Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Pieśń Lodu i Ognia

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Najzabawniejsze jest to że teoria (R+L=J) jest tak popularna, że Martin może czytelnikom zrobić na złość i Jon okaże się synem Benjena
    Może Melisandre go ożywi jako Azora Ahai ? Jon jest moim ulubionym bohaterem i fajnie by było gdyby okazał się synem Raegara

  2. #22
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Cytat Zamieszczone przez xardas97
    Najzabawniejsze jest to że teoria (R+L=J) jest tak popularna, że Martin może czytelnikom zrobić na złość i Jon okaże się synem Benjena
    Może Melisandre go ożywi jako Azora Ahai ? Jon jest moim ulubionym bohaterem i fajnie by było gdyby okazał się synem Raegara
    Benjena? A czy on w ogóle brał udział w wojnie? Bo jeśli nie to z jakich przyczyn miałby ukrywać swojego syna
    Popraw podpis

  3. #23
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Ponoć Martin zarzekał się iż fani nie mają wpływu na jego twórczość .

    Może Melisandre go ożywi jako Azora Ahai ?
    Chyba w tym celu mógłby pozostać żywy, może nie jest śmierć wymagana. Mi najbardziej podpadło pod tym względem iż Jon wspomniał (o ile dobrze pamiętam) o tym świecącym mieczyku Stannisa, prędzej wszyscy mieli go chyba gdzieś a tu nagle został postawiony na równi z Mancem, zemstą i siostrą.

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Cytat Zamieszczone przez Aztec
    Cytat Zamieszczone przez xardas97
    Najzabawniejsze jest to że teoria (R+L=J) jest tak popularna, że Martin może czytelnikom zrobić na złość i Jon okaże się synem Benjena
    Może Melisandre go ożywi jako Azora Ahai ? Jon jest moim ulubionym bohaterem i fajnie by było gdyby okazał się synem Raegara
    Benjena? A czy on w ogóle brał udział w wojnie? Bo jeśli nie to z jakich przyczyn miałby ukrywać swojego syna
    Wiesz...zostało jeszcze kilka tomów, kto wie

    Cytat Zamieszczone przez Dagorad
    Ponoć Martin zarzekał się iż fani nie mają wpływu na jego twórczość .

    Może Melisandre go ożywi jako Azora Ahai ?
    Chyba w tym celu mógłby pozostać żywy, może nie jest śmierć wymagana. Mi najbardziej podpadło pod tym względem iż Jon wspomniał (o ile dobrze pamiętam) o tym świecącym mieczyku Stannisa, prędzej wszyscy mieli go chyba gdzieś a tu nagle został postawiony na równi z Mancem, zemstą i siostrą.
    Kto go tam wie, może bajeruje Z tego co pamiętam to przepowiednia mówi że Azor pokona Innych, a kto może to lepiej zrobić niż wybraniec pana światła w osobie Lorda Dowódcy Straży Nocnej

  5. #25
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Jak wrażenia po kilku odcinkach 3 sezonu "Gry o Tron" ? Jakieś spostrzeżenia ? Uwagi?
    Popraw podpis

  6. #26
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Wymiękłem przy 3 odcinku podajże. Po tym jak przeczytałem książkę wydaje mi się być kiepskim streszczeniem, a w każdym razie nudnym. Jeszcze te dziwne motywy w stylu: wytniemy ważne sceny ale damy kopulującego karła czy pseudośmieszny motyw Poda zadowalającego kurwy. No i jeszcze to wałkowanie homoseksualizmu Renlyego, czegoś co było w książce jedynie króciutko wspomniane i to nawet nie wprost.

    Swoją drogą to ten serial może zawierać spoilery nawet dla tych którzy są z książkami na bieżąco. Włączyłem na chwilę odcinek w którym Melisandre przyszła po Gendryego. Domyślam się że miało to symbolizować to całe szukanie królewskiej krwi itd. Tyle że jeżeli serio dostała go w swoje łapska to mógłby to być duży spoiler.

  7. #27
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Ja ma takie spostrzeżenia, że:

    1) inaczej się ogląda jak wiem co się wydarzy
    2) [spoiler:3raeqytp]wiedziałem, że nie mogli usnąć Boltonów[/spoiler:3raeqytp]
    3) nie czaje wprowadzania postaci stworzonych przez scenarzystów [spoiler:3raeqytp]mam tutaj na myśli wątek tej prostytuki Rose chyba... Po co ona była? Ładna babka ale zaśmiecała serial bezsensownym wątkiem, chociaż z drugiej strony cięzko to wątkiem nazwać i do tego uciętym jakby aktorka ją grająca zniknęła [/spoiler:3raeqytp]
    4) a tak serial trzyma wysoki poziom, ma swoje lepsze i gorsze strony i oglądam go z przyjemnoscią

  8. #28
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Póki co 3 sezon najsłabszy przez wycięcie wielu kluczowych momentów, dodanie tych totalnie zbędnych, ale mam nadzieję, że ostatni odcinek mi to wszystko zrewanżuje, jeżeli wesela maja być kulminacją sezonu

  9. #29
    palę LD pije EB, używam OB i jestem OK Awatar PerWerka
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    2 725
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    31
    Otrzymał 55 podziękowań w 27 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Cytat Zamieszczone przez K A M 2150
    Póki co 3 sezon najsłabszy
    Nie chcę być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że im dalej w las tym będzie gorzej.
    R.R. Martin moim zdaniem po rewelacyjnym i wręcz idealnym początku ( mam na myśli m.in. rozwinięcie wielu wątków, wprowadzenie wielu bohaterów, konsekwentne rozwijanie akcji itd.) już na początku 3 tomu zaczął tracić impet. Dało się wyczuć brak pomysłu na jakieś logiczne połączenie wszystkiego w całość.
    Za bardzo przyzwyczaił się do uśmiercania bohaterów i wygląda mi to na pójście na łatwiznę.(czyt. _jak ja mam to dalej napisać a utnę mu łeb i po sprawie )
    Przyznaję że nie przeczytałam całej sagi (po prostu nie dałam rady) ale ucieszyłam się gdy powstał serial. Tyle, że jak pierwsze dwa sezony były super tak trzeci już troszkę zaczyna trącać nudą.
    Wczoraj weronikaneska, dzisiaj PerWerka
    https://www.youtube.com/channel/UCWk...?nohtml5=False

  10. #30
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Pieśń Lodu i Ognia

    Eee? Ale co Ty gadasz! Ja przeczytałem całą (no nie całą bo to nie koniec) i w żadnym momencie nie poczułem braku logiki! Wręcz im dalej tym lepiej moim zdaniem - jeśli chodzi o książkę, bo prawdą jest, że masa wątków może zle wyjsc serialowi. W kolejnych tomach pojawił się taki ogrom świetnych wątków:

    [spoiler:210zu4lf]1. Arya i jej trening u zabójców
    2. wskrzeszona Catelyn
    3. Dojrzewający Jaimie
    4. Cersei i jej "przygody" sądowe :p
    5. Jon Snow - co dalej z nim
    6. czy Tyrion wreszcie dołączy do Dany
    7. Bran drzewo
    8. Inni, przecież oni się tylko epizodycznie pojawiają[/spoiler:210zu4lf]

    tego jest masa! I są to świetne wątki, w żadnym wypadku nie wciągnięte na siłe. Szczerze przyznam, że dla mnie tak na prawdę ksiązka rozkreciła się właśnie po "krwawych godach".

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pieśń wojskowa - pieśn zagrzewająca do walki
    By Ouroboros in forum Dyskusje historyczne
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 19:06
  2. Berło ognia
    By Lwie Serce in forum Kampanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 11:41
  3. dystans typowej wymiany ognia
    By artilery detonator in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •