Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Age of Wonders III

  1. #1
    voitek
    Gość

    Age of Wonders III

    Seria Age of Wonders nigdy nie dorównywała popularnością konkurencji spod szyldu Heroes of Might & Magic czy Disciples, ale dorobiła się grona wiernych fanów, o czym najlepiej świadczy fakt, że po blisko 10 latach od premiery Age of Wonders: Magia Cienia (2003) wciąż znaleźć można chętnych do zabawy w sieciowym trybie multiplayer. Deweloperzy ze studia Triumph nie zapomnieli jednak o swoim dziele i przy wsparciu tajemniczego „partnera” pracują nad pełnoprawną kontynuacją cyklu.
    Zapowiedziana oficjalnie wczoraj gra Age of Wonders III łączyć ma najlepsze elementy pierwowzoru z nowymi rozwiązaniami, w tym chociażby trójwymiarowym środowiskiem graficznym. Gracze mogą więc liczyć na ciekawy miks strategii oraz cRPG, przy czym według wyjaśnień twórców, ten drugi element zostanie gruntownie przemodelowany.

    „W Age of Wonders III przewidujemy utrzymane w stylu RPG klasy przywódców fantastycznych imperiów. Dla przykładu, jako goblin-teokrata będziecie mogli zbudować własne święte imperium, rekrutować małych, goblinich krzyżowców albo urocze, skrzydlate goblinie anioły z płonącą bronią, i prowadzić wojny z waszymi pogańskimi wrogami. Chcemy, by gracze mogli wybierać spośród wielu różnych stylów gry, bez ograniczeń narzucanych przez powszechne w fantasy stereotypy jak „Wszystkie Gobliny Są Złe”” - podkreśla Lennart Sas, dyrektor ds. dewelopingu w studiu Triumph.

    Twórcy obiecują m.in. rozległy, uszczegółowiony, a przede wszystkim dynamicznie zmieniający się świat fantasy z mnóstwem lokacji do odwiedzenia oraz ciekawych postaci do spotkania. Kampania główna pozwoli opowiedzieć się po jednej z dwóch stron – Wspólnoty Imperium lub Rady Wysokich Elfów. Nie zabraknie także zupełnie nowego sposobu rozgrywania taktycznych bitew oraz w pełni funkcjonalnego trybu multiplayer, który pozwoli na zabawę z udziałem żywych przeciwników.

    Premiera Age of Wonders III zaplanowana została na jesień. Gra ukaże się w wersji na komputery PC i trafi do dystrybucji cyfrowej (za pośrednictwem platform Good Old Games oraz Steam). W niektórych krajach planowane jest również tradycyjne, pudełkowe wydanie.





    Gry-online.pl



    [youtube:vhjxciup]http://www.youtube.com/watch?v=BHdojrcu61E[/youtube:vhjxciup]

  2. #2
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Age of Wonders III

    Yeah, wreszcie!!! Nawet mój nick jest zainspirowany jednym z bohaterów AoW II, piękne czasy gimnazjum.

  3. #3
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Age of Wonders III

    Również nie mogę się doczekać Jestem wielkim fanem obydwu części Age of Wonders, tyle godzin spędziłem przy tej zacnej serii, świetny fantastyczny klimat, na które składała się muzyka oraz taka jakby to ująć, bajeczna grafika, bardzo mnie ucieszyła wieść o powrocie jednej z moich ulubionych gier.

    Niech żyje Gwardia!

  4. #4
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Age of Wonders III

    Hehe i to mnie cieszy.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #5
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Age of Wonders III

    Dużo grałem w AoW 1 ale nigdy wymiataczem w nim nie byłem. Lubiłem klimat i ilość opcji w tej grze. Dlatego też z znajomym bardzo się ucieszyliśmy na wieść, że po tak długim czasie powstanie 3-cia część. Dużo zmian zaszło i gra teraz będzie niestety (dla mnie) bardziej przypominać cywilizację aniżeli serię Hirołsów czy Disciples. Twierdzę to na podstawie ostatniego filmików jakie pokazano



    Ciekawym jest fakt, że wygląda na to iż każda klasa będzie miała własny rooster jednostek (a nie tylko 1-2 dodatkowo do regularnego roostera jednostek rasy). Co najciekawsze devsi w swoich Journal'ach opisują narzędzia jakie udostępnią moderom .

    Z tego co wiem jeszcze jakiś czas temu szukano polskiego menadżera społeczności. Może ktoś się skusi?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Sanvone ; 17-04-2014 o 00:53

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  6. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Age of Wonders III

    Na Wondersów czekam. Nawet w tej chwili mam na dysku zainstalowaną 2 i pogrywam w nią.
    Niestety nie podoba mi się to że wszystkie turówki zatracają cześć swojego klimatu, rozwiązań unikatowych dla nich na rzecz jedynej słusznej drogi.
    Disciples 3 to rozczarowanie okrutne. Heroesi 6 mi się nie podobają, nawet nie ukończyłem jednej kampanii. Nie ogarniam w nim nawet jak odpalić bitwę pojedynczą.
    Serii Cywilizacji nie polubiłem ale zamierzam kupić jak wyjdzie część 5 w edycji całościowej. ( za danie naszych do grywalnych).
    Materiałów o nadchodzących cudach nawet zbytnio nie przeglądam, aby się nie denerwować i nie rozczarować.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #7
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Age of Wonders III

    Najnowszy 30min gameplay tym razem z perspektywy klasy Czarodziejki (niestety pierwsza część tylko w języku niemieckim):

    Gra moim zdaniem wygląda na tak dopracowaną jak Rome2 w dniu premiery Są drobne bugi widoczne oraz cięcie materiału (najpewniej demo nie jest płynną całością, a tylko paroma momentami) + dość długi loading i czasy reakcji. Ale to mnie tak bardzo nie martwi ponieważ mają jeszcze od 2-4 miesięcy na produkcję tej gry. Generator postaci naprawdę sympatyczny - chyba pierwszy raz się z czymś takim spotykamy (a przynajmniej moja osoba). Bardzo spodobała mi się prostota i czytelność chorągwi poszczególnych graczy/postaci. Smocza rasa zapowiada się bardzo oryginalnie (fakt, że ich podstawowa jednostka (Hatchling) po wbiciu maksymalnego poziomu przeobraża się w inną jednostkę). Ciągle jednak nie podoba mi się możliwość budowania własnych miast z Cywilizacji - nadzieja, że custom mapy będzie można tak sobie ustawić by zagęszczenie miast było odpowiednio wysokie by nie doszło do tak mocnego przejścia tej gry w 4x. Śledzę sobie też oficjalne forum i pewna osoba zwróciła już uwagę na bardzo dobry balans upkeepu jednostek -> jednostki T3 i T4 kosztują odpowiednio 2x więcej względem poprzedniego tieru. W efekcie powinno to przyciąć motyw, że tylko jednostki z wyższych tierów są opłacalne.
    Pozdrawiam

    P.S Link poprawiony
    Ostatnio edytowane przez Sanvone ; 17-04-2014 o 00:52

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  8. #8
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Age of Wonders III

    Ale ten temat przycichł, pomimo pozostania tylko miesiąca do daty premiery Czyżby zainteresowani zapomnieli i nieśledzili :shock: :?:

    Od ostatniego posta doczekaliśmy się pojawienia gameplayów klas Rogue (kliknij tutaj) i Archdruid (i tutaj). W tym drugim filmiku widać już menu, generator map jak i płynny gameplay. Dlatego też jestem skłonny uwierzyć twórcą gry, że gra jest już gotowa i obecnie jedynie jest poprawiana i lokalizowana. Z tego co ogłoszono na facebooku to Techland zajmie się wydaniem tej gry w naszym kraju. Cena z tego co patrzyłem na allegro waha się od 89zł za wersję podstawkę cyfrową aż po 129zł za pudełkową kolekcjonerkę. Jestem mile zaskoczony tak przyjazną ceną jak za tak dobrze zapowiadającą się grę 8-). Osobiście skuszę się na kolekcjonerkę bo zależy mi na soundtracku jak i obszernym podręczniku i księdze armii (będzie znowu co na wc poczytać. A jak! ) Jakiś czas temu przeprowadzono beta testy, a filmiki z nich można znaleźć na youtubie choć niestety jest to w języku niemieckim i dotyczy tylko kampanii dla pojedynczego gracza. Fabularnie jest ciekawie bo gramy dziećmi bohaterów z 1-wszej części.

    Jeżeli ktoś jest zainteresowany to właśnie skończyłem robić podcast (klinij tutaj) w którym opowiadam o tej grze + podsumowuje kilka ciekawostek dotyczących mechaniki, które wyhaczyłem na oficjalnym forum, kiedy w tle widać pokaz grafik i screenów z gry.

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  9. #9
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Age of Wonders III

    Ja się zastanawiam którą wersje kupić. Ze stema czy naszą pudełkową.
    Najbardziej bym chciał by nasz pudełkowa była połączona ze stemem.
    Jak pisałem wyżej, nie przeglądałem się specjalnie by się nie rozczarować.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #10
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Age of Wonders III

    Ja już zamówiłem sobie kolekcjonerkę z tej samej strony co R2TW bo jest za śmieszne pieniądze jak na świeżą kolekcjonerkę. Teraz trochę żałuje bo na dniach YT'ber imieniem RockAlone2k zrobił materiał o tej grze (i wyczuwam znowu obiecanki cacanki tak jak to było z Rome2), w którym wspomniał o fakcie, że na polskiej wersji pudełkowej gry znajdzie ikonka jego patronatu nad grą. No ale jako, że rączki mam to takie pudełko zawsze można tuning'ować . Pomimo całej swojej niechęci do wyżej wspomnianego pana, materiał ze względu na samą grę jest wart obejrzenia moim zdaniem. Jedyne co mnie zastanawia to fakt, czy będzie można nieco zwolnić szybkość animacji podczas walki.

    Jestem już pewien, że swoją pierwszą grę z kumplem stoczę jako Dwarf Warlord (dosyć standardowe podejście) by poznać lepiej grę. Mam nadzieję, że krasie będą na tyle twarde by ewentualne błędy jakoś bardzo się na mnie nie mściły, a betatesterzy z oficjalnego forum ogólnie przyznają iż tempo bitwy jest duże i oddziały szybko potrafią znikać. Jeżeli ktoś chce to mogę zamieścić tutaj po premierze link do swoich materiałów z gry, jeżeli ktoś byłby zainteresowany. Czy wy macie jakiś faworytów co do gry poza kampanią po raz pierwszy ?

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Age of Wonders: Antologia
    By Princeps in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 18:07
  2. [Rome 2] Seasons&Wonders Free-LC
    By Grogmir in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •