Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

  1. #1
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

    Witam, dawno nie grałem w nic z total war i nie mogę za bardzo znaleźć jasnej i przekonywującej odpowiedzi na moje pytanie... a mianowicie, po w praktyce więcej gwiazdek genkowi w shogun 2 ops: Genek z 5 gwiazdkami będzie dodawał jednostkom więcej morale, jakiś cech typu: atak, obrona Po prostu nie wiem jaką świtę wybierać, czy lepiej kogoś kto daje morale dla jednostek czy kogoś kto podwyższa dowodzenia genkowi...

    ps. gdybym rozgrywał bitwy w automacie, to wiadomo, że gwiazdki mają duże znaczenie.. a tak to szczerze na razie tylko dostrzegam, że odblokowują umiejętności, które to są bardzo pomocne.

    Visca el Barca!!!

  2. #2
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

    One głównie wzmacniają samą straż przyboczną, dodając mu +1/2 do ataku/obrony/szarży, itp, albo ogólnie ruch na mapie kampanii (+10/20/30 do ruchu, + ileś do posłuchu). Zależy jak wybierasz, genek jest albo dobry w "podbijaniu na mapie" albo jest lepszym kilerem w bitwie.
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

  3. #3
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

    Z tego co widzę to za 3 gwiazdkę jest + 1 morale, za 4 +2 morale... i tyle. Reszta to dodatkowe umiejętności, cechy i świta.

    Visca el Barca!!!

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    187
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

    W S2 gwiazdki oznaczają tylko poziom generała. Morale (jak i inne bonusy do statystyk) zależą od tego jakie ma wybrane "skille", jaką ma świtę i cechy. Są umiejętności jak np +1 do dowodzenia podczas ataku (itp) co chyba wpływa na wylosowanie lepszej mapki/korzystniejszej pozycji startowej podczas bitwy dla ciebie.
    Bodajże tak to działa

  5. #5
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

    Cytat Zamieszczone przez nowy2142
    W S2 gwiazdki oznaczają tylko poziom generała. Morale (jak i inne bonusy do statystyk) zależą od tego jakie ma wybrane "skille", jaką ma świtę i cechy. Są umiejętności jak np +1 do dowodzenia podczas ataku (itp) co chyba wpływa na wylosowanie lepszej mapki/korzystniejszej pozycji startowej podczas bitwy dla ciebie.
    Bodajże tak to działa
    przeczytaj post wyżej...

    Co do tego +1 do ataku, to jeżeli tak twierdzisz to w takim razie jeśli masz więcej gwiazdek(+1 do ataku, to nic jak dodatkowa gwiazdka podczas ataku) to też niby powinna być losowana lepsza mapka, pozycja itd... a jakoś tego nie zauważyłem

    Visca el Barca!!!

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    187
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

    Z taką "teorią" spotkałem się gdzieś na TWC ale nie znalazłem potwierdzenia tych informacji.
    Nie zauważyłem twojego poprzedniego posta i również nie zauważyłem żeby same gwiazdki dawały morale. Może patrzysz na daymio i tylko w jego przypadku tak jest? W sumie jak nie uderzasz na poziom legendarny to nie masz co się tak wgłębiać w grę.

  7. #7
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów

    ja gram tylko na legendarnym, lecz to nie ważne, lubię wiedzieć w 100% w co gram, a dawno nie grałem w żadnego total war więc mnie "zamuliło".... akurat z tym morale to patrzyłem na daymio, ale dlaczego to ma nie działać w stosunku do innych genków? Sprawdzę jutro, ale chyba patrząc na daymio porównywałem też z innym genkiem... i genek miał 3 gwiazdki i +1 do morale, nie wnikało to chyba z cech ani świty, a daymio przed awansem miał też + 1 a po(na 4 gwiazdkowego gena) miał +2 i też nie wynikało to z cech czy świty... ale jutro dokładnie to sprawdzę.

    edit-

    Dziwne, miałeś rację z tym morale... z 3 gwiazdą daymio dostaje +1 morale dla wszystkich pod jego dowództwem, z 4 + 2 morale, a zwykli genkowie nie... dziwna zależność szczerze nie rozumiem dlaczego tak akurat jest...

    Visca el Barca!!!

Podobne wątki

  1. Portrety możnych, generałów i księżniczek
    By Profesor in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 19:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:37
  3. Wpływ dowodzenia
    By Kamulec in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 22:48
  4. Rekrutacja Generałów
    By Celairistannen in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 12:08
  5. [ROZWIĄZANE] Pobożność generałów.
    By Witold in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 20:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •