Witam im' a noobie here;P

Jest jeden patch po załadowaniu którego cała gra chodzi dwa razy szybciej i zauważyłem grając w rage of dark gods że przy wersji 1.5 jest mniej crashów.
Znalazłem go szukając modów warhammera, do mount&blade, jako dodatek do jednego moda- Warsword.

Podaje linka:

http://ntcore.com/4gb_patch.php

Jak ktoś czuje się na siłach to powinno się ten patch polecić wszędzie i na zagranicznych stronach również.

---edit: kirlan---
Działa na inne części gry,
działa na inne gry,
działa na wiele zasobożernych programów (edytory grafiki itp)


:idea: paczowania radzę dokonać także gdy jest konflikt gry z kartą graficzną, a gra pozwala sie przełączyć na tzw tryb programowy (użycie RAM i CPU zamiast karty grafiki - np Shogun(1) )

:idea: na tym etapie Z PEWNOŚCIĄ można polecić jeśli : system jest 64 bitowy , a gry niezbyt młode ale nie zabytki (gry /programy 32 bitowe tak , 16 bitowe - raczej nie, 64 bitowe - ?)


1) Plik wypakować w dowolnym miejscu (jakaś spokojna lokalizacja by mógł tam długo leżeć)
2) uruchomić to co się wypakowało
3) za pomocą okienka które się otworzyło wybrać to co ma być spaczowane
4) spaczowany powinien być główny plik gry / programu
shogun (1) : Shohun.exe (podstawka) lub ShogunW.exe (mongol / złota edycja)
Medieval (1): Medieval_TW.exe do modów pod Kingdoms patchujemy Kingdoms.exe


Napoleon czysty i modowany: Napoleon.exe
(dawajcie mi na PW info o plikach do dalszych części i do modów - to tu wstawię)


Jeśli sie coś popsuje należy:
1) Odnaleźć w katalogu z programem plik programu (np Napoleon.EXE) i USUNĄĆ GO z SHIFTEM
2) Odnaleźć plik o takiej samej nazwie ale z rozszerzeniem . Backup (np Napoleon.exe.Backup)
3) Zmienic nazwę pliku a dokładnie: usunąć z nazwy pliku "Backup" oraz ostatnią kropkę tak żeby została nazwa pierwotna - np. Napoleon.exe - jeśli trzeba to potwierdzić że naprawdę chce się zmienić nazwę / rozszerzenie pliku.
4) Normalnie dalej używać gry

więcej: czytaj ten wątek dalej!
linki:
przebieg paczowania pod win7 - obrazki
tłumaczenie opisu patcha
testy działania

------------ kirlan -------