Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Warhammer 40,000: Dawn of War II -dyskusja ogólna

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tfu! Na psa urok...
    Postów
    732
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Warhammer 40,000: Dawn of War II -dyskusja ogólna

    Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising to pierwsze rozszerzenie do świetnej strategii czasu rzeczywistego rozgrywanej w świecie stworzonym przez firmę Games Workshop. Za opracowanie dodatku odpowiada deweloper Relic Entertainment, którego znamy z takich hitów jak Homeworld, Company of Heroes czy właśnie serii Dawn of War.

    W dodatkowym epizodzie Dawn of War II powracamy do oddziału Blood Raven, którego członkowie byli bohaterami kampanii w podstawowej wersji tytułu. Gracz może kontynuować zabawę od posiadanego nagranego stanu gry lub stworzyć drużynę od nowa. Przygoda zabiera nas do sektora Aurelia, w którym pojawiła się mroźna planeta opanowana przez pomioty Chaosu, czyli jednej z najbardziej nieobliczalnych frakcji Warhammera 40,000. Gracz musi zmierzyć się z oddziałami wroga, wśród których pojawiają się między innymi charakterystyczni Chaos Marines.

    Na nową kampanię składa się w sumie około dwudziestu misji oferujących wiele nowych wyzwań, ale i możliwości. Przede wszystkim możemy rozwinąć postacie do trzydziestego poziomu doświadczenia, wybierając szereg umiejętności. Ważnym dodatkiem są także niedostępne wcześniej elementy uzbrojenia, wśród których pojawiają się także przedmioty należące do frakcji Chaosu. Ich używanie jest ryzykowne, bo może zakończyć się nieprzewidzianymi konsekwencjami.

    Oprócz trybu solowego Chaos Rising dodaje kilka elementów do zabawy sieciowej. Przede wszystkim, rozszerzenie pozwala stanąć po stronie Chaos Marines. Twórcy przygotowali także po jednej nowej jednostce dla każdej frakcji oraz kilka niedostępnych wcześniej map i trybów rozgrywki. Pod względem graficznym produkcja przypomina bardzo pierwowzór.

    Screeny

    Na pewno kupie, nie ma co. A wy, jak sądzicie, warto czekac?

    Gdy iskra Stworzenia ożywiła członki Swarogowe, ujął dłonią młot i ukuł on Słońce jaśniejące Jego blaskiem, oraz Ziemię pod nim...

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    Lol... Dodają to, co usunęli z jedynki...Pewnie jeszcze każą płacić za to grube pieniądze :x

    A.K.A. Askorti

  3. #3
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    Czas odmrozić temat gdyż nowy Warhammer wylądował w sklepach. Według recenzenta gry-online Chaos Rising przewyższa podstawkę. Korci mnie, żeby samemu to sprawdzić.
    Jeśli ktoś z Was już w nowego warhammera pogrywa to może niech skrobnie swoją opinie.

  4. #4
    Cześnik Awatar radoxx4
    Dołączył
    Jan 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    297
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    Według mnie poprzednie części wgniatają II Serię w ziemię. Nie zapomnę tych epickich bitew z Orkami w DoW I, potem dodatek Winter Assault i GI. Osobiście najbardziej przypadł mi Dark Crusade i Nekroni a la Terminator. O Chaos rising się nie wypowiem bo zgodzę się z tym, że zabierają coś co powinno być w podstawce i jeszcze trzeba płacić!! DoW II to wg mnie bardzo dobra gra, ale marnie wypada przy poprzedniczkach!

    Z drugiej strony szkoda, że tak wspaniała seria jest niedoceniana/ mało popularna (złe skreślić) na naszym forum ;(

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    Nic nie poradzisz, że ani świat ani szalone tempo tego RTSa nie trafia do wszystkich. Nie wszyscy są dynamiczni.

  6. #6
    Cześnik Awatar radoxx4
    Dołączył
    Jan 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    297
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    Hehe racja. Ja też jakiś super dynamiczny nie jestem, ale ta gra coś w sobie ma, że jak zagrasz to coraz bardziej łaknierz krwi (wiadomo o co chodzi). Grałem w sporo gier strategicznych i to co mnie nudziło to ta ekonomia, bitwy raz na kilka godzin gry a tutaj 5 minut i walczysz o przetrwanie!
    Ku chwale Imperium!

  7. #7
    Gość

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    ja z kolei lubię rżnąć w imię wyższego dobra

    (bez podtekstów)

  8. #8
    Asuryan
    Gość

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    Waaaaaagh! Lecz niestety tylko w jedynce można kierować hordą zielonoskórych. Dwójeczka jest fajna, ale brakuje jej rozmachu, który cechował poprzedniczkę. W kampanii jest po prostu za mało punktów by zrobić armię, a kilka oddziałów to zadne wagh.. Zdecydowanie wolę kampanię Dark Crusade, czy Soulstorm z jedynki, choć w Chaos Rising też każda frakcja ma swoją własną (choć bardzo podobną do innych) kampanię. Zdecydowanie z II najlepszą rzeczą jest co-op trzech graczy, którzy za pomocą swoich bohaterów mają za zadanie wyrżnąć nacierające fale wrogów.

  9. #9
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    W dwójce, w Chaos Rising można grać orkami całą kampanię- w sumie każdą rasą poza Tau, ale w zamian doszli Inkwizytorzy ;p
    Ogólnie to bardzo mi się podobała chociaż nieco uproszczona pod względem przedmiotów względem pozostałych dodatków i podstawki.
    Dwójka jak dla mnie o wiele lepsza od jedynki jeśli ktoś lubi widowiskowe strategie z ciekawą fabułą zamiast bezsensownej rozbudowy baz jak mielismy chocby w Soulstorm- tam nie było żadnej fabuły

  10. #10
    Asuryan
    Gość

    Re: Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

    Tylko że fabuła różnych ras w Chaos Rising jest na jedno kopyto, tak samo jak w Dark Crusade - prawie niczym się od siebie nie różnią misje poszczególnych ras. Zarówno marines, jak i orkami musiałem uciekać przed gwardyjnym baneblade, by go później rozwalić za pomocą wieżyczek. To już w Winter Assault było pod tym względem lepiej. Jedynka ma nad dwójką tą przewagę, że zamiast pięciu oddziałów na krzyż można tworzyć namiastkę armii. Namiastkę, bo i w jedynce limity piechoty i pojazdów nie pozwalają w pełni rozwinąć w tej materii skrzydeł.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warhammer 40,000: Dawn of War III
    By McAbra in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 14:56
  2. Warhammer 40 000: Dawn of War -dyskusja ogólna
    By kuroi in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 20:23
  3. Dyskusja ogólna o modach do Dawn of War
    By McAbra in forum Modyfikacje do Dawn of War
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 15:52
  4. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 892
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 09:36
  5. Frakcje w Dawn of War - dyskusja
    By McAbra in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •