Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Pieśń Lodu i Ognia

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Catelyn ogólnie żyje, choć jest jeszcze bardziej wkurzająca.

    Robb Stark był liczącym się władcą, który mógł zapanować na północą, myślał logicznie, choć czasem był zbyt naiwny ale to przez to, że zbytnio wierzył w Theona, oraz zakochał się, co jest niestety zachowaniem ogłupiającym, dosłownie
    Najpierw myślał "interesem" a później przypomniał mu się honor. Zdradził narzeczoną i sojusznika po czym nie był dość odważny aby coś zrobić. Wolał zhańbić narzeczoną i sojusznika zamiast pannę która wepchała mu się do łoża. Logicznie to on w tym przypadku nie myślał, sprawa z tą niechcianą obroną przepraw też była jego winą. Edmure właściwie zrobił to co miał zrobić, obronił miasto. Równie dobrze można by się go czepiać że nie pozwolił spalić połowy Riverrun broniąc drugiej. Zresztą to była jego ziemia więc Stark powinien go w plan wtajemniczyć jeżeli liczył iż pozwoli on Tywinowi przez nią "przemaszerować".

    Nie dość że nie lubię Dany to jeszcze nie lubię ogólnie jej rodu ani Valyrii, dlatego pod pewnymi względami nie "widzi" mi się teoria R+L=J która wydaje się być logiczna.

  2. #12
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    A braliście pod uwagę, że Jon może być tak naprawdę Targaryenem? Spotkałem się z teorią, że w sumie Ned faktycznie mógł być zbyt honorowy na bękarta, a dziecko które przywiózł mogło być faktycznie dzieckiem Lyanny i Rheagara? Oczywiście Jona zdradzają już włosy i to, że dał się poparzyć przez ogień, jednak Viserys też dał się "poparzyć", a coś chyba było, że geny Starków jak i Baratheonów są silne

  3. #13
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    "A braliście pod uwagę"

    A jak sądzisz co znaczy skrót R+L=J ?

    Tą teorię ma popierać między innymi fakt że Ned kiedyś tam użył stwierdzenia w stylu "jest mojej krwi" a nie wprost "syn" a także fakt iż Lyanna w chwili odnalezienia była zakrwawiona (czy jakoś tak w każdym razie niektórzy doszukują się w tym iż było to chwilę po porodzie).

  4. #14
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Cytat Zamieszczone przez Dagorad
    "A braliście pod uwagę"

    A jak sądzisz co znaczy skrót R+L=J ?

    Tą teorię ma popierać między innymi fakt że Ned kiedyś tam użył stwierdzenia w stylu "jest mojej krwi" a nie wprost "syn" a także fakt iż Lyanna w chwili odnalezienia była zakrwawiona (czy jakoś tak w każdym razie niektórzy doszukują się w tym iż było to chwilę po porodzie).

    To bardzo prawdopodobne, ponieważ głupiutki Ned nigdy nie chciał mówić o matce Jona, jedynce to wspomniał raz kim była. Poza tym zapewne chciał ratować swojego siostrzeńca przed samym Robertem, który kazałby go zabić jako, że ma w sobie krew Targaryenów. Swoją drogą, czy Aemon nie "wyczułby", że Jon to jego rodzina?
    Popraw podpis

  5. #15
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    A czemu miałby wyczuc? Sam jestem ciekaw jak to będzie, jesli Jon przezyje czywiscie

  6. #16
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    No jakby nie było to krew smoka, "magic" A skoro Dany czuła gniew Viserysa oraz odczuwała poniekąd jego stany emocjonalne to myślę, że to nie tylko przez to, że byli rodzeństwem, lecz właśnie przez krew smoka, która w nich płynęła.
    Popraw podpis

  7. #17
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Nie jestem pewien, ale ona chyba to mówiła tak w przenośni, że czuje jego gniew, ponieważ on się ciągle na niej wyładowywał, a to musiało jej trochę na psychę wjechać

  8. #18
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    W sumie tak ale również czuła z nim inną więź, którą straciła dopiero podczas "koronacji" Viserysa.
    Popraw podpis

  9. #19
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Przeżyli razem całe życie, był jej bratem, miała się z nim ożenić. Związki Jona z Aemonem były jednak nieco mniejsze. Zresztą mi się wydaje że Jon jak miałby być Targaryenem to w jego przypadku celowo będzie podkreślana odmienność, może swego rodzaju "czystość" wynikająca z wychowania i krwi Starków.

    Tak swoją drogą to przypomniał mi się jeszcze jeden argument za tą teorią, mianowicie to że Jon najbardziej "przypominał" Aryę która z kolei miała co poniektórym przypominać Lyannę. W sumie kiepski argument ale z drugiej strony motyw podobieństwa na linii bękarci syn-córka pojawia się co jakiś czas, osobiście myślałem że wynika to z tego że matką Jona była jakaś panna z północy. No ale jeżeli Martin serio wziął to pod uwagę to by znaczyło że geny Rhaegara były w pewnym sensie "słabe", w końcu różnice między Tullymi a Starkami są raczej mniejsze niż między Starkami a Targaryenami no i większość dzieciaków Neda przypominała matkę.

  10. #20
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Jeśli ta teoria jest prawdziwa to Jon musi zostać ożywiony, w przeciwnym razie nie miało by to najmniejszego sensu, bo niby po co miałby on być synem Raegara i Lyanny jeśli nie odegrałby już żadnej roli w powieści. Pozostaje kwestia jak zostaje ożywiony i w jakiej postaci, umarlaka takiego jak Catelyn? Czy może jako normalny człowiek. Ciekaw jestem co się stało z Syrio

    Zadanie[spoiler:2nbmlybr][/spoiler:2nbmlybr]

    Kto jeszcze żyje
    Popraw podpis

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pieśń wojskowa - pieśn zagrzewająca do walki
    By Ouroboros in forum Dyskusje historyczne
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 19:06
  2. Berło ognia
    By Lwie Serce in forum Kampanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 11:41
  3. dystans typowej wymiany ognia
    By artilery detonator in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •