Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Kara kulturowa

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Kara kulturowa

    Ciekaw jestem jakie metody stosujecie by zmniejszyć ten czynnik lub go olewacie po prostu 8-)
    Wiadomo że znika on po rozbudowaniu zarządu na "swój", (jednak niestety nie da się go zniszczyć i zbudować własnego tylko trzeba czekać aż miasto wskoczy na wyższy poziom) oraz przez burzenie pojedynczych budowli (tu jednak nie jestem chyba pewny czy tak jest- nie pamiętam już ).

    Ja robię tak:

    Duże miasta- przeważnie wsadzam tam szpiega, co informuje mnie o liczbie ludności przed podbiciem i kiedy byłoby w stanie wskoczyć na wyższy poziom, jeżeli niewiele brakuje to nie wyrzynam ludności (wtedy kara utrzyma się bardzo długo) tylko staram się je jak najszybciej rozwinąć

    Wiochy- wybijam ludność i zostawiam większy garnizon aż się populacja odrodzi

  2. #2
    Maharbal
    Gość

    Re: Kara kulturowa

    Moim zdaniem dość skopany element, dobrze, że w Medievalu II nie ma czegoś takiego. M.i.n. ,,dzięki" tej karze kulturowej niektóre miasta podbija się dwa razy-raz dla zdobycia, a drugi dla zgaszenia buntu :x A jeśli miasto jest w dodatku daleko od stolicy to już w ogóle kiepsko.

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    To by nie było takie złe gdyby była możliwość natychmiastowej nadbudowy lub zniszczenia zarządu co umożliwiłoby niewielkim kosztem pozbycie się problemu.

  4. #4
    Maharbal
    Gość

    Re: Kara kulturowa

    Od budynku rządcy zależy wygląd miasta na mapie. Kara kulturowa to kwestia budynków(niestety, niektórych nie można wyburzyć). Osobiście w mojej obecnej kampanii(Seleucydzi) burzę nie do końca rozwinięte świątynie obcych nacji(np: 1-poziomową świątynie Baala), a zostawiam te na ostatnim stopniu rozwoju(rzymskie panteony). Na burzenie innych i zastępowanie ich nie znajduję ochoty(najlepiej, gdy mogę je nadbudować).

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    Cytat Zamieszczone przez Maharbal
    Od budynku rządcy zależy wygląd miasta na mapie. Kara kulturowa to kwestia budynków(niestety, niektórych nie można wyburzyć).
    No też tak myślałem początkowo, ale ktoś mi pisał na forum, że po rozbudowie budynku rządcy znika kara kulturowa i faktycznie tak jest, można mieć wtedy budynki innych nacji, a kary nie ma ani jednego procenta. Sprawdzałem Więc można albo zmniejszyć (mniej więcej 5% = 1 budynek) lub rozbudować zarząd (wtedy od razu 0% kary)

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    Jak nie mozesz rozbudowac zarzadu a nie chcesz wszystkiego burzyc albo wybijac ludnosci to bardzo pomaga zbuzenie obcej swiatyni i postawienie wlasnej, na poczatku to zaboli (jak np. wlasnie zniszczona obca swiatynia byla na 3 poziomie to szansa zamieszek gwaltownie roznie) ale w perspektywie kilku tur sie oplaca.

    Pomaga tez dobor odpowiedniego zarzadcy.
    SomeBodyElse

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    Zawszę tak robię i nie powiem że mi to bardzo pomaga. Kara kulturowa wynosi przeważnie-45%. W małych wioskach jest to odczuwalne gdyż nie ma czym aż tak zmniejszyć (budowle mało dają, tylko garnizonem można to nadrobić). A w dużych miastach gdzie jest więcej ludzi to jest większa nędza i jeżeli nie wyrżniesz ludności to 45% kary kulturowej to gwóźdź do trumny w połączeniu z 30-40% nędzy

  8. #8
    Maharbal
    Gość

    Re: Kara kulturowa

    Cytat Zamieszczone przez Mavrug
    Zawszę tak robię i nie powiem że mi to bardzo pomaga. Kara kulturowa wynosi przeważnie-45%. W małych wioskach jest to odczuwalne gdyż nie ma czym aż tak zmniejszyć (budowle mało dają, tylko garnizonem można to nadrobić). A w dużych miastach gdzie jest więcej ludzi to jest większa nędza i jeżeli nie wyrżniesz ludności to 45% kary kulturowej to gwóźdź do trumny w połączeniu z 30-40% nędzy
    Żeby tylko tyle. W moich miastach z reguły dochodzi jeszcze odległość od stolicy w granicach 40-90 % (oczywiście nie mówię o blisko położonych, bo te raczej nie sprawiają problemów, ale jak się ma Tapsus, a stolica jest w Antiochii no to jest pewien problem)
    Istnieje pewna ciekawostka: jeśli grając Kartaginą przejmiemy miasto, gdzie stoi świątynia Epony na 3-cim poziomie(Galowie budują takie świątynie), to można je nadbudować, otrzymując......Wspaniałą Świątynie Koni Bonusy są nieprawdopodobne: + 5 do doświadczenia(już na starcie) :!: :!:

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kara kulturowa

    dlatego generalnie trzymam sie zasady: po zajeciu prowincji innej niz rebeliancka wyzynam ludnosc i po klopocie... No chyba ze zdobywam prowincje w pierwszych turach wtedy czasem warto postawic na szybszy rozwoj...

    Aha troche pomagaja niektore z 7 cudow - chyba piramidy znosza kare kulturowa dla prowincji egipskich i jest jeszcze jeden ktory poprawia zadowolenie (nie pamietam ktory - moze Zeus...?), plus ogrody babilonu zwiekszajace produkcje rolna niweluja kare kulturowa.

    Generalnie nie bylo to dla mnie nigdy wielki problem (chociaz czesto w podbitych prowincjach trzeba podatki utrzymywac na niskim albo bardzo niskim poziomie...) wiec dokladniej nie sledzilem mechanizmu co zmniejsza kare...
    SomeBodyElse

  10. #10
    Maharbal
    Gość

    Re: Kara kulturowa

    Odnośnie działania cudów Zeus Olimpijski faktycznie zwiększa zadowolenie(bodajże o 40 %, nie pamiętam dokładnie; na niektórych patchach premie z cudów ,,nie działają"), ale niestety nie trwale-tylko na kilka tur podnosi, po czym public order znów opada do poziomu sprzed zajęcia prowincji z cudem. Nie wiem, jak to się ma do innych cudów np: Kolosa Rodyjskiego(Handel morski 40 % up). Nie sprawdzałem też, czy w Egipcie pomimo posiadania piramid mam karę kulturową, czy jej nie mam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kara śmierci
    By Regulus in forum Agora
    Odpowiedzi: 247
    Ostatni post / autor: 17-10-2019, 21:38
  2. MKO 27 niesłuszna kara
    By seba225 in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 18:03
  3. Usuniecie pkt regulaminu + kara dla Hallera
    By Joopiter in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 09:57
  4. Kara kulturowa
    By danieldamian PL in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 01:55
  5. Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •