Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Warpath Campaign

  1. #1
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Wojenna Ścieżka

    Chyba jako jeden z nielicznych pokusiłem się o zakup tego dodatku(a raczej tego płatnego moda-bo tak to powinno się nazywać).Prawdziwym dodatkiem będzie Napoleon TW ale nie otym teraz mowa.
    Moje początkowe wrażenia-->>Masa indiańskich jednostek-szkoda tylko że różnią się od siebie tylko fryzurą na głowie/nazwą i odcieniem...Takie samo zróżnicowanie jak i w podstawowym Empire z piechotą liniową... Jedynym wyjątkiem są jednostki specjalne dla danego plemienia-jest ich od 1 do AŻ 2 na plemie....I to drzewko technologiczne-niektóre pomysły np. takie jak "Chandel bronią" po którym to dopiero możemy szkolić indiańskich arkebuzierów są nawet trafne ale niektóre to już podchodzi pod fantasy ...
    Narazie to tylko wstępne odczucia-jutro po pracy pogram troche więcej to wypowiem się szerzej...
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Jaworzno
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojenna Ścieżka

    Niestety zmniejszono zasięg indiańskich łuczników. Teraz mają 70 czyli tak jak liniówka.
    W kampanii można grać tylko plemionami indiańskimi, a szkoda. Mam nadzieję, że znajdzie się sposób na grę np. USA. Frakcje indiańskie mogą wprowadzić pewne ożywienie w MP, są tanie a co za tym idzie można nieźle je obelkować, mobilne i dobre do zasadzek. Powoli nudzi mi się już granie ciągle vs Anglia (fergusony) lub Austria (wiatrówki).
    Nazwy indiańskich technologii wprawiły mnie w rozbawienie . Panowie z CA są coraz bardziej zabawni.
    Kula głupia, bagnet zuch!

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    83
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojenna Ścieżka

    Nie mam wykupionego tego dodatku ale chciałbym się dowiedzieć od osób, które w to już grają - Czy w Warpath rozbudowana została mapa Ameryki? czy może jest taka jak w zwykłej kampanii? i czy jest mapa europy tzn. czy można indianami podbić pół europy?


    EDIT:
    Już nie trzeba, wiem jak to wygląda, szkoda że jest tylko Ameryka i nic więcej
    Filmik z mapą Warpath na YouTube

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wojenna Ścieżka

    Witam wszystkich


    Muszę przyznać, że dodatek Warpath jest całkiem udany. Jest miłą odmianą od kampanii europejskich - nowa mapa, nowe jednostki, nowe technologie, nowa taktyka. Przeszedłem kampanię Indianami Pueblo i grało mi się całkiem przyjemnie.

    Początek jest trudny - możemy rekrutować tylko dwa rodzaje jednostek: łuczników i piechotę plemienną (tribesmen), a po przeciwnej stronie pojawia się piechota liniowa (co dziwne, w późniejszym okresie jest wypierana przez milicję/minutmen'ów), kawaleria, działa, więc w bitwach trzeba trochę pokombinować. O BAI się nie będę tutaj wypowiadać, bo nie zmieniło się chyba nic - komputer stosuje typowy atak frontalny, więc najlepszą taktyką jest wprowadzenie go w zasadzkę, co w przypadku Indian jest niesamowicie efektywne. W późniejszym okresie, jak już mamy dostępnych indiańskich muszkieterów i technologię zasadzek (strzelające jednostki nadal pozostają ukryte), to już każda bitwa przeradza się w masakrę bladych twarzy

    Kampania.. no cóż, jak dla mnie to chaos Każdy ma wojnę z każdym, trudno jest o jakiś sojusz lub umowę handlową, a handlować też nie bardzo jest czym. Z początku wszystkie budynki są strasznie drogie w porównaniu do przychodów, bo te są mizerne Utrzymanie armii pożera wszystkie zyski.

    Grając Indianami nie mamy gabinetu politycznego, jest tylko wódz; nie możemy zarządzać podatkami - są ustawione na 100% - co prowincja zarobi, idzie do plemiennego worka Pojawia się tu więc pewien minus, nie możemy kontrolować podatkami zadowolenia w zdobytych prowincjach. Więc jeśli chcemy przeprowadzić blitzkrieg potrzebujemy utrzymywać znaczne siły milicyjne, bo w każdej zdobytej prowincji po kilku turach wybucha bunt. Przekonałem się o tym dotkliwie zdobywając Nowy Meksyk i ruszając swoją armią dalej, zostawiając tylko dwie jednostki łuczników. Dwie tury później pojawili się meksykańscy rebelianci, z marszu zajęli miasto i proklamowali Republikę Meksykańską

    Kilka słów o jednostkach. Oprócz znanych z podstawowej kampanii, każde plemię ma trzy jednostki specyficzne, np. Pueblo ma trzy rodzaje konnych łuczników: Apache, Navajo i Crow (wybaczcie, ale nie pamiętam pełnych nazw). Różnią się oczywiście wyglądem i statystykami, są świetne w zwarciu i na odległość. Ale moim zdaniem trochę mało zróźnicowane - trzy rodzaje jednostek tego samego typu to dziwny wybór. Nie wiem jak wygląda sprawa z pozostałymi plemionami, jeszcze tego nie sprawdzałem.

    Czas na kilka uwag do Waszych wypowiedzi
    - Europy nie można podbić: 1) nie ma jej na mapie kampanii; 2) Indianie nie mogą budować floty, więc zdobycie Kuby jest już problemem (chyba, że czegoś jeszcze nie wiem)
    - zasięg łuczników został zmniejszony, ale moim zdaniem jest to słuszne rozwiązanie, w przeciwnym razie łucznicy z zasadzki masakrowaliby piechotę liniową zanim doszła by na odległość strzału -> balans jednostek w bitwie (single/multi)


    To na razie tyle

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Warpath Campaign

    witam jestem totalnym laikiem jezeli chodzi o internetowe przelewy . moje pytanie brzmi czy moge kupic wojenna zciezke za zlotowki a jezeli nie to prosilbym o instrukcje jak kupic za euro z gory dziekuje

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Srebrna Góra
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warpath Campaign

    Mam pytanko. Podstawówka czy gimnazjum

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warpath Campaign

    ekhm liceum ale nie rozumiem skad to pytanie chyba po to jest to forum a ze czegos nie wiem to sie zglaszam do ludzi ktorzy wiecej wiedza w tej kwestii wiec nie wywalaj mi tu takich pytan tylko jakbys mogl to grzecznie odpowiedz

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warpath Campaign

    to powie mi ktos

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warpath Campaign

    Powiem Ci tak, Mam konto w inteligo, płaciłem kartą visa i przeliczyło złotówki na euro, chyba w każdym banku przy takiej transakcji tak będzie

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warpath Campaign

    dzieki bardzo ale jak ja tak robilem to wyskakiwal blad

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. The Warpath Campaign po angielsku
    By armaden in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 20:15
  2. Mapa z Warpath w Wielkiej Kampani
    By in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 12:15
  3. Problem z Warpath Campaign
    By Flying Piano in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 17:21
  4. Mam Indian z Warpath Campaign - za darmo!
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 07:55
  5. Warpath Campaign - nowy dodatek do ETW
    By Janek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •