Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 160

Wątek: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

  1. #21
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekRzodkiewka
    A podesłał byś Waszmość wersje bardziej koncentryczną?
    heh, nie mam jej na kompie, mogę Ci kiedyś podesłać to mi przetestujesz przy okazji, bo nie jestem pewien czy działa jak należy

  2. #22
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Byłbym BARDZO zobowiązany!
    A co do pytania:
    Tak Panowie macie rację AI jest kijowe w tym modzie,u mnie też Litwa zniszczyła całą Rosje i połowę Szwecij i czaii się na mnie czyli Polskę ale to szczegół.Małe armie mają,miasta puste po 4 oddziały.Jak prowadziłem wojnę z Turcją i Szwecją to powinni atakować po 2,3 pełne flagi a tu są 3 flagi ale po 5,7 oddziałów kicha,grałem w Orient und Okzident to jak Turcy ruszyli na Polskę to było zielono na całej mapie od pełnych Armij no ale to szczegół.Postaram się porobić to wszystko co pisał Piter i zobaczymy :?:

    W dyskusji o Waszmości AI

    Ps. teraz żle też nie jest, ale co za problem porozbijac te oddziały po kolei? No żaden!

  3. #23
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekRzodkiewka
    hm wiec tak:
    1. Milo by było, gdybo mozna było rekrutować jako najemników np. Szwedzkie oddziały, tak jak to robilo Carstwo Rosyjskie, tzn chodzi mi głownie o szwedzkich muszkieterów (czy to jest możliwe w ogóle?)
    2. Było by jeszcze milej, jakby pojawiły się kozaki z renesansu. Myślę, że ktoś kompetentny bez trudu przerzuci tą gołotę z Renesans TW.
    3. Kwestie dyplomacji - po co rozwiązywać zbuntowane oddziały za cash, nie lepiej przekabacać je na swoją stronę? Innymi słowy - rokoszowe oddziały za kasiore rozwiązywały by sie, ale bezpańskie armie maruderów w całości lub prawie przchodziłyby na strone tego, kto zapłaci...
    4. No te ataki komputera. Ca za frajda rozbijac armie po 300 ludzi...Wiem że mam zbocznie na punkcie ilości ludu wojennego na bitwie, ale naprawdę, 6-8 pełnych chorągiewek wyrażnie idacych do granicy...Zreszta czytałem tutaj na forum, że w jakims modzie mapa była aż przykryta wojskami.
    5. Trzeba chyba poczekać na wersję 0.93 i tabory..jak tutaj kozakami grac...masakra A propos kozaków, może jakieś wyprawy na morze czarne? Tzn. misje tego typu, zdobądz i złup miasto te i te ( a potem je opuść).
    6. Wojska magnackie, tzn. w razie np zagrożenia i wejscia na mape XYZ jednostek danej frakcji, Hetman mógłby je wezwać (i tu od cech H. zależało by, ile i czy w ogóe pojawiały by sie takie wojska).
    7. Szkoda, że modzik nie jest pod Emipie...(bitwy morskie!!!).

    To tyle namarudzilem, nie wiem czy choć jeden z punktów jest realnym do wykonania, bo sie na tym nie znam Ale sam pomysł sub-moda jest super.
    Nie marudzisz, tylko robisz to o co prosiłem na końcu pierwszego postu, czyli podajesz swoje pomysły

    1. Hmm, dzięki Tobie wpadłem na pomysł Nowy budynek o nazwie "Ambasada" czy coś w ten deseń pozwalająca na rekrutowanie oddziałów najemnych. Aby nie było za łatwo budowla mogłaby być ograniczona tylko do stolicy.
    2. To to już kwestia czy Panowie od renesansu wyrażą zgodę na użyczenie swoich prac.
    3. A to tego nie ma w Total War już od Rome? Po prostu podchodzi się dyplomatą do buntowników i ich przekupujesz.
    4. 6-8 pełnych chorągwi by znaczyło tylko tyle, że AI robi zwykły spam i co chwila tworzą się nowe armie, przez co gra jest męcząca, a nie ciekawa. Zwycięstwo nic nie znaczy, skoro zaraz na miejsce jednej pokonanej armii przybędzie pięć kolejnych. Lepiej to rozwiązać rozsądną ekonomią jaką zrobiłem do MXL, gdzie gracz nawet koło 100 tury ma problem z wystawieniem 3 pełnych armii. Tutaj chcę zrobić podobnie, plus jakieś bonusy do kasy AI, przez co komp będzie mógł wystawić trochę więcej wojo niż gracz, jednak nie będzie debilnego spamu pełnymi chorągwiami jak to wiele modów nas raczy.
    5. Ciekawy pomysł z tymi wyprawami Trzeba będzie jakoś to z czasem wypróbować
    6. Na tyle trudne, że aż niemożliwe do zrealizowania przy naszych umiejętnościach skryptowania.
    7. I całe szczęście, że nie jest! Przynajmniej będzie grywalnie, tam nie da się nawet mapy edytować. A bitwy morskie dla tego regionu są praktycznie nieistotne. Zresztą na morzu liczyła by się tylko Szwecja.

  4. #24
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Co się tyczy punktu 5. w poście CzłowiekaRzodkiewki to przecież nic nie broni aby sam gracz robił takie łupieżcze wypady (ja robię na Turków ). To już chyba kwestia fantazji samego gracza Co do wyglądu ogółem jednostek w modzie to uznałbym za mocno przyzwoite ale to tyle. Przynajmniej na mnie samym wielkiego wrażenia nie wywierają i za zaadoptowaniem takich kozaków z Renesansu też bym się podpisał, więc może warto popytać kogo trzeba? 8-)

    "Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."
    Louis Ch. A. Desaix

  5. #25
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekRzodkiewka
    Byłbym BARDZO zobowiązany!
    A co do pytania:
    Tak Panowie macie rację AI jest kijowe w tym modzie,u mnie też Litwa zniszczyła całą Rosje i połowę Szwecij i czaii się na mnie czyli Polskę ale to szczegół.Małe armie mają,miasta puste po 4 oddziały.Jak prowadziłem wojnę z Turcją i Szwecją to powinni atakować po 2,3 pełne flagi a tu są 3 flagi ale po 5,7 oddziałów kicha,grałem w Orient und Okzident to jak Turcy ruszyli na Polskę to było zielono na całej mapie od pełnych Armij no ale to szczegół.Postaram się porobić to wszystko co pisał Piter i zobaczymy :?:

    W dyskusji o Waszmości AI

    Ps. teraz żle też nie jest, ale co za problem porozbijac te oddziały po kolei? No żaden!
    Ty ale Ty teraz piszesz, że komp ma za mało wojska ogółem, czyli, że ma za małe bonusy W dodatku teraz już nie wiem czy piszesz o moim czy o oryginale

  6. #26
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    104
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Hm to troche skoplikwane, ale napisze sumarum:
    Chodzi o to, żeby atakowali w KUPIE.
    Jeśli chodzi o ilośc, to mog sobie samemu obniżyć koszty rekrutowania.
    Ps. Czy jest mozliwość powiekszenia okienek rekrutacji, a jeżeli tak, to gdzie (tj rekrutowac np 8 oddziałow na turę).

  7. #27
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekRzodkiewka
    Hm to troche skoplikwane, ale napisze sumarum:
    Chodzi o to, żeby atakowali w KUPIE.
    Jeśli chodzi o ilośc, to mog sobie samemu obniżyć koszty rekrutowania.
    Ps. Czy jest mozliwość powiekszenia okienek rekrutacji, a jeżeli tak, to gdzie (tj rekrutowac np 8 oddziałow na turę).
    Ok, wyślę Ci to AI może jutro, będzie atakowało mniej więcej tak jak chcesz, powiesz mi czy lepsze, choć wydaje mi się, że to które jest teraz w moim AI jest najlepszą wersją walki ze wszystkich AI do medka jakie widziałem.

  8. #28
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Panowie, między sobą piszcie na PW, bo zrobił się offtop.

  9. #29
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Hej!
    Bardzo ciekawie zapowiadający się sub-mod!
    Na tą chwilę nic doradzić nie mogę ale po wydaniu swojego moda na Empire ściągnę sobie i OiM2.
    Trzymam za was kciuki!
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  10. #30
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    W jednym submodzie do SS były fajne budynki, np. Trybunał, dawał bonus do prawa w całym państwie, do zbudowania tylko w stolicy. Można by pomyśleć o takich super budynkach dających bonusy w całym państwie, ale bardzo drogich. Np. ów Trybunał albo Sąd Królewski, czy Królewszczyzny, bonus do podatków jako odzwierciedlenie majątków króla z których 1/4 szła na wojska kwarciane w Rzeczpospolitej.
    Edit: Jak mi naprawią monitor, muszę wrzucić OiM2 z najnowszym patchem. Bo ostatnio grałem na 9.1.

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ogniem i Mieczem
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 169
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 23:51
  2. Ogniem i Mieczem
    By PaskudnyPludrak in forum Gry bitewne
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 19:34
  3. Spolszczenie Ogniem i Mieczem 2
    By Ensis in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •