Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 160

Wątek: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

  1. #11
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Przede wszystkim to trzeba byłoby pozbyć się o połowę lasów, jest ich stanowczo za dużo.

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    214
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Tak, mi też wydaję się że jest za dużo lasów, dodatkowo powiększyłbym mapę czy coś takiego bo jakoś nie mam żadnego fun'u z gry jeśli prawie każda bitwa to oblężenie, Wasz pomysł ze stajnią szlachecką jest naprawdę świetny, tak samo jak inne pomysły tylko pytanie czy to jest wykonalne ?


  3. #13
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Tak, jest to wykonalne, jedyny problem może przynieść wprowadzenie Unii hadziackiej, bo to akurat trzeba będzie w miarę oskryptować na zasadzie reform wojskowych z EB. Pomysł ze stajnią jest już na podobnej zasadzie wprowadzony w MXL, gdzie np do budowy konnych kuszników potrzebne są koszary, stajnia i strzelnica. Do husarii najwyżej będzie potrzebny odpowiedni poziom posiadłości szlacheckiej, stajni i morze płatnerza w mieście

    Odkryłem przyczynę bugu związanego ze "skaczącą" szarżą jazdy, opis problemu w głównym wątku OiM

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Punkty 2. 3. i 5. jestem w 100% za.
    Co do połączenia trwałego Korony i Litwy to mam jeszcze mieszane uczucia i tu faktycznie lepszym było by pozostawić taki wybór graczowi.
    Jeśli chodzi o nowe budynki to pomysł świeży i ciekawy, ale aby móc wydać sprawiedliwy osąd musiałbym najpierw zagrać i na własnej skórze przekonać się co właściwie wnoszą do gry
    Nowa muzyka to kwestia gustu i to można jeszcze oddzielnym submodem dodać by kto chce brał, kto nie pozostał przy tym co jest
    No i rzecz najważniejsza, znam język rosyjski i mogę pomóc przy tłumaczeniu jeśli trzeba jeszcze w tym zakresie pomocy. Na weekend wyjeżdżam, ale od poniedziałku śmiało już mogę brać się do roboty, zatem usługi swe skromne waszmościom ofiarowywuję i jakowegoż glejtu odnośnie tej roboty na pw wyczekuje.

    "Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."
    Louis Ch. A. Desaix

  5. #15
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Obecna muzyka w paru miejscach to nawet nie utwory muzyczne, tylko fragmenty bezpośrednio wycięte z filmów, przez co słychać dialogi i akcję ze scen np: z Ogniem i Mieczem co dla mnie brzmi fatalnie ;P W Nihil Novi takie rzeczy zostaną zastąpione nowymi kawałkami, te stare dobre kawałki zostaną


    Korona i Litwa muszą być połączone, bo teraz Litwa i Korona prowadzą oddzielnie wojny, a samej Koronie pozostaje przeć na Zachód i Południe Oczywiście często bywało tak, że Litwa zawierała separatystyczny rozjem np: z Rosją, wbrew woli króla, jednak mimo wszystko powinno to być jednym państwem, a z rozwojem karier i posiadłościami szlacheckimi wręcz musi być RON zamiast podziału na Litwę i Koronę, bo inaczej obie frakcje nie byłby grywalne.

  6. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    hm wiec tak:
    1. Milo by było, gdybo mozna było rekrutować jako najemników np. Szwedzkie oddziały, tak jak to robilo Carstwo Rosyjskie, tzn chodzi mi głownie o szwedzkich muszkieterów (czy to jest możliwe w ogóle?)
    2. Było by jeszcze milej, jakby pojawiły się kozaki z renesansu. Myślę, że ktoś kompetentny bez trudu przerzuci tą gołotę z Renesans TW.
    3. Kwestie dyplomacji - po co rozwiązywać zbuntowane oddziały za cash, nie lepiej przekabacać je na swoją stronę? Innymi słowy - rokoszowe oddziały za kasiore rozwiązywały by sie, ale bezpańskie armie maruderów w całości lub prawie przchodziłyby na strone tego, kto zapłaci...
    4. No te ataki komputera. Ca za frajda rozbijac armie po 300 ludzi...Wiem że mam zbocznie na punkcie ilości ludu wojennego na bitwie, ale naprawdę, 6-8 pełnych chorągiewek wyrażnie idacych do granicy...Zreszta czytałem tutaj na forum, że w jakims modzie mapa była aż przykryta wojskami.
    5. Trzeba chyba poczekać na wersję 0.93 i tabory..jak tutaj kozakami grac...masakra A propos kozaków, może jakieś wyprawy na morze czarne? Tzn. misje tego typu, zdobądz i złup miasto te i te ( a potem je opuść).
    6. Wojska magnackie, tzn. w razie np zagrożenia i wejscia na mape XYZ jednostek danej frakcji, Hetman mógłby je wezwać (i tu od cech H. zależało by, ile i czy w ogóe pojawiały by sie takie wojska).
    7. Szkoda, że modzik nie jest pod Emipie...(bitwy morskie!!!).

    To tyle namarudzilem, nie wiem czy choć jeden z punktów jest realnym do wykonania, bo sie na tym nie znam Ale sam pomysł sub-moda jest super.

  7. #17
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekRzodkiewka
    4. No te ataki komputera. Ca za frajda rozbijac armie po 300 ludzi...Wiem że mam zbocznie na punkcie ilości ludu wojennego na bitwie, ale naprawdę, 6-8 pełnych chorągiewek wyrażnie idacych do granicy...Zreszta czytałem tutaj na forum, że w jakims modzie mapa była aż przykryta wojskami.
    ...
    viewtopic.php?f=496&t=12507

  8. #18
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Mam Twoje AI , ALE jednak dla mnie to jest troche za mało
    Chciaż teraz np atakuje mnie pospolita rzecz z 3 stron 5 ma choragwiami, jednak wolałbym powiedzmy hm...bardziej koncentryczne ataki. Mam nadziję, że jakoś sie na moje marudzenie specjalnie nie złościsz

  9. #19
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekRzodkiewka
    Mam Twoje AI , ALE jednak dla mnie to jest troche za mało
    Chciaż teraz np atakuje mnie pospolita rzecz z 3 stron 5 ma choragwiami, jednak wolałbym powiedzmy hm...bardziej koncentryczne ataki. Mam nadziję, że jakoś sie na moje marudzenie specjalnie nie złościsz
    Robiłem wersję bardziej "koncentryczną" ale mój "tester" Araven narzekał, że pasywne, a w modzie, o którym mówisz komp dostawał armię ze skryptów. W jakim to modzie są takie koncentryczne ataki, bo aż sam jestem ciekaw? Bo w Orient und Okzient raczej nie lepsze niż u mnie.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    A podesłał byś Waszmość wersje bardziej koncentryczną?
    UUU ktoś tutaj pisał chyba, ale zaponiałem gdzie.

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ogniem i Mieczem
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 169
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 23:51
  2. Ogniem i Mieczem
    By PaskudnyPludrak in forum Gry bitewne
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 19:34
  3. Spolszczenie Ogniem i Mieczem 2
    By Ensis in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •