Strona 5 z 57 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 562

Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon[spoilery]

  1. #41
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Przecież to jest masakryczne uwstecznienie gier! Nie chcesz zeby to kretynsko wygladalo, to nie skacz. Nikt Ci nie mówi, że musisz skakać w drodze na targowisko. Super pomysl, mamy skarpe to sobie przeszkoczymy bo autorzy to sobie zaplanowali, a zaraz mamy blokade w postaci 20 cm krzaczka...

  2. #42
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Najlepiej to rozwiązali w grach Ubi (AC3/FC3), w zasadzie da się skakać, ale przy prawie każdej mniejszej przeszkodzie i tak włącza się kontekstowa animacja przechodzenia/przeskakiwania.

  3. #43
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Fawlty Towers
    Postów
    677
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Ja mam jeszcze taką nadzieję, że w trzeciej części Yennefer w końcu wróci i utrze nosa tej kasztanowłosej smarkuli co sobie Geralta przywłaszczyła! Triss w grze jest jak dla mnie strasznie irytująca swoim zachowaniem i skrytością w stosunku do wiedźmina
    No i to o czym już wspominałem, może powrót Ciri i spotkanie po latach? Bardzo lubię takie przyjemne smaczki fabularne.
    Mój dom spłonął
    I nic już
    nie zasłania Księżyca


    Pisać tylko na PW!

  4. #44
    Lena
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Skakanie ma swoje dobre strony. W Gothicu można było je rozwinąć poprzez umiejętności akrobatyczne i przemieszczać się szybciej po mapie. W przypadku konfrontacji z silniejszym wrogiem, była szansa na ucieczkę.

  5. #45
    Salvo
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Super pomysl, mamy skarpe to sobie przeszkoczymy bo autorzy to sobie zaplanowali, a zaraz mamy blokade w postaci 20 cm krzaczka...
    I znowu się nie zgadzamy
    W wieśku 2 już nie było zbyt wielu krzaczków, które trzeba było przeskoczyć. Raz, czy drugi trafił się nam jakiś korzeń, czy kamyk, ale to szczegóły. Osobiście ani razu nie odczułem potrzeby skakania (zarówno w jedynce, jak i w dwójce). W przykładowym Skyrimie nawet nie mogę sobie przypomnieć czy taka opcja była
    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Nie chcesz zeby to kretynsko wygladalo, to nie skacz. Nikt Ci nie mówi, że musisz skakać w drodze na targowisko.
    Z tym, że wielu wymaga od skakania od razu czegoś więcej, np:
    Cytat Zamieszczone przez Lena
    Skakanie ma swoje dobre strony. W Gothicu można było je rozwinąć poprzez umiejętności akrobatyczne i przemieszczać się szybciej po mapie. W przypadku konfrontacji z silniejszym wrogiem, była szansa na ucieczkę.

    A mnie akurat wkurza gdy żeby uciec muszę pokracznie skakać, zamiast biec, jak normalny człowiek


    Cytat Zamieszczone przez Profesor
    Ja mam jeszcze taką nadzieję, że w trzeciej części Yennefer w końcu wróci i utrze nosa tej kasztanowłosej smarkuli co sobie Geralta przywłaszczyła! Triss w grze jest jak dla mnie strasznie irytująca swoim zachowaniem i skrytością w stosunku do wiedźmina
    No i to o czym już wspominałem, może powrót Ciri i spotkanie po latach? Bardzo lubię takie przyjemne smaczki fabularne.
    Wolę Triss, a w przypadku smaczków smaczki, typu Regis w jedynce (rozmowa z Jaskrem + dom nocy), lub zwykłe gadanie o starych przygodach z innymi książek z bohaterami.
    Powrót Ciri byłby dla mnie czymś zrobionym na siłę, tylko dlatego, że ludzie tego oczekują.

  6. #46
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Ja mam tylko nadzieję, ze będzie więcej Sapkowskiego w tej części, niż miało to miejsce w dwójce i tak jak wcześniej napisano, sposób poruszania postaci zostanie wyrównany do poziomu jaki prezentują inne, o podobnej tematyce gry...Takie rzeczy jak skakanie, interakcja z otoczeniem, jazda konna, pływanie postacią, pływanie łodzią, przesuwanie "sposobem przedmiotów" itp....

  7. #47
    Lena
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Cytat Zamieszczone przez Salvo
    A mnie akurat wkurza gdy żeby uciec muszę pokracznie skakać, zamiast biec, jak normalny człowiek
    Zgadzam się w 100%, ale grunt to ocaleć, gdy zapomniało się zrobić wcześniej save i gdy w obliczu śmierci nastąpi konieczność ponownej gry, aby dojść do osiągniętego już momentu.
    Mam nadzieję, że jeżeli Geralt otrzyma umiejętność skakania, będzie to robił płynnie. Jeżeli jednak zostanie tak, jak jest teraz, na pewno nie będzie źle. W 2 bardzo fajnie opracowano system wchodzenia na półki skalne czy inne przeszkody, na które trzeba się wspiąć. Ładna animacja i płynność. W sumie nadaje to grze swoistego charakteru

    Nie wiem jak Wy, ale ja podczas czytania 'Wiedźmina", wyjątkowo znielubiłam Yennefer. Naprawdę wolę już Triss - jest nardziej delikatna i kobieca. Yennefer tymczasem wydaje mi się być interesowną egoistką, a Sapkowski opisując jej urodę wspomniał, że jest solidnie zmieniona. Było coś o tym, że nadal pozostało jej spojrzenie "grubaski".
    A tutaj cytat z Nonsensopedii
    Yennefer miała trudne dzieciństwo i garb, ale talent magiczny pozwolił jej trafić do Aretuzy, gdzie przez wiele lat zgłębiała arkana magii. Przy okazji podrasowali jej urodę, ale zaprzepaścili możliwość posiadania własnych dzieci i biedna czarownica popadła w kompleksy

  8. #48
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Odnośnie postaci, mi brakowało Shani z którą miałem nadzieję kontynuować znajomość z pierwszej części, a obudziłem się w ramionach... Może coś dodadzą z fabuły by medyczka mogła się pojawić?
    Shani uśmiechnęła się jeszcze śliczniej, a Jaskier znowu nabrał ochoty, by wreszcie ułożyć balladę o dziewczętach takich jak ona – niezbyt ładnych, a pięknych, takich, które śniły się po nocach, podczas gdy te klasycznie urodziwe zapominało się po pięciu minutach.

  9. #49
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    I znowu się nie zgadzamy
    W wieśku 2 już nie było zbyt wielu krzaczków, które trzeba było przeskoczyć. Raz, czy drugi trafił się nam jakiś korzeń, czy kamyk, ale to szczegóły. Osobiście ani razu nie odczułem potrzeby skakania (zarówno w jedynce, jak i w dwójce). W przykładowym Skyrimie nawet nie mogę sobie przypomnieć czy taka opcja była
    Oj było tego sporo, szczególnie w jedynce - na bagnach tak na prawde chodziło się po wyznaczonych sciezkach bo powalone drzewko; podkreslam "drzewko", było przeszkodą nie do obejscia. W W2 również sporo tego było - ten sam problem w pierwszym lesie, gdzie trzeba sciezek szukac bo nasza postac jest przybita do ziemi... Dla mnie to przybicie do ziemi jest takim zacofaniem technologicznym zaczerpniętym z gier, które ukazały się jakies 15 lat temu
    W Skyrimie było skakanie i było go dużo.

    A mnie akurat wkurza gdy żeby uciec muszę pokracznie skakać, zamiast biec, jak normalny człowiek
    To nie skacz Poza tym to tez mozna jakos rozwiązać. Chocby odpowiednią animacją i sprawieniem, ze biega sie poprostu szybciej. Z tego co pamiętam dobrze to działało w AC. Na otwartej pzestrzeni jak się chciało uciec to się biegło. Poza tym co to ma być, jazda na koniu będzie a skakanie nie?

    Nie wiem jak Wy, ale ja podczas czytania 'Wiedźmina", wyjątkowo znielubiłam Yennefer. Naprawdę wolę już Triss - jest nardziej delikatna i kobieca. Yennefer tymczasem wydaje mi się być interesowną egoistką, a Sapkowski opisując jej urodę wspomniał, że jest solidnie zmieniona. Było coś o tym, że nadal pozostało jej spojrzenie "grubaski".
    One wszystkie są irytujące, ale to Yennefer ma charakter

  10. #50
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Fawlty Towers
    Postów
    677
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon


    [quote:8zx51mwp]Nie wiem jak Wy, ale ja podczas czytania 'Wiedźmina", wyjątkowo znielubiłam Yennefer. Naprawdę wolę już Triss - jest nardziej delikatna i kobieca. Yennefer tymczasem wydaje mi się być interesowną egoistką, a Sapkowski opisując jej urodę wspomniał, że jest solidnie zmieniona. Było coś o tym, że nadal pozostało jej spojrzenie "grubaski".
    One wszystkie są irytujące, ale to Yennefer ma charakter[/quote:8zx51mwp]

    Haha, dokładnie. Po prawdzie to żadnej z nich nie mogłem polubić
    A tak poza tym, to w pierwszej części gry Triss jest bardziej podobna do Yen - przynajmniej według mojego wyobrażenia
    W drugą część niestety jeszcze nie grałem i nie mam nowego porównania. Nie mogę się zebrać
    Powrót Ciri byłby dla mnie czymś zrobionym na siłę, tylko dlatego, że ludzie tego oczekują.
    To zależy również od tego, jak poradzili by sobie z tym twórcy gry. Jednak myślę, że faktycznie nie powinni tego robić. Nie jestem pewien, czy dali by radę odwzorować Ciri tak porządnie, jak właśnie powinna być odwzorowana moja ulubiona postać
    Mój dom spłonął
    I nic już
    nie zasłania Księżyca


    Pisać tylko na PW!

Strona 5 z 57 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wiedźmin 1
    By Haller in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 257
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 08:20
  2. Wiedźmin - Modyfikacje
    By Salvo in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 22:44
  3. Słonie,płonące DZIKI,psy bojowe.
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 20:29
  4. Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2
    By Salvo in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 07:37
  5. Wiedźmin: Versus
    By Belfer in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •