Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Warlords 3 Battlecry

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Minas Morgul
    Postów
    285
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Warlords 3 Battlecry


    Trzecia już część serii gier strategicznych z elementami cRPG rozgrywających się w przepełnionym magią świecie fantasy
    Etheria. Tym razem gracze mogą wziąć udział w wielkiej wojnie, jaka toczy się pomiędzy zjednoczonymi rasami północy i południowym Imperium Ssrathi. Konflikt ten wybuchł, ponieważ kupcy Selentine, powodowani rządzą zdobywania nowych źródeł dochodu, zboczyli ze swych stałych tras handlowych i za Południowymi Morzami odkryli nowe ziemie zamieszkiwane, przez wężopodobnych mieszkańców, którzy nazywali siebie Ssrathi, a swój kontynent Keshan. Na pozór wydawało się, że są to prymitywne stworzenia, dlatego też kupcy bez ogródek zabili pierwszych Ssrathi i odebrali im ich dobra. Stało się to początkiem straszliwej wojny, gdyż później okazało się że Ssrathi władają potężnymi magicznymi mocami, ich Imperium jest ogromne, a włada nimi Iriki, szaman-król, którego boją się nawet bogowie. Gracz może wybrać jedną z owych dwóch stron konfliktu i doprowadzić ją tryumfu.



    Łącznie w walce spotkamy szesnaście różnorodnych ras, o cztery więcej niż to miało miejsce w części drugiej. Nowe nacje to: Plaguelords, Ssrathi, Swarm, ludzie zaś zostali podzieleni pomiędzy dwa ugrupowania, Knights oraz Empire. Rzecz jasna wiąże się z tym wprowadzenie licznych nowych jednostek bojowych oraz nowych budynków. Podobnie jak w częściach poprzednich znaczącą rolę w grze odgrywają Herosi, którzy stopniowo rozwijają swe umiejętności stając się coraz potężniejszymi wojownikami. Liczba klas owych bohaterów powiększyła się o osiem nowych i teraz liczy dwadzieścia osiem, można też rozwinąć Herosa ponad 50 poziom. Znacznie poszerzono też system magiczny, który obecnie składa się z ponad 130 różnych zaklęć podzielonych pomiędzy trzynaście sfer magii.

    W Warlords: Battlecry III pojawiają nowe rodzaje terenu, m.in. teren wulkaniczny, dżungla, ruiny i podziemne jaskinie, a także nowe smoki. Gracz może wyprodukować sześć typów smoków o odmiennym kolorze, każdy z unikalnymi umiejętnościami i śmiercionośnym oddechem. Ponadto znajdziemy tu zaimplementowany edytor map, a rozgrywkę umila nam nowa, nastrojowa ścieżka dźwiękowa.

    Gra warta polecenia dość wiele godzin spędziłem z tą grą. Jeden minus tej gry to ciężko się połapać w kampanii. Nie wiadomo o czym mówi fabuła. Posiada bardzo dużo odmiennych ras, cech bohatera, umiejętności, jednostek i wiele innych rzeczy.
    "Myślałem, że to jakiś nick wymyślony, a tu się okazuje, że to imię Wojtek tylko, że napisany przez v!" - nazgul3456 po odkryciu, że nick moderatora voitek to imię.

  2. #2
    Asuryan
    Gość

    Re: Warlords 3 Battlecry

    Jedyny minus tej gry to brak zakończenia kampanii. Już lepiej pod tym względem wyglądała II część serii.

  3. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Warlords 3 Battlecry

    Swego czasu grałem w to naprawdę dużo. Niestety płyta gdzieś się zapodziała na przestrzeni lat.
    Pamiętam jak spisywałem do zeszytu umiejętności wynikające z połączenia rasy i profesji.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Warlords 3 Battlecry

    Ach, gra dzieciństwa. Pamiętam, gdy grałem pierwszy raz kampanię za pomocą Minotaurów. Spory minus gry to była kampania, która powodowała, że jak np. gram Rycerzami, a podbiję ziemie należącą do Rycerzy powoduje utratę tej frakcji jako grywalną, póki nie poprawię sobie z nimi stosunków.
    Anyway, gra świetna, muzyka i fabuła. Z chęcią ujrzałbym z tej gry moda pod Medieval 2

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #5
    Asuryan
    Gość
    Gra ukazała się niedawno na steam. Według mnie warto wrócić do tej klasyki, czy tym bardziej zapoznać się z tytułem, jeśli wcześniej nie mieliście okazji tego uczynić. Jedyny ewentualny minus tej wersji, to brak języka polskiego.

  6. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja na pewno się skuszę, ale poczekam do jakiejś świątecznej obniżki ceny.
    Choć to wyda się dziwne to lepiej grało mi się w dwójkę gdzie była wielka mapa świata i z terenami neutralnymi i wieżami (startowe tereny innych nacji) których podbicie pozwalało kierować tamta rasą.

    W trójce mamy fabularną fabularną mapę kampanii, i niestety ucieka swoboda rozgrywki , bo zaczynamy w tym samy miejsce więc kampania jest ta sama dla każdej rasy.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #7
    Asuryan
    Gość
    To podobnie jak w Dawn of War. Bardziej podobała się mi kampania Soulstorm z jedynki, niż Retribution z 2. Co więcej kampania w dwójce Warlords Battlecry, ma zakończenie po podbiciu wszystkich terenów. W trójce po zakończenie wątku fabularnego jest podobne do skończenia krótkiej kampanii w RTW. Można niby grac dalej, tylko po co.

  8. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jak to poco? By podbić cała mapę, ale ja tak zrobiłem tylko ze 3-4 razy.

    A wracając do WC3 to ta liniowa kampania jest do zagrania na raz, a rozwiązanie totalwarowe z 2 bardziej skłania do rozgrywki jeszcze raz inna rasą. Bo nasze okoliczne prowincje są inne (inne bonusy za kontrolę).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #9
    Asuryan
    Gość
    Pisałem o trójce. Tam wykonanie wszystkich scenariuszy oprócz satysfakcji nic nie daje, tym bardziej że część z nich jest powtarzalna.

    W dwójce to i ja podbiłem wszystkie tereny - demonami

Podobne wątki

  1. Samuraj Warlords beta 8
    By szwejk in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2020, 13:46
  2. **Released: '300 Warlords of Sparta**.
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 12:38
  3. Age of Warlords
    By X71 in forum Medieval, Vikings Invasion
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 04:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •