Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 160

Wątek: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

  1. #41
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Żeby rezultat nie był taki, iż nasze podwórko zostanie rozwinięte znacznie, a reszty ledwo zaczęte.



  2. #42
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    To widzę, że może z tego wyjść naprawdę dobry mod, jak choćby z 70% z tego co zaproponowane wejdzie w życie, a propos Mietek 77 jest w waszej ekipie?
    Samick jak Rosjanie zobaczą co my zrobiliśmy to nie chcąc być gorszymi sami zabiorą się za "podkręcanie" innych państw, a zwłaszcza swojego.
    Ja jeszcze w tego moda nie grałem, bo chcę poczekać na jakąś pełniejszą wersję gry. Wcześniej bardzo dużo grałem w bete renesans i wolę trochę poczekać aż OiM nabierze pełniejszych kolorków. Myślę, że za parę miesięcy będzie można go odpalić

  3. #43
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    @Stary Marcin
    [spoiler:1xlbwtpe]Zabiłeś mi Wasze niezłego ćwieka samemu przepraszając za offtop a mnie zadając pytanie nie związane z tematem
    Co zaś się samego pytania tyczy to jestem przeciętnym zjadaczem chleba i w BC gram bez submodów, klimat mnie tak wciągnął iż nic więcej nad to dla mnie się nie liczy praktycznie A Jeśli odjąć sobie trochę z kiesy na starcie kampanii to też jest i trochę weselej. Ot tyle! Obawiam się, że nie pomogłem Jednak zacny Araven w temacie o BC umieścił link do submoda i może warto to sprawdzić, sam może nawet się skusze bo już czuje chęć bitewnej podróży na wschód [/spoiler:1xlbwtpe]
    @ordenus22
    Słuszna uwaga co do samego moda OiM, chyba zapominamy, że nie dostaliśmy jeszcze od naszych wschodnich przyjaciół ukończonej wersji tylko bete

    I co to przeszkadza, że Polak chce grać jak najwierniej odwzorowaną Rzeczpospolitą? Bo to szczególnie dla grania poprawioną Polską powstaje ten mod. Reszta nacji może zostać do grania na podstawce. Na razie najważniejsze, że coś się dzieje lub ma dziać oby z jak najlepszym skutkiem

    "Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."
    Louis Ch. A. Desaix

  4. #44
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez ordenus22
    Samick jak Rosjanie zobaczą co my zrobiliśmy to nie chcąc być gorszymi sami zabiorą się za "podkręcanie" innych państw, a zwłaszcza swojego.
    Miło by było. Pytanie czy to co oni stworzą będzie kompatybilne z tym co KAM&friends zrobią i czy będzie miało to balans.

    Cytat Zamieszczone przez Solve Lind
    I co to przeszkadza, że Polak chce grać jak najwierniej odwzorowaną Rzeczpospolitą?
    Chwali się takie podejście, a przy okazji przypomina o umiarze.

    Cytat Zamieszczone przez Solve Lind
    Bo to szczególnie dla grania poprawioną Polską powstaje ten mod. Reszta nacji może zostać do grania na podstawce.
    Skoro chcesz grać tylko jedną nacją, to nic dziwnego że Tobie to nie przeszkadza.



  5. #45
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Samicku, nie czytałeś wątku dokładnie. Submod powstaje dlatego, że Rosjanie mieli taką, a nie inną wizję RON, z którą wiele osób się nie zgadza. OiM jest w fazie bety i przejdzie jeszcze pełno zmian, jednak można być praktycznie pewnym, że Rzeczpospolita pozostanie podzielona i nie będzie żadnych charakterystycznych smaczków, które utrudniłyby grę na naszym rodzimym podwórku.

    Zresztą to jest idea tego submoda, poprawienie RON, ale i oddanie trudy władania tym państwem, nie zrobienia z niego hiper ultra wypasionej potęgi. RON będzie jedną z najtrudniejszych nacji w grze.


    Co się tyczy reszty państw to właśnie wychodzi, że nie czytałeś postów w tym wątku, bo napisałem, że z czasem inne frakcje też zostaną zrobione. Po prostu Rosjanie dalej rozwijają moda, a byłaby szkoda, gdyby co każdy ich patch trzeba by bylo robić każdą nację od nowa. Nasze RON i ich RON różni się bardzo, więc póki co skupiamy się tylko na tej jednej nacji, bo łatwiej będzie można osiągnąć kompatybilność z patchami do podstawowego OiM.


    Wolę robić projekt drobnymi, pewnymi krokami niż porwać się z motyką na słońce i robić całego moda w zasadzie od podstaw. Jak chcesz szybciej inne państwa to zapraszam to ekipy i nie jest to żaden uszczypliwy tekst, a prawdziwe zaproszenie. Nihil Novi się na tym opiera, coś się komuś nie podoba to niech sam coś z tym zrobi. Obecnie ekipa liczy 3 ludzi i nie wiem czy to się szybko zmieni. Dlatego jak ktoś chce submoda szybciej lub liczy na zrobienie czegoś czego nie zawarłem w pierwszym poście to niech poczyta poradniki i wspomoże nas. To jest dużo łatwiejsze niż może się wydawać.

  6. #46
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Zgłaszam tylko swoje uwagi, a to co zrobicie... to już inna para kaloszy.

    Wolę robić projekt drobnymi, pewnymi krokami niż porwać się z motyką na słońce i robić całego moda w zasadzie od podstaw. Jak chcesz szybciej inne państwa to zapraszam to ekipy i nie jest to żaden uszczypliwy tekst, a prawdziwe zaproszenie
    Przemyślę zaproszenie.

    Pisałeś gdzieś o tym, że udało Ci się wzmocnić husarię (a może to nie byłeś Ty...). Trzeba pamiętać, by razem z zajefajnością szły duże koszty szkolenia (koszt uzbrojenia 25 piechurów = koszt 1 husarza) oraz utrzymania (potrzebne były dobre konie, które często tracono w starciu oraz kopie).

    Przyjrzałem się statystyką i zauważyłem, że piechota niemiecka cudzoziemskiego autoramentu jest lepsza od tej (szeroko pojętej) narodowego. W strzelectwie ich przewaga wydaje się oczywista, ale nic a nic nie ustępuje w walce wręcz. Ten fakt należałoby zmienić i pogorszyć zdolności obrony i ataku podczas walki wręcz.



  7. #47
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Tak, to ja pisałem o poprawie husarii, bo eksperymentowałem z atrybutami i innymi dodatkami. I także za każdym razem podkreślałem o podwyższeniu kosztu husarii Co do reszty posta to odniosę się jutro, bo przyznam że akurat w pewnych kwestiach mam niepewności, a przyda mi się pomoc i rada.

  8. #48
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Cytat Zamieszczone przez Solve Lind
    Bo to szczególnie dla grania poprawioną Polską powstaje ten mod. Reszta nacji może zostać do grania na podstawce.
    Skoro chcesz grać tylko jedną nacją, to nic dziwnego że Tobie to nie przeszkadza.
    Oj waszmość, odsyłam do słownika j. polskiego. Szczególnie nie oznacza "tylko i wyłącznie". Chciałem jedynie zauważyć, że o ogólny balans wszystkich frakcji i statystyki ich jednostek dbają Rosjanie. Po owego submoda sięgnę przez wzgląd na zmiany w RON. K A M 2150 sam już wytłumaczył, że reszta przyjdzie być może z czasem.

    "Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."
    Louis Ch. A. Desaix

  9. #49
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Definicjom ze słowników przeciwstawie dotychczasowe wypowiedzi i znajomość życia. Tyle w temacie.

    Pytanie będące w luźnym związku z submodem: autorzy mają zamiar dorzucić dodatkowe nacje? Ta bezpaństwowa pustka na wschodzie działa mi odrobinę na nerwy.



  10. #50
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Ogniem i Mieczem II: Nihil Novi

    Zobaczymy co tam twórcy OiM maja w planach ;P Ale fakt, jak nic nie dodadzą sami, a w nas ciągle będzie jakaś motywacja i wolny czas to trzeba będzie coś pomyśleć o tych pustkowiach.

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ogniem i Mieczem
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 169
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 22:51
  2. Ogniem i Mieczem
    By PaskudnyPludrak in forum Gry bitewne
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 18:34
  3. Spolszczenie Ogniem i Mieczem 2
    By Ensis in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •