Bazując na Epic Campaign autorstwa Son of Romans z TWC do MOS 1.41 zrobiłem wersję kampanii Epic dla MOS 1.41 z rozszerzoną mapką.
Szybsza rekrutacja, więcej jednostek na starcie, większa sakiewka króla, poprawione wierzchowce i statystyki jednostek. Konieczne jest posiadanie MOS 1.41 z rozszerzoną mapką EMM.
Instalacja robimy kopie 4-ech podmienianych plików potem wrzucamy moda do katalogu Third_Age_3 wszystko nadpisując. Usuwamy plik map.rwm z katalogu base z data moda/world/maps/base i zaczynamy nową kampanię.
Plik w linku: http://www.sendspace.pl/file/8faf9c37f03f3d33dccdef9

Edit: To nowa wersja z 07.02.2013. Zmiany. Nowa wersja jest lepiej zbalansowana, zalecam poziom Hard kampania i Medium bitwa i wszystkie wzmocnienia dla zła. Gundabad i Orkowie z Gór Mglistych, rekrutują Pająki w prowincjach z kopalniami. W Morii zaś ci z Gór Mglistych Balrogi, w kopalniach mithrilu. Obie nacje mogą budować brukowane drogi. Kilku nacjom dałem dostęp do Master Armourer, najwyższego poziomu ulepszania pancerza. Poprawiłem bugi dla straży generalskiej w Isengardzie u Lurtza i Sarumana, oraz u Denethora w Gondorze mają teraz własne straże generalskie jak być powinno. To wynikało z błędu drobnego w kampanii Epic Sons of Romans z TWC. Jest ogólnie nieco więcej kasy, i szybszy wzrost ludności.