Strona 7 z 57 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 562

Wątek: Wiedźmin 3: Dziki Gon[spoilery]

  1. #61
    voitek
    Gość

  2. #62
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    szkoda, że wszystkie screeny utrzymane są atmosferze bliskiego końca świata
    w Skellige też świeci słońce!!!
    Popraw podpis

  3. #63
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Polecam przeczytać jeśli ktoś zna angielski. Dobry wywiad na RPS, jutro część druga.
    http://www.rockpapershotgun.com/2013/03 ... ore-144278

    Wygląda na to, że sposób przedstawienia warstwy fabularnej jest ściśle powiązany z otwartością świata. Z tego co zrozumiałem postęp w fabule nie będzie odbywał się linearnie. Możemy robić różne rzeczy w różnych miejscach. Nasze akcje, lub ich brak może wpływać w jakiś sposób na postęp wątku głównego. Pomysł na papierze wydaje się bardzo interesujący, bo wprowadza element interaktywny w kwestii fabularnej, co w grach nie zdarza się zbyt często.

    Zastanawiam się jak to będzie wyglądało w praktyce. Skoro mam mieć swobodę podróżowania i wykonywania zadań, to w jaki sposób wpłynie to poznawanie warstwy fabularnej? Wydaje mi się, że to będzie trochę na zasadzie puzzli. W lokacji "A" robię fabularny segment "x", później wybieram się do lokacji "C" i wykonuje segment "z" a dalej w lokacji "B" segment "y". Generalnie w filmach czy książkach wątki są linearna, wydarzenia odbywają się w określonych momentach i ma to wpływ na tempo samej fabuły. Jest kilka przypadków gdzie jest inaczej, np w filmach Tarantino, czy w Paragrafie 22 i tam wyszło to genialnie. Zobaczymy jak to się wyjdzie w Wiedźminie. Jeżeli faktycznie opowieść części trzeciej będzie skupiona na samym Geralcie, osobistej podróży w głąb własnych wspomnień, poszukiwaniu sensu wydarzeń i spraw z jego otoczenia, to taka konstrukcja fabularna może się udać.

  4. #64
    voitek
    Gość

  5. #65
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Czysty marketing, zaraz będą tłumaczyć inne rzeczy . Różnica pomiędzy jeszcze nie wydaną grą, a np... Od strony reklamowej są mistrzami, czekam na przełożenie na płaszczyznę gry

  6. #66
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Sami postarali się o to że Wiedźmin III już od pierwszych zapowiedzi związany jest ze Skyrim. Ciekawe tylko po kiego niby, przecież utworzyli własną markę a Skyrim nie jest jakąś starą kultową grą coby uderzać w jakąś melancholię. Zresztą II była konkurentem Skyrim i to z tej samej "wagi".

    Nawet jeżeli lokalizacja i pierwsze screeny (zimowe klimaty) nie mają nic wspólnego ze Skyrim to przecież mogli wziąć pod uwagę że niedawno wyszła całkiem niezła gra w takich właśnie klimatach i to w dodatku gra która właściwie nie ma końca (więc każdy kto chciał się tym światem nasycił). Sami sobie rzucili kłody pod nogi a przecież mogli wybrać Toussaint, ale nie jestem obiektywny bo części dlatego że zima z pewnością sprawiła iż mam dość świata w takich klimatach. Z drugiej strony to oddając im sprawiedliwość Toussaint jest pewnie za daleko, a mini Mahakam i Brokilon już był. Ucieszyłbym się z Koviru ale tamte rejony zasługują na osobną grę no i mamy już Novigrad.

  7. #67
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Czysty marketing, zaraz będą tłumaczyć inne rzeczy . Różnica pomiędzy jeszcze nie wydaną grą, a np... Od strony reklamowej są mistrzami, czekam na przełożenie na płaszczyznę gry
    Staram się patrzeć na te sprawy optymistycznie, ale trudno ulec wrażeniu, że to wszystko tylko marketingowa ściema.

    Sami postarali się o to że Wiedźmin III już od pierwszych zapowiedzi związany jest ze Skyrim. Ciekawe tylko po kiego niby, przecież utworzyli własną markę a Skyrim nie jest jakąś starą kultową grą coby uderzać w jakąś melancholię. Zresztą II była konkurentem Skyrim i to z tej samej "wagi".
    Ale jedyną grą RPG ostatniego czasu, która odniosła duży sukces i jeszcze funkcjonuje w przestrzeni graczy jest Skyrim. Nawet Bioware przy okazji DA3 powołał się na ten tytuł. O ile Skyrim jest stosunkowo młody, to cała seria TES już ma parę ładnych lat. Czy jest kultowa, to może niech każdy sam oceni.

  8. #68
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Seria TES jest kultowa jakby nie patrzec aczkolwiek ostatnie dwa wybryki czyli Skyrim i Oblivion troche tą kultowść "podkopały"

    Wiadomo, że Wiedzmin ma swoją markę, ale popatrzcie tez troche inaczej na to. REDzi ogłaszają, że robią gre w otwartym swiecie to pierwszym skojarzeniem graczy, czy tego chcą/chcemy czy też nie, będzie własnie Skyrim. Stąd te liczne odniesienia. No i fakt, że Syrim sprzedał sie dobrze tez mówi za siebie. Co do samego pomysłu na ich otwartosc swiata to jestem zmieszany. Na chwile obecna to dla mnie twórczy bełkot coś na zasadzie: chcemy dużo, bogato, więcej, lepiej i ambitniej. Jedyne co mi sie nasuwa, to skojarzenie z Gothickiem, wspominanym na prezentacjach od REDów. Tam mimo otwartego swiata wiekszy nacisk położony był na "główny quest", a nie jak w Skyrimie na zwiedzanie swiata.

  9. #69
    voitek
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon


  10. #70
    Gość

    Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon

    Już sie nie umiem doczekać!! Dla mnie to już jest gra roku 2013

Strona 7 z 57 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wiedźmin 1
    By Haller in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 257
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 08:20
  2. Wiedźmin - Modyfikacje
    By Salvo in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 22:44
  3. Słonie,płonące DZIKI,psy bojowe.
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 20:29
  4. Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2
    By Salvo in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 07:37
  5. Wiedźmin: Versus
    By Belfer in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •