Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Pieśń Lodu i Ognia

  1. #1
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Pieśń Lodu i Ognia

    Uwaga, jest to wątek dla tych, którzy przeczytali wszystkie części sagi, które dotąd wyszły, czytasz wątek na własną odpowiedzialność

    Dobra skoro nikt nie wydzielił oddzielnego tematu ja to zrobiłem możemy tu poruszać wątki z książek, lub dawać nowe informację na temat premiery oraz zarysu dalszej fabuły

    Jak myślicie ile jeszcze tomów będzie zawierała cała saga? Jeśli Martin chce pozamykać wszystkie wątki myślę, że jeszcze z 3 księgi by się przydały, zwłaszcza, że akcja poprzednich części nie była zbyt rozwlekła w czasie.
    Jestem ciekaw jak rozwinie się wątek Innych, jakby nie było jeden z głównych, czy wreszcie zaatakują 7 królestw? Oraz kto będzie tą zapowiedzianą złą postacią ? Arya, John, Bran, Benjen ? Czy może inny bohater? Oraz jakie plany ma Littlefinger? Jakieś pomysły lub pytania ?
    Popraw podpis

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Ponoć mają być jeszcze 2 książki. Biorąc pod uwagę że w sumie dotychczasowe książki dawały do zrozumienia że nadchodzi "wielka" zima to dziwnie to teraz wygląda: 5 książek tuż tuż przed zimą i 2 o samej zimie. No ale zakończenie ma być słodko-gorzkie więc może właśnie finał będzie taki że niby wygraliśmy ale zima jest w pełni.

    Littlefinger coś długo planuje tą wojnę. A w końcu Martin musi wątki skracać i ograniczać więc może cały jego misterny plan podzieli los Harrenhal (szybki koniec w chwili gdy dopiero się na dobre zaczął).

  3. #3
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Mam te same wątpliwości jeśli chodzi o podział na księgi przed i po wielkiej zimie, należy pamiętać, że Martin widocznie lubuje się w uśmiercaniu bohaterów, więc może tak będą się kończyć niektóre wątki
    Popraw podpis

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    A dla mnie to niepotrzebne gdybanie. Martin może rozciągnąć sagę na 8 tomów, a może zakonczyć w jednym. Poza tym porównajcie sobie objętość kolejnych tomów. Do tego zostały rozbite na dwie częsci. Nic nie stoi naprzeszkodzie, zeby napisał dwa topy po trzy częsci każda. Również nie widzię skracania wątków. Wręcz Martin sam powiedział, ze wątki mu się tak rozrosły, że dzieli tomy na częsci - pomijam już marketingowy aspekt takiego działania

  5. #5
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Z tego co sam autor twierdzi, mają być jeszcze dwa tomy, ale oba ogromne, największe z całej sagi. Następna książka miała być ostatnią, ale stwierdził, że by się nie wyrobił tak jak by chciał ;P


    Co do losu bohaterów to jestem ciekaw finału, czytałem biografię Martina oraz jego krótkie opowiadania i powiem, że happy endów tam zbytnio nie ma, a nawet jeżeli są to i tak niezbyt kolorowe ;P

  6. #6
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Co do losu bohaterów to jestem ciekaw finału, czytałem biografię Martina oraz jego krótkie opowiadania i powiem, że happy endów tam zbytnio nie ma, a nawet jeżeli są to i tak niezbyt kolorowe ;P
    Tyle to można stwierdzić czytając sagę W sumie nie bardzo rozmumiem czym miałoby być zakonczenie? Nie ma tu jednego bohatera głownego, fabułe też raczej jest rozbita. Ot walka o panowanie i wszystkie wątki mniej lub bardziej tego dotycza

  7. #7
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Może jednak zostawmy wątek zakończenia książki bo to temat zbyt rozwinięty według mnie
    A jak oceniacie postać Daenerys? Jestem ciekawy waszych opinii bo mam co do tej postaci mieszane uczucia. Rozumiałem jej motywy gdy król Robert żył i na nią polował, mogła darzyć go nienawiścią, ale teraz? Na czele wielkiej armii chcę najechać swój kraj rodzinny? Przecież wie, że wiążę się to z wojną domową. Może chcieć przywrócić pokój w 7 królestwach oraz prawowitą monarchię ale nie potrafiła zarządzać jednym miastem, a co dopiero całym krajem? Również motyw kolejnej utraty tego co już miała jest denerwujący, smok zaniósł ja do swojego gniazda, a teraz spotkała kolejny khalasar? No nie... no po prostu **** no nie... Boże czy Ty to widzisz?
    Popraw podpis

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    W końcu ma wyprany mózg i to między innymi z tego powodu nienawidzi tych którzy ją obalili. Zresztą akurat Roberta miała porządnie za co nienawidzić, Ned obrywa bo w końcu to dzięki niemu pijak dostał tron.

    Co do tego że nie potrafi rządzić miastem to w końcu kilka razy było mówione coś co sugerowało że w Westeros ludzie są inni itp., a w każdym razie pewnie ona tak myśli.

    Khalasary w końcu chyba wszystkie kręciły się w okolicy. Jakoś specjalnie naciągane to że na jeden wpadła nie jest, zwłaszcza że to pewnie smok go przyciągnął.

    Biorąc pod uwagę to całe gadanie o byciu smokiem itd. to najpewniej spali khala, przejmie władzę i zmasakruje Yunkai. Choć to by było pewnie zbyt proste i Martin zaserwuje nam coś innego, ogólnie gdyby zdobyła władzę nad tym khalasarem to stała by się niezwykle potężna. W dodatku jej kolejny główny przeciwnik może utracić niemal całą flotę a w samym Volantis działa "V kolumna".

    PS. Zabawny byłby koniec w którym Jon i Daenerys przejmują wspólnie władzę, patrząc na ich zdolności w rządzeniu byłoby to z pewnością słodko-gorzkie zakończenie.

  9. #9
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Boże czy Ty to widzisz?
    Jestem i widze!

    Dany osobiscie nienawidzę Ciągle mam wrażenie, że to taka blondi nastka, która nie ma pojęcia o rządzeniu. Te jej teksty, ze jej ludzie (w Westeros) jej potrzebują... Co ona mysli? Ze jak sie pojawi to nagle kazdy wiesniak, szlachcic czy kapłan rzuci się przed nią na kolana? Bo oto nadchodzi "prawowita" władczyni? Cóż za naiwność. Do tego babka totalnie nie wie jak sie rządzi, na siłe chce matkować swoim poddanym, a to tak nie działa. Do tego jest głupiutka i szczerze powiedziawszy nawet tępa Cersei jest od niej lepszą manipulatorką/intrygantką - a to w polityce jest bardzo potrzebne. Ona w sumie ma tylko cycki i smoki. No moze te smoki to więcej niż "tylko". Liczyłem, że jednak połączy siły z Tyrionem, bo to on byłby najlepszym władcą. Poza tym na chwile obecną nie mam komu kibicować w walce o tron, więc Dany z Tyrionem mogliby podbić Westeros dla mojej uciechy Zresztą to i tak cud, a raczej wola Martina, ze ta miernota jaką jest Dany nadal żyje.

  10. #10
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    To, że spotka kolejny khalasar było jasne, prawda, ale dlaczego znowu musiał jej wszystko zabrać, równie dobrze mogła spotkać ten khalasar na swej drodze z armią Nieskalanych Niestety Martin nie uśmierca miernot, a postacie raczej "wybitniejsze", Robb Stark był liczącym się władcą, który mógł zapanować na północą, myślał logicznie, choć czasem był zbyt naiwny ale to przez to, że zbytnio wierzył w Theona, oraz zakochał się, co jest niestety zachowaniem ogłupiającym, dosłownie
    To samo Tywin Lannister. Oczywiście miernoty też lecą Robert Baratheon, Renly, Jofrey (tu już powinienem powiedzieć Lannister ) Catelyn, brrr...
    Popraw podpis

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pieśń wojskowa - pieśn zagrzewająca do walki
    By Ouroboros in forum Dyskusje historyczne
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 19:06
  2. Berło ognia
    By Lwie Serce in forum Kampanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 11:41
  3. dystans typowej wymiany ognia
    By artilery detonator in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •