Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Automatyczne sterowanie miastami?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Automatyczne sterowanie miastami?

    Witam,

    Jestem nowym graczem Medieval 2 (jakieś 3 miesiące) i mam problem z zarządzaniem miastami/zamkami w całym moim imperium...Jak rozrośnie mi się kraj do powiedzmy 10-15 regionów to nie jestem w stanie ogarnąć budowania nowych budynków w miastach...

    I moje pytanie czy Wy w takiej sytuacji korzystanie z opcji "automatyczne sterowanie miastami"?
    Jeśli tak to czy robicie to tylko w podbitych krajach?

    Pozdrawiam,
    Rafał

  2. #2
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Automatyczne sterowanie miastami?

    Cytat Zamieszczone przez ToR
    Witam,

    Jestem nowym graczem Medieval 2 (jakieś 3 miesiące) i mam problem z zarządzaniem miastami/zamkami w całym moim imperium...Jak rozrośnie mi się kraj do powiedzmy 10-15 regionów to nie jestem w stanie ogarnąć budowania nowych budynków w miastach...

    I moje pytanie czy Wy w takiej sytuacji korzystanie z opcji "automatyczne sterowanie miastami"?
    Jeśli tak to czy robicie to tylko w podbitych krajach?

    Pozdrawiam,
    Rafał
    Na poczatek ustaw sobie tylko automatyczne opodatkowanie.Medieval2 to nie Rome i mozesz to spokojnie uczynic...osady rzadko sie tutaj buntuja.
    Co do rozrastania sie panstwa stosuj metode "odsrodkowa":stolice oraz prowincje niezagrozone atakiem zapelniaj wszelakimi budowlami przynoszacymi dochody a pozniej je rozbudowywuj(farmy,targowiska,porty,gildie,drogi,e tc).Zas ziemie graniczne z kolei przeznacz na uzytek armii.Przy czym nie buduj tych samych obiektow militarnych w kazdej osadzie lecz koncentruj sie na okreslonej jednostce:
    osada A(kawaleria),osada B(piechota),osada C (artyleria) i tak na przemian wzdluz granic swojego panstwa
    Dzieki takiej metodzie latwiej sie polapiesz,w ktorym regionie dysponujesz danymi jerdnostkami a takze masz do dyspozycji szeroki ich wachlarz


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach

    Re: Automatyczne sterowanie miastami?

    Można jeszcze inaczej jeśli się nie chce zawracać sobie głowy budowa w innych regionach, o tuż zamiast przejmować się gdzie co ma być, lepiej skupić się na początku tylko na kilku regionach które wygenerują nam odpowiedni dochód do wyszkolenia( jak dla mnie 3) silnych i przygotowanych na wszystko armii i przejść do bardziej "prymitywnej" taktyki czyli życia z tego co się splądruje. Taka taktyka pozwoli Ci na zajęcie się tylko podbojami i ze wszystkimi związanymi z tym sprawami(rekrutacja itp.) a ekonomią zajmą się twoje wojska bo zarobią same na siebie. Kwestią problemu pozostaje nie popełnieniu błędu na froncie oraz z utrzymaniem "normalnej" liczby żołnierzy. Natomiast rekrutacja w zdobytych miastach powinna się opierać na oddziałach porządkowych oraz zapewnienia wsparcia wojskom regularnym.

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Sterowanie
    By lamaxa in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:26
  2. Sterowanie podczas walki!
    By darkFalcon in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 21:36
  3. MODY z bardzo rozbudowanymi miastami DLA CASHUALI? EASYMODE
    By AsasynX in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 11:27
  4. bitwy automatyczne
    By jarmkow in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 16:18
  5. [ROZWIĄZANE] Automatyczne bitwy...
    By Świętowit in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •