 22:37
  4. FAQ - zajrzyj tu, zanim założysz nowy temat
    By Maximus XI in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •